Quantcast

Film Dzoker ili infantilnost i fantazije kao opravdanje za nesposobnost....

Poruka
23.065
Nije bitno što je on glavni junak.
To što jeste na takvoj poziciji u filmu, jednoj zdravoj svesti ne opravdava ono što taj glavni lik eventualno radi i samu njegovu strukturu, način razmišljanja.

To je jedna iskrivljena pravda, na čijoj je on strani. Lična pravda.
A to u svojoj osnovi i ne mora da bude čista, suštinska pravda, tačnije, ni ne treba da bude - iz ugla gledaoca.
Jer stavljanje pravde u ruke psihički bolesnog i od sistema zapostavljenog čoveka je svojevrsna poruka, upozorenje svakome ko gleda taj film, a nadasve jedna mini slika sveta sa sistemom bez humanizma.
Дабоме.

Такође, филм је по мом мишљењу критичан према Револуцијама, Устанцима и Немирима.

Показује да се на челу социјалистичке револуције у граду налази Лудак.

Такође, не треба заборавити да матори господин Вејн, којег Џокер види као извор свих својих проблема, заправо има право- свако одлучује о својој судбини.

Али филм нам ставља до знања да психички болесни људи то не могу, и да им треба помоћи.

Poruka
23.065
Еј, нисам. У биоскопе идем у женском друштву, а жене баш и не готиве хорориће.

И Pennywise је много јак лик. Гледах римејк пре неку годину. Ред је да погледам наставак приче. Ако кажеш да је добар, погледаћу.
То је филм о Посттрауматском Стресном Поремећају. Зато је други део занимљив, јер нам приказује одрасле људе погођене тим проблемом, а први део је више приказао како је проблем настао.

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
10.597
Ni meni nije jasno zasto toliko buke - Amerikanci proglasili dobrim i sad hajde i mi da komentarisemo?

Film je grozan, mracan, junak je obolela osoba koju ne treba ni prikazivati kao nesto afirmativno.
Tema nije o filmu, nego bas o tome kako se zloupotrebljava euforija ljudi....N1 je napravio politicku emisiju od njega...

Poruka
23.065
Еј, нисам. У биоскопе идем у женском друштву, а жене баш и не готиве хорориће.

И Pennywise је много јак лик. Гледах римејк пре неку годину. Ред је да погледам наставак приче. Ако кажеш да је добар, погледаћу.
Па Хороре је најбоље гледати у женском друштву.

Кад искочи Пенивајз из канализације и каже БУ, а твоја Цицика скочи, ухвати те за бутину и каже "Алтер, помози" и пређе руком преко твог Џокера, а ти онда исто њу ухватиш негде друго и кажеш "Туј сам, Мацо, неће теби клован ништа бебо", а она каже "Да, да, ту, Ту, ТУ", а онда то задње ТУУУУ покрије Разуларени Смех Пенивајза, па Керкира у 3. реду не примети те нечасне радње.

То су те ЕУ вредности.

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
36.772
Дабоме.

Такође, филм је по мом мишљењу критичан према Револуцијама, Устанцима и Немирима.

Показује да се на челу социјалистичке револуције у граду налази Лудак.

Такође, не треба заборавити да матори господин Вејн, којег Џокер види као извор свих својих проблема, заправо има право- свако одлучује о својој судбини.

Али филм нам ставља до знања да психички болесни људи то не могу, и да им треба помоћи.
Da, ali bas je tu i "caka" a to je da se ne mora uvek na celu socijalistickih revolucija naci ludak, tako da je film vrlo dobro smisljen ustvari da bi obesmisli svaku socijalnu revoluciju, bunt.
Tema nije o filmu, nego bas o tome kako se zloupotrebljava euforija ljudi....N1 je napravio politicku emisiju od njega...
Da, bas to. Na celo stavlja jednog ludaka, kao da je samo ludak sposoban za borbu za neku socijalnu pravdu.

Poruka
23.065
Da, ali bas je tu i "caka" a to je da se ne omora uvek na celu socijalistickih revolucija naci ludak, tako da je film vrlo dobro smisljen ustvari da bi obesmislio svaku socijalisticku revoluciju.
Па наравно да треба обесмислити социјалистичке револуције.

