Film Dzoker ili infantilnost i fantazije kao opravdanje za nesposobnost....

Што, Римејк је бољи од оригинала?

Има бољег кловна и боље глумце.

Фан Фект: Били Скарсгорд који глуми Кловна је део Скарсгорд глумачког клана из Швецке.
Nemam pojma , meni je baš izrazito glup, al to je i emo momenat .Naime original IT koji nije film nego neka mini serija se davao tamo početkom devedesetih na rahmetli 3 K i to je bio valjda film od koga sam se najviše plašio ko klinac , Fredi Kruger,tadašnji Drakula sa Geri Oldmanom i Helovin su bili roljo na biciklu za ono , bila mi frka u kupatilo da idem .
Čak i kasnije gledao isto mi je imao strašne momente , mada je onaj plastični kineski pauk na kraju bio najjači utisak .
Inače nemam pojma ko je taj Bili ,tj. nisam čuo za njega pre ovoga, dok je Tim Kari ipak ozbiljna faca ,još je to bio twist u isto vreme ga gledaš kako se šegači i ganja malog narkosa Kalkina po Plaza hotelu u Sam doma 2 ,dok ovde jede malu decu u kanalizaciji .
 
Што, Римејк је бољи од оригинала?

Има бољег кловна и боље глумце.

Фан Фект: Били Скарсгорд који глуми Кловна је део Скарсгорд глумачког клана из Швецке.

Књига је јача, интересантнија - даје добар пресек живота клинаца педесетих година у Америци - и далеко перверзнија, јер има и pre-teen gang-bang у канализацији, без неког посебног разлога.
 
Nemam pojma , meni je baš izrazito glup, al to je i emo momenat .Naime original IT koji nije film nego neka mini serija se davao tamo početkom devedesetih na rahmetli 3 K i to je bio valjda film od koga sam se najviše plašio ko klinac , Fredi Kruger,tadašnji Drakula sa Geri Oldmanom i Helovin su bili roljo na biciklu za ono , bila mi frka u kupatilo da idem .
Čak i kasnije gledao isto mi je imao strašne momente , mada je onaj plastični kineski pauk na kraju bio najjači utisak .
Inače nemam pojma ko je taj Bili ,tj. nisam čuo za njega pre ovoga, dok je Tim Kari ipak ozbiljna faca ,još je to bio twist u isto vreme ga gledaš kako se šegači i ganja malog narkosa Kalkina po Plaza hotelu u Sam doma 2 ,dok ovde jede malu decu u kanalizaciji .

Да, то је тај носталгични моменат и оно што те је плашило као клинца, не ради се толико о филму колико о доживљају истог. Рецимо за мене филм То није био посебно битан, па ми се допао римејк јер је оригинал био онако 80-тасто кичаст.

Али с друге стране, мој Грешни Ужитак су хорори с краја 90их, Врисак, Знам шта сте радили прошлог лета, Урбана Легенда, Валентајн, и Халовин Х20.

То су реално јако, јако лоши филмови, али смо их ми кришом изнајмљивали из видеотеке или гледали на ТВ Палма, и сисе Џенифер Лав Хјуџтитс су биле први пут да смо видели Сисе.
 
Књига је јача, интересантнија - даје добар пресек живота клинаца педесетих година у Америци - и далеко перверзнија, јер има и pre-teen gang-bang у канализацији, без неког посебног разлога.

Крига је јако перверзна и морбидна, прави хорор.

Али ја волим и филмове, јер не очекујем реалну представу књиге, него нешто инспирисано књигом.
 
Књига је јача, интересантнија - даје добар пресек живота клинаца педесетих година у Америци - и далеко перверзнија, јер има и pre-teen gang-bang у канализацији, без неког посебног разлога.
Ja sa više puta pokušavao da je pročitam sa 12-13 godina , al u to vreme nisam imao strpljenja više nego što sam se plašio ,sad mi žao.Moraću bar taj teen gang beng deo da pročitam ako mi dopadne šaka .
 
Забавна ствар са Кингом јесте да је као млад човек писао о вампирима, духовима и осталим компрадорима. То је за њега био хорор.

