FIBO 2012

FitnessGuy

Zainteresovan član
Poruka
495
Evo i mene posle nekog vremena. Imao sam puno obaveza oko Fibo sajma.

Dakle, kraj još jednog sajma. Poslednji u gradu Esenu. Od naredne godine domaćin će biti Keln. Tek je prošao ovaj, a ja jedva čekam naredni. :)

Pravi fitness raj. Sajam se prostirao na čak 12 ogromnih hala, na desetine hiljada posetilaca, svi najpoznatiji takmičari i takmičarke, proizvođači suplemenata, opreme...

Štandovi prepuni suplemenata, cene izuzetno povoljne, nekada čak i smešno niske. Testeri su se delili na sve strane, degustacije na svim štandovima, mnogo noviteta. Mogle su se isprobati najnovije sprave za vežbanje. Prelepe fitnesice na sve strane....

Uspeo sam upoznati mnogo novih lica, koja su mi ranijih godina izmicala. Tako sam imao prilike da dobijem potpisane slike i napravim zajedničku fotografiju sa legendama poput Cutlera, Kai Greena, Lee Priesta, Toney Freemana, Oksane Grisine, Guntera Schlierkampa, Lionela Beyeke, Ed Nunna, Alekseya Lesukova itd.

Slike govore više od reči, pa ću postaviti deo njih pošto ih ima na stotine. :)


Coleman je neumorno delio autograme i slikao se


Deo štanda Universala

Degustacija Oh Yeah čokoladica

Winklaar šmekerski ćaska sa fanovima :)



Ed Nunn je strašno zabavan i duhovit čovek. Neverovatno vedro zrači. Bio je mamac za posetioce, a ni klinci mu nisu odoleli. :)



Visoko proteinski sir :)



Jay Cutler


Centopani


Kai Green


Oksana Grishina



Francis Benfatto



Fouad Abiad



Troy Alves


Deo "ulova" za taj dan :D



Prelepe Scitec Nutrition takmičarke :)



Deo plena pokupljenog tokom sajma. :D Nije moglo sve da stane u kadar niti na ovom stolu. :D

Universal-ov whey mogao se kupiti za 5e po kutiji. :D Aminokiseline Amino 2700(700g ukupno) za svega 18e. Naravno, to se nije propuštalo. :)
 
Poslednja izmena:
Veći u smislu visine - da. :D Inače, ja sam "fitnesovac", kao što mi nick kaže, ali obožavam bb svet. Sve su to ogroooomniiii ljudi, profesionalci, vrlo prijatni, kulturni, ljubazni i pravi predstavnici ovog sporta. Izuzetan događaj za sve ljubitelje fitnesa i bodibildinga. Naredna prilika za druženje sa njima biće mi Arnold Classic Europa.
 
Veći u smislu visine - da. :D Inače, ja sam "fitnesovac", kao što mi nick kaže, ali obožavam bb svet. Sve su to ogroooomniiii ljudi, profesionalci, vrlo prijatni, kulturni, ljubazni i pravi predstavnici ovog sporta. Izuzetan događaj za sve ljubitelje fitnesa i bodibildinga. Naredna prilika za druženje sa njima biće mi Arnold Classic Europa.

Bolje to, nego ruka od Alvesa ovog :mrgreen: Nego, delujes uplaseno kod Cutlera :mrgreen: :)
 
Poslednja izmena:
Šta je bolje to je već stvar ukusa. Meni se dopada građa vrhunskih bodibildera, ali ja ne želim(vrlo verovatno i ne mogu) da izgledam tako jer nisam spreman na sva ta odricanja i napore. Ali to što nešto lično ne želim, ne ometa me u tome da to isto izuzetno volim. Znači, ja se divim tim ljudima i imaju moje najdublje poštovanje. Preko jedne decenije sam u ovom svetu i znam koliko je napora i truda potrebno, i to iz godine u godinu, da bi se postigli takvi rezultati. Kapa dole.

Što se tiče posla moderatora, ja sam već imao razgovor sa nekim adminom ovde i saznao da je taj posao volonterskog karaktera, na šta ja nisam spreman. Više nego odlično sam plaćen za isti taj posao na drugom forumu, tako da me volonterski rad ne zanima. Verovatno je i to razlog zbog čega moderatori vrlo često prilično loše obavljaju poslove i neredovni su i van dešavanja na forumu. Čovek mora imati neku stimaluciju ili bilo kakav vid benificije za ono što radi da bi to radio kako valja i stekao osećaj odgovornosti za svoje poteze. Znam mnogo moderatora koji rade na raznoraznim forumima i često čujem rečenicu "ma šta me briga da li sam dobro postupio/odradio nešto, ionako me ništa ne plaćaju za ovo". Ovo nije kritika nikome lično odavde, uostalom i slabo pratim dešavanja ovde, već generalno viđenje.
 
