Film - metastaze

Šta vredi da ih pljujemo?U BG-u su huligani realnost godinama,iz njihovih redova se regrutuje dobar deo vodećih beogradskih kriminalaca.Na tome šta kasnije oni rade zarađuju političari,sudije i policajci.Kada bi ljudima u vlasti odgovaralo da ih nema,ne bi ih ni bilo.
 
Film je star vec jedno pola godine, al' sam ga sad nasao cijelog na jubitubi. Karikirana prica o huliganima u Zagrebu.. navijacima, problematicima i opcenito.. duhovnom stanju grada.

https://www.youtube.com/view_play_list?p=CBADC7BC19198A13

Slobodno komentirajte, popljujte / pohvalite.. :)

Smatram da je tema odgovarajuca za politiku s obzirom na broj huliganskih incidenata u posljednje vrijeme.

tu nema puno komentara...to je realnost celog balkana, o kojoj god da je drzavi rec.
 
Šta vredi da ih pljujemo?U BG-u su huligani realnost godinama,iz njihovih redova se regrutuje dobar deo vodećih beogradskih kriminalaca.Na tome šta kasnije oni rade zarađuju političari,sudije i policajci.Kada bi ljudima u vlasti odgovaralo da ih nema,ne bi ih ni bilo.

Potpisujem i dodajem da su ih oduvek i jos uvek kontrolisale Sluzbe, a jasno je da nigde nu bivsoj SFRJ nisu stavljene pod kontrolu....
 
gledao davno

malo udrobljeno, dosta pateticne sociologije prostog naroda, malo cro domobranske politike sa nekom vrstom zakasnele pameti, ali bez katarze i osvescivanja

prilicno neinteresantan film, sagreb je mali gradic, sagrebcani su ljudi koji su se civilizacijski vratili dva koraka unazad

ne preporucujem za gledanje, nista nema, a nije ni zanimljiv

ako postavljac ne napise nesto politicki, premestiti temu na film
 
odlican je film , pogotovo sa obzirom da Hrvatima bas i filmovi ne idu od ruke ,jedino sto malo previse imitira Trainspotting po stilu , al je sve jedno jedan od boljih sa ovih prostora u zadnjih par godina ... mada opet nema nikvave veze sa politikom , mozda za pdf film
 
gledao davno

malo udrobljeno, dosta pateticne sociologije prostog naroda, malo cro domobranske politike sa nekom vrstom zakasnele pameti, ali bez katarze i osvescivanja

prilicno neinteresantan film, sagreb je mali gradic, sagrebcani su ljudi koji su se civilizacijski vratili dva koraka unazad

ne preporucujem za gledanje, nista nema, a nije ni zanimljiv

ako postavljac ne napise nesto politicki, premestiti temu na film

Nikada zadovoljan???
 
Gledala na Festivalu u Puli, moram priznati da i pored svih nagrada koje je osvojio, nisam podlegla opštem utisku i nisam fascinirana. Prilično dosadno, radnja koja se može predvideti, jednom rečju, već viđeno. Bled, prilično amaterski pokušaj objektivnog prikaza mentalnog stanja siromašnih društvenih slojeva Zagreba. Možda bi naše "Rane" u nekom segmentu mogle da se porede sa ovim filmom. Daleko više me je "dojmio" "V(j)erujem u anđele", slatka priča, pritom istinita, lepo, lagano ispričana, neopterećujuća, sasvim prihvatljivo.

I da, slažem se, mislim da je tema za pdf Film.
 
Gledala na Festivalu u Puli, moram priznati da i pored svih nagrada koje je osvojio, nisam podlegla opštem utisku i nisam fascinirana. Prilično dosadno, radnja koja se može predvideti, jednom rečju, već viđeno. Bled, prilično amaterski pokušaj objektivnog prikaza mentalnog stanja siromašnih društvenih slojeva Zagreba. Možda bi naše "Rane" u nekom segmentu mogle da se porede sa ovim filmom. Daleko više me je "dojmio" "V(j)erujem u anđele", slatka priča, pritom istinita, lepo, lagano ispričana, neopterećujuća, sasvim prihvatljivo.