Сад, кад је оматорио, у свакој књизи неко добије неку неизлечиву болест, пиша крв, изгуби дете, или роди дебилно дете, суочава са се са сопственом смртношћу, итд - прешао је, да се тако изразимо, на реални хорор, док је мистично отишло скроз у други план.

Требао је да престане да пише пре тридесет година.
 
Ja sa više puta pokušavao da je pročitam sa 12-13 godina , al u to vreme nisam imao strpljenja više nego što sam se plašio ,sad mi žao.Moraću bar taj teen gang beng deo da pročitam ako mi dopadne šaka .

Књига је пуна неког перверзног секса међу десетогодишњацима, има ту још неких сцена али не бих да саблажњавам Цупику.
 
Да, то је тај носталгични моменат и оно што те је плашило као клинца, не ради се толико о филму колико о доживљају истог. Рецимо за мене филм То није био посебно битан, па ми се допао римејк јер је оригинал био онако 80-тасто кичаст.

Али с друге стране, мој Грешни Ужитак су хорори с краја 90их, Врисак, Знам шта сте радили прошлог лета, Урбана Легенда, Валентајн, и Халовин Х20.

То су реално јако, јако лоши филмови, али смо их ми кришом изнајмљивали из видеотеке или гледали на ТВ Палма, и сисе Џенифер Лав Хјуџтитс су биле први пут да смо видели Сисе.
A dobro bili su spotovi Modelsa za te stvari ,nije ni to bilo loše za zemlju na udaru genocidnog plana zloslutnog imena novi svetski poredak .
 
Керки, Керки, Керки...

Сви знамо о чему се овде ради.

Ради се о томе да ти осећаш грижу савести што нису испунила неке ствари које се "очекују" од жене у Србији, и имаш страх да ће те друштво изопштити јер ниси "Добра Српкиња".

И тако браниш сваки могући малограђански идеал, сваки стереотип онога што "добри Срби" треба да заступају кад се напију на слави.

Па тако браниш живот на селу, новонастали талас помодарског православља и постова на риби са пацифичким лососом, породице од осморо деце, нема секса пре брака, хорор филмови чине децу насилним итд. То је све иритантно (јер приватно практикујеш све супротно од тога), али ОК.

Међутим оно што је опасно и што говори пуно о српском друштву у целини, је да браниш социјалистичке револуције, што значи да верујеш да "Добра Српкиња" мора да буде само некакав "Антиглобалиста, комуниста, револуционар, народски човек, народ, јадна сиротиња" и сличне будалаштине.

Е то што си комуњара, то је безобразно, а остало је само иритантно.

Прихвати себе, такву каква си, немој зависти од љубави нишке чаршије.

Да, сад нам дај твоју хистирионичну олују, али знај да је нећу ни читати ни одговарати на њу.
Uopste mi ne pada na pamet nikakva "histericna oluja" vec samo tvoja bolest kad mozes, ne poznajuci me da tvrdis neke budalastine. Selo volim od malena, grozim se ljudi koji "trpaju sve i svasta" za vreme posta i sebi ugadjaju, porodice od osmoro dece nikad nisam branila ni osporavala (ko koliko ima i moze), seks pre braka - nisam se nigde izjasnila to je svacija privatna stvar, kao klinka sam prva gledala horor filmove, samo sto danasnji horor i onaj nije isti pa nemam ni trunku razumevanja za takve budalastine, eto to je ukratko odgovor koliko si promasio.

Previse si sam opterecen time da li si "dobar Srbin" (jer to stalno ponavljas) a meni ni na kraj pameti. Ne patim od toga i ne razmisljamo svi isto.

I najvaznije, to nema veze sa srpstvom vec sa materijalnim statusom mene i mojih bliskih i prijatelja koje su bas ovakvi kakvi su tebi autoriteti, doveli u ovu poziciju (gubitnika tranzicije, nemam prikaldniji a odvratniji izraz) i to me nije iznanadjivalo od vec odbojnog mi Milosevica, ali me je i inenadilo i razocaralo od novih vlasti koje su i dosle na tim obecanjima, neispunjenim. I mnogi su u toj poziciji, uopstalom, danas 5. oktobar kod skoro svih vazi kao jedna proneverena nada, a to je bila (i) socijalna revolucija po sustini.