Не мислиш ваљда да би их ико ко није Луд као Џокер подржао?

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
36.772
Па наравно да треба обесмислити социјалистичке револуције.

Не мислиш ваљда да би их ико ко није Луд као Џокер подржао?
E pa tu i jeste caka, bas to sto ce neko povrsan (kao ti) ovo reci...naravno da bi je podrzao mali milion (normalnih) ljudi, i podrzava.

Kao primer navodim antiglobalisticki pokret...ali to je samo jedan deo price.

Poruka
23.065
E pa tu i jeste caka, bas sto ce neko povrsan (kao ti) ovo reci...naravno da bi je podrzao mali milion (normalnih) ljudi.
Нико нормалан никад није подржао социјалистичку револуцију.

Зато су њихове последице увек милиони мртвих.

Poruka
23.065
Ja kad sam gledao rimejk ITa tako sam se smorio da sam se iznevrirao ,da sam bio u biskopu nekog bi nabo u prolazu ili bi im im progoreo sedišta , ne bi me ni Vesna Zmijanac naložila da je sedela pored .
Што, Римејк је бољи од оригинала?

Има бољег кловна и боље глумце.

Фан Фект: Били Скарсгорд који глуми Кловна је део Скарсгорд глумачког клана из Швецке.

Poruka
23.065
Netacno, uostalom obesmisljavanje ili zabrana bunta vec jeste bolesno stanje (drustva).
Керки, Керки, Керки...

Сви знамо о чему се овде ради.

Ради се о томе да ти осећаш грижу савести што нису испунила неке ствари које се "очекују" од жене у Србији, и имаш страх да ће те друштво изопштити јер ниси "Добра Српкиња".

И тако браниш сваки могући малограђански идеал, сваки стереотип онога што "добри Срби" треба да заступају кад се напију на слави.

Па тако браниш живот на селу, новонастали талас помодарског православља и постова на риби са пацифичким лососом, породице од осморо деце, нема секса пре брака, хорор филмови чине децу насилним итд. То је све иритантно (јер приватно практикујеш све супротно од тога), али ОК.

Међутим оно што је опасно и што говори пуно о српском друштву у целини, је да браниш социјалистичке револуције, што значи да верујеш да "Добра Српкиња" мора да буде само некакав "Антиглобалиста, комуниста, револуционар, народски човек, народ, јадна сиротиња" и сличне будалаштине.

Е то што си комуњара, то је безобразно, а остало је само иритантно.

Прихвати себе, такву каква си, немој зависти од љубави нишке чаршије.

Да, сад нам дај твоју хистирионичну олују, али знај да је нећу ни читати ни одговарати на њу.

Poruka
23.065
Комуњара :(
Тај израз је углавном резервисан за маторе удбаше и потказиваче.
Да.

Зар није тотално иритантно што је онда, на неки начин, постао Virtue Signaling за "исправног припадника српског народа"?

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
42.290
Ja kad sam gledao rimejk ITa tako sam se smorio da sam se iznevrirao ,da sam bio u biskopu nekog bi nabo u prolazu ili bi im im progoreo sedišta , ne bi me ni Vesna Zmijanac naložila da je sedela pored .
Ја чекао месецима најновији Ноћ вештица, и на крају сам преспавао пола филма.

Poruka
23.065
Ја чекао месецима најновији Ноћ вештица, и на крају сам преспавао пола филма.
Да, и ја сам се разочарао.

Баба Џејми Ли је била добра, како је постала опасна Ми Ту Тетка, што живи полулуда у шуми и пуца у лутке из Робне Куће Београд.

Али све остало у филму је било Њесра кроз густо Његра, што кажемо мангупи са Бубња.

sin Juga

Poznat
Poruka
7.752
Да.

Зар није тотално иритантно што је онда, на неки начин, постао Virtue Signaling за "исправног припадника српског народа"?
Сакрили су се на најбољем могућем месту, као борци за социјалну правду.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.