Strava! Toliko ljudi videti, sve pohvale!
Da li je popust bio jer je pred istekom roka trajanja ili baš pravi sajamski popust? Kontam da je ovo drugo, nebi inače kupio onoliko :) Koliko je generalno rok trajanja wheya recimo? (ima li rok trajanja uopšte :D :D )
 
budi moderator ovde :heart:

Zasto bru, Ursus, i FitnessGuy nisu moderatori inace? :mrgreen:

verovatno bi onda ovaj pdf nosio naziv suplementacija i dodaci ishrani
sto se tice bodibildera pohvale treba da idu farmakoindustriji jer im je ona omogucila da tako izgledaju,na njihovu stetu zbog poremecenog hormonalnog statusa organizma i narusenog zdravlja na duze staze
 
Strava! Toliko ljudi videti, sve pohvale!
Da li je popust bio jer je pred istekom roka trajanja ili baš pravi sajamski popust? Kontam da je ovo drugo, nebi inače kupio onoliko :) Koliko je generalno rok trajanja wheya recimo? (ima li rok trajanja uopšte :D :D )

Bio je regularan sajamski popust. To je uobičajeno na svakom sajmu. Pre svega, same po sebi, cene suplemenata u Nemačkoj su daleko povoljnije nego u Srbiji(samo sa tim "običnim" cenama kupovina je jako povoljna i isplativa). A, kada se tome doda i sajamski popust, jasno je koliko su onda cene smešno niske. :) Recimo, ova kupovina bi me u Srbiji koštala 600ak eura, a ovde duplo manje. Znači, enormna razlika uz enormno veći asortiman ponude. :)

Whey ima rok 3-4 godine. Često sam ga pio i 4-5 meseci nakon isteka roka i nema tu nikakvih problema. Bitno je da je adekvatno čuvan.
 
verovatno bi onda ovaj pdf nosio naziv suplementacija i dodaci ishrani
sto se tice bodibildera pohvale treba da idu farmakoindustriji jer im je ona omogucila da tako izgledaju,na njihovu stetu zbog poremecenog hormonalnog statusa organizma i narusenog zdravlja na duze staze
Pazi, takav je to svet i takav je to sport. Ali opet verujem da ti top bilderi imaju tacno doktora koji vodi racuna o svim tim silnim poremecenim hormonima. Jedno je kad uzimaju na svoju ruku neki tamo bilderi, a drugo je ovo. Naravno, i ja se u neku ruku gadim cele te price, sve je to otislo u q. Ja, iako nisam u tom svetu, vise gotivim old school gardu, gde su proporcije igrale bitniju ulogu u odnosnu na ove mass freakove. Opet, takav im je sport, glupo mi da pljujem po toj prici, jer me i ne zanima toliko.
 
Poslednja izmena:
Bio je regularan sajamski popust. To je uobičajeno na svakom sajmu. Pre svega, same po sebi, cene suplemenata u Nemačkoj su daleko povoljnije nego u Srbiji(samo sa tim "običnim" cenama kupovina je jako povoljna i isplativa). A, kada se tome doda i sajamski popust, jasno je koliko su onda cene smešno niske. :) Recimo, ova kupovina bi me u Srbiji koštala 600ak eura, a ovde duplo manje. Znači, enormna razlika uz enormno veći asortiman ponude. :)

Whey ima rok 3-4 godine. Često sam ga pio i 4-5 meseci nakon isteka roka i nema tu nikakvih problema. Bitno je da je adekvatno čuvan.

A bas me zanima, koliko su npr cene suplemenata u Madjarskoj? Ti verovatno imas taj podatak ;) U odnosu na Srbiju, naravno...
 
Pazi, takav je to svet i takav je to sport. Ali opet verujem da ti top bilderi imaju tacno doktora koji vodi racuna o svim tim silnim poremecenim hormonima. Jedno je kad uzimaju na svoju ruku neki tamo bilderi, a drugo je ovo. Naravno, i ja se u neku ruku gadim cele te price, sve je to otislo u q. Ja, iako nisam u tom svetu, vise gotivim old school gardu, gde su proporcije igrale bitniju ulogu u odnosnu na ove mass freakove. Opet, takav im je sport, glupo mi da pljujem po toj prici, jer me i ne zanima toliko.

Koliko sam ja skapirao ovo je sajam suplemenata i dodacima prehrani,a ovi bilderi koji stoje na standovima su na totalno drugom rezimu
Meni iskreno zanima jedino onaj stand sa visokoproteinskim sirom i ako je bilo jos nesto slicno
 
Sajam FItnesa i BOdibildinga(FIBO). Sve što čini te oblasti našlo je mesto na sajmu. Sprave, oprema, suplementi, proizvođači zdrave hrane, predstavnici raznoraznih trening programa i sistema(FST 7, p90x, zumba...) i još pregršt manje popularnih sitnica(filteri za prečišćavanje vode, blenderi, kuhinjska pomagala za lakše spremanje hrane....).

Jednostavno, teško je predstaviti(čak i videti sve) što se našlo na prostoru od preko 75.000 kv. metara. :)
 
Koliko sam ja skapirao ovo je sajam suplemenata i dodacima prehrani,a ovi bilderi koji stoje na standovima su na totalno drugom rezimu
Meni iskreno zanima jedino onaj stand sa visokoproteinskim sirom i ako je bilo jos nesto slicno

Ma pravi visokoproteinski niskomasni sir je lička rikota, mani ove nijemce :p
 

Back
Top