Fiat Bravo 1.6 16v jos neko ? :)

BigMazi

Ističe se
Poruka
2.832
Imao sam ne/srecu da mi se zalomi budzet, situacija i uslovi da polozim proslog februara sa 31-om godinom. Po mom pitanju sasvim zrelo vreme za dozvolu s obzirom da sam bio blesav kao mladji. U aprilu kupio auto iz naslova, doduse sa plinom. Moja ideologija kao pocetnik i apsolutni (ne)poznavaoc automobila je bila "teram na plin, zimi palim na benzin" i to je to. Medjutim ulozio sam oko 1500e u njega (sada ne bih ni 1000din na neke stvari ali sta je tu je), dok nisam shvatio da je pametnije voziti 1.6 na benzin nego na obican TGN. Kako god, poslednjih 6 meseci nemam vecih problema, zadovoljan. Ima taj sportski vibe, nizak, nekada ga gotivim nekada mi je muka od njega. Kako god, mislim da nije toliko ucestalo vozilo u saobracaju, dosta specifican po nekim stvarima.

Ima me na drugim forumima, znam ljude koji ga imaju, ali da vidim ima li nas i ovde :)

Najveca mana na mom primerku je taj cudan zvuk nakon neke duze voznje kao da cujem neko lupkanje, i sada tokom zime dosta jaca vibracija u kabini dok ne zagreje ali to prepisujem nesto "debljem" ulju jer koristim Seleniu Racing. Takodje gederi su mi nesto losiji pa mi dosta magli (pre toga curio mali hladnjak pa to resavao medjutim nije glavni uzrok magljenju).

Generalno ja sam mu zamenio sve sto je moglo, set kvacila, veliki hladnjak, mali hladnjak, amortizere, nove gume, auspuh (lonac), menjac nesto preradjivano i menjano, filteri sve komplet, crevo vazduha koje je lose radjeno, selen blokovi, plocice, diskovi i prosao registraciju sada u februaru.

Potrosnja mu je oko 10-11 u gradu, 8.5 van grada do posla.

Ajd da vidim ima li nas slucajno i ovde.
 

Prilozi

  • IMG_20200805_131549.jpg
    IMG_20200805_131549.jpg
    86 KB · Pregleda: 43
  • IMG_20200805_131602.jpg
    IMG_20200805_131602.jpg
    99,8 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20200805_131613.jpg
    IMG_20200805_131613.jpg
    159 KB · Pregleda: 43
  • IMG_20200805_131711.jpg
    IMG_20200805_131711.jpg
    118,5 KB · Pregleda: 38
  • IMG_20200805_132215.jpg
    IMG_20200805_132215.jpg
    101,6 KB · Pregleda: 44
  • IMG_20200805_132515.jpg
    IMG_20200805_132515.jpg
    162 KB · Pregleda: 44
  • IMG_20210201_155011.jpg
    IMG_20210201_155011.jpg
    37,1 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20200805_141137_601.jpg
    IMG_20200805_141137_601.jpg
    152 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20200805_141137_598.jpg
    IMG_20200805_141137_598.jpg
    170,2 KB · Pregleda: 43
Sve sto sam zamenio je generalno i bio problem, simptomi koji su bili na plinu su i ostali samo sto ga vozim cisto ne benzinu i nemam problema. Cuo se druk lager, plocice nisu bile skroz istrosene itd, neko bi to jos terao. Nije to ni bit teme niti zalazim u sta je i zasto je bio problem.
 
drugar ima isti takav sa 5 vrata kao nov, mislim da je 1.4 benzinjara, prezadovoljan nikada ništa nije popravljao. Izgleda kao nov unutra, sve na svom mestu a nema garažu, drži ga u dvorištu. Ide jako lepo sem tog lavaboa što je ispred suvozača na komandnoj tabli, nemam nikakvu zamerku. Nigde tačkice rđe nema a gledam te fijate okolo naokolo totalni raspad su.
 
Ja u neku ruku i dalje zalim kad vidim lepog Punta sa 5 vrata sto nisam njega, ali tako se desilo. Limarija mu je odlicna, klasika lak sto ispucao na par mesta to je krivica prethodnog vlasnika. Za god dana nema nikakvih vizuelnih promena, na parkingu zgrade, otvoreno. Neka on meni potraje do februara, u medjuvremenu da skinem plin, stavim alu felne, pa neka ga zena tera :)
 
Zato jer je lose uradjen, prethodni vlasnik. Pokusano je sve i svasta, mislim generalno se svodi na membranu i rasprasivac sada, ali mu boca izlazi svakako, pa samo trebam da odlucim da li skinuti ili preci na sekvent.