I da, slažem se, mislim da je tema za pdf Film.

A sta si ti radila na tom tzv. festivalu u Puli ? :evil: :evil:
 
  • Podržavam
Reactions: Reg
Šta vredi da ih pljujemo?U BG-u su huligani realnost godinama,iz njihovih redova se regrutuje dobar deo vodećih beogradskih kriminalaca.Na tome šta kasnije oni rade zarađuju političari,sudije i policajci.Kada bi ljudima u vlasti odgovaralo da ih nema,ne bi ih ni bilo.

Mislio sam na film. O huliganima, vjerujem, svi imamo vise/manje isto misljenje :)

Zanimljivo je kako se subkulture smjenjuju sa smjenom vlasti (ovdje prvenstveno mislim na skinse u ZG koji su za vrijeme SDP-a nestali da bi se opet pojavili tokom drugog mandata HDZ-a)..

PS. Bas lijepo sto ste premjestili temu. rr..
 
Gledala na Festivalu u Puli, moram priznati da i pored svih nagrada koje je osvojio, nisam podlegla opštem utisku i nisam fascinirana. Prilično dosadno, radnja koja se može predvideti, jednom rečju, već viđeno. Bled, prilično amaterski pokušaj objektivnog prikaza mentalnog stanja siromašnih društvenih slojeva Zagreba. Možda bi naše "Rane" u nekom segmentu mogle da se porede sa ovim filmom. Daleko više me je "dojmio" "V(j)erujem u anđele", slatka priča, pritom istinita, lepo, lagano ispričana, neopterećujuća, sasvim prihvatljivo.

I da, slažem se, mislim da je tema za pdf Film.

Trebas uzeti u obzir da je film napravljen u nekoliko tjedana sa vrlo ogranicenim sredstvima. Sigurno da postoje puno bolji i ugodniji filmovi, al' sa drugom tematikom..
 
gledao davno

malo udrobljeno, dosta pateticne sociologije prostog naroda, malo cro domobranske politike sa nekom vrstom zakasnele pameti, ali bez katarze i osvescivanja

prilicno neinteresantan film, sagreb je mali gradic, sagrebcani su ljudi koji su se civilizacijski vratili dva koraka unazad

ne preporucujem za gledanje, nista nema, a nije ni zanimljiv

ako postavljac ne napise nesto politicki, premestiti temu na film

Ovo nije glediste jednog zdravog stajalista vezano za sam film; vec pljuvanje po gradu i njegovim gradjanima a o filmu 3 ciste da si rekao !

@ tema : kazalisna predstava istoimenog filma je duplo bolja !
 
Poslednja izmena:
Gledala na Festivalu u Puli, moram priznati da i pored svih nagrada koje je osvojio, nisam podlegla opštem utisku i nisam fascinirana. Prilično dosadno, radnja koja se može predvideti, jednom rečju, već viđeno. Bled, prilično amaterski pokušaj objektivnog prikaza mentalnog stanja siromašnih društvenih slojeva Zagreba. Možda bi naše "Rane" u nekom segmentu mogle da se porede sa ovim filmom. Daleko više me je "dojmio" "V(j)erujem u anđele", slatka priča, pritom istinita, lepo, lagano ispričana, neopterećujuća, sasvim prihvatljivo.

I da, slažem se, mislim da je tema za pdf Film.

Slazem se s tobom ! Nije se ni mene dojmio , u biti jedino me se dojmila odlicna gluma Rene Bitorajca . ( glumio je onog celavog sto mlati zenu ) :)
Rane su mi par stepenica vise i bolje + izvrstan srpski humor :)

VJERUJEM u ANDJELE : definitivno za preporucit ;)
 

Back
Top