Tako da...razmisli o cemu pises, a svoje dileme i traume ne prebacuj na druge.
 
Nije bitno što je on glavni junak.
To što jeste na takvoj poziciji u filmu, jednoj zdravoj svesti ne opravdava ono što taj glavni lik eventualno radi i samu njegovu strukturu, način razmišljanja.

To je jedna iskrivljena pravda, na čijoj je on strani. Lična pravda.
A to u svojoj osnovi i ne mora da bude čista, suštinska pravda, tačnije, ni ne treba da bude - iz ugla gledaoca.
Jer stavljanje pravde u ruke psihički bolesnog i od sistema zapostavljenog čoveka je svojevrsna poruka, upozorenje svakome ko gleda taj film, a nadasve jedna mini slika sveta sa sistemom bez humanizma.
Slika gde se ljudi poistovecuju sa psihicki bolesnim likom u ime humanosti, a realno ceo film zastupa tezu da je potrebno brinuti o bolesnima na nivou drustva, a kako se to zove? Pa komunizam....a ko treba da upravlja tim svetom? Normalno neko ko ima medije i stvara uslove da bude nezamenjljiv....Taj film kaze, vas su majke zaglupele i niste sposobni da radite bilo sta ako sistem ne dozvoli, a sistem smo mi....
 
Цупика, тегобе твојих пријатеља, губитника транзиције, нису много интересантне.

Нека иду да риљају, кога брига.
Pa riljaj ti tamo u inostranstvu ako ti je do toga, ovo su intelektualci i fini ljudi koji se ne laktaju, ne kradu, ne lazu i koji ne umeju da riljaju.
 
vucic_jelenko_1200.jpg
 
Цупика, тегобе твојих пријатеља, губитника транзиције, нису много интересантне.

Нека иду да риљају, кога брига.
Osim sto su "pobednici" tranzicije pacovi....kao sto vidimo iz posledica visedecenijske tranzicije na srbiju....
lele kad vam se vrate oni sto su pobegli u svet od vas i saznaju koja ste bagra....a jos su gori od vas...
 
Problem je što često neuspešni ljudi za svoj neuspeh krive nekog drugog, uglavnom one uspešne. O mentalno obolelim ljudima treba da brinu njihove porodice, a ne država, kao što o zdravim i uspešnim ljudima su uglavnom brinule njihove porodice, a ne država (Već ih samo primeti kad im prvi put na račun legne uplata od 100.000 eura, i zavuče ruke u tuđ džep).

Treba odvojiti temu filma od sporednog dešavanja, ceo taj narativ potlačenog naroda koji ustaje protiv bogataša je toliko grozan, da se negde duboko u meni probudi Baron Ungern.
 
Problem je što često neuspešni ljudi za svoj neuspeh krive nekog drugog, uglavnom one uspešne. O mentalno obolelim ljudima treba da brinu njihove porodice, a ne država, kao što o zdravim i uspešnim ljudima su uglavnom brinule njihove porodice, a ne država (Već ih samo primeti kad im prvi put na račun legne uplata od 100.000 eura, i zavuče ruke u tuđ džep).

Treba odvojiti temu filma od sporednog dešavanja, ceo taj narativ potlačenog naroda koji ustaje protiv bogataša je toliko grozan, da se negde duboko u meni probudi Baron Ungern.
Jos je gore od toga, izaziva se sazaljenje prema nesposobnima i podrzava njihov bunt sto za film ima smisla, ali ne i za realno sagledavanje filma kao sto su radili oni "intelektualci" na N1
 
Slika gde se ljudi poistovecuju sa psihicki bolesnim likom u ime humanosti, a realno ceo film zastupa tezu da je potrebno brinuti o bolesnima na nivou drustva, a kako se to zove? Pa komunizam....a ko treba da upravlja tim svetom? Normalno neko ko ima medije i stvara uslove da bude nezamenjljiv....Taj film kaze, vas su majke zaglupele i niste sposobni da radite bilo sta ako sistem ne dozvoli, a sistem smo mi....
2xsrn2.jpg


Film i dalje nema veze sa komunizmom. ;)
 

Back
Top