10-ak majstora je inace prosao auto dok nisam odlucio da sredim nove dizne i vozim na benzin.
 
al se plase plina

a ja ga nisam osecao ni kad sam imao venturi, nije bilo pucanja itd

a kamoli sa sekventom, samo po lampici plina vidim koje gorivo trosim.
Oguglaš, meni dođe drugar plinaš pa ga pošaljem da menja trula creva. On ništa a meni smrdi ko kolera, digne haubu a ono nova creva trula. E to ti je bajo ugradnja kod nas.

I za to skidanje ti treba 50-100 evra da amss utvrdi da si skinuo pa tek onda možeš da registruješ :lol:
 
2010 uzmem sleper Seicentoa tj 10 komada i bili su iz Poljske a imali su plin koji je ugradjen 2006 tj jos dok su bili novi.
Prodam ih i svi su ih registrovali bez problema ALI Srbija ne bi bila Srbija da vec 2012 godine ne donesu zakon da mora da ide sekvent u te motore a ovde to nije bio slucaj jer je ovo bio prethodnik sekventa.
Znaci poljacima koji su u EU je valjao i prolazio je normalno a u Srbiji vise nije mogao i svi su morali da vade plin jer im se nije isplatilo da za prednjicu daju 300€. Plin je savrseno radio ali nasi iz amss su turci veci od turaka i nisu dali da se ponovo registruju iako su imali atest izdat prethodne godine.
 
Imaš gomile menadžera koji smišljaju kako da zajebbu i opljačkaju narod a ne inženjere pa je tu veliki problem. Zato je i nazadno to sve danas posebno sa naprdnjacima na vlasti. I taj plin je pošast za automobile štediš 50.000 km pa radiš generalnu.
uh dadoh ti podrzavam , pa tek onda videh tvrdnju o generalnoj nakon 50 hilj

a gomila auta sa plinom gazi 10 puta toliko bez generalne
 
Plin jos i nekako u euro3 a posle toga kako kome zapadne ali uglavnom nisam pristalica plina jer sam ih se x nagledao sa izgorelim ventilima i kako su pomesali ulje i vodu jer im je izgoreo dihtung glave.
Generalno,zasto plinas ima drugaciji zvuk motora od obicnog benzinca....
 
Mora sekvent inače je muka živa. Postoji tu jedna ne baš pametna stavka u zakonu koja obavezu ugradnje sekventa vezuje za godište, konkretno 2003., a ne za konstrukciju motora. Svi sa elektronskim ubrizgavanjem bi morali da imaju sekvent.

Vidis, muka ziva. A uvek se neko napravi pametan da kaze "budala si sto ga skidas", "nisam lud da za mojih Xk kilometra platim tolko na benzinu" itd. Meni je drago sto sam uzeo ovaj primerak, sto sam se "opekao" sa ulaganjem, sto vozim na benzin. Jer planiram jos vozila u porodici, celokupno iskustvo, ulaganje i servisi su doprineli ogromno iskustvo. Siguran sam da na sledecoj kupovini, na proveri odradio bih bar 5x bolji posao nego sto je majstor kojeg sam poveo kada sam uzimao ovaj Bravo.

A imam prijatelja ovde u gradu koji ima isti auto, 2 god noviji sa digitalnom tablom i sekventom. Vozio sam ga nekoliko desetine kilometara. Vidim i osetim razliku, sve je jasno kao dan.
 
Imao sam x Bravo-a i taj auto je generalno bolji od Stila ali je total demode uzgleda bio jos pre 10 godina a kamoli sada.
Evo ga jedan sto sam imao sa 87k km a koji sam prodao policajcu koji je zaustavio mog suraka jer je isao u kontra smeru i prikljucim se ja i dodjemo do toga da radim s kolima i on me pita jel imam nesto do 3000 i ja mu rekao da imam al da je poslednja cena 3000 jer su se tad toliko kretali. Dosao je sutra ujutro posle smene i kad ga je video nije se ni pokusao cenjkati jer je rekao da takav jos nije video.
Bravo 2.jpg
Slika081.jpg
Slika083.jpg
 

Back
Top