Fenomen podvlačenja pozajmljenih knjiga

Podvlacenje je jos i "sitan prekrsaj" cega sve ima. Nailazio sam na kojekakve brojeve telefona, pretece pismo profesoru fizike ispisano na praznim stranama iza sadrzaja, otkrivanje zanimljivih detalja romana (ili bi bilo ispisano, ili bi vas dobronamernik jednostavno vec na pocetku romana uputio na tu i tu stranicu ako zelite znati sta se dogodilo), iscepane strane, lisce i cvetove (neki veseljak je pravio herbarijum), fleke od hrane i kafe, mrve, nokte i najogavnije od svega okorele sline i gov*nca iz nosa.
 
Stop nekulturi :evil:
Muka mi je od nekulturnih spodoba koje podvalce knjige pozajmljene iz biblioteke, a jos gore kad krene da dopisuje komentare, ispravlja gramaticke greske po pravilama samo njemu znanim pa lupi i ostane ziv. :dash:
Ne mogu da shvatim kako neko moze da uzme knjigu iz biblioteke i mrtav ladan je unistava :evil:
Lepo kupis svoju pa joj radi sta hoces.
A najjaci biseri su mi oni koji uzmu romane da podvalce, dopisuju, komentarisu i ostalo :dash: pobogu to je roman, razonoda za mozak, ostavi ga na miru :evil:

Cest sam posetilac biblioteke i redovno nesto uzimama da cituckam, ali skoro svaka druga knjiga, bila ona roman, naucna literatura, skolska knjiga i sl. je podvucena :dash:

Pitala sam bibliotekare zasto to ne sakcionisu ...odgovor je bio pa ne mozemo svaku knjigu da proveramamo. :roll: Naravno da moze, dovoljno je da je brzo prelistas i vidi se podvlaceno, dopisivano, ne moze da omanes, a pogotovo kad se nadje neko pametan da to radi hemijskom :dash:

Ja bih uvela drakonske kazne, svako podvlacenje hemijskom kupujes novu, obicnom smestim te na magarecu klupu na sred sale i brisi, pa da vidis dal ce ponovo da se seti :evil:

Sta vi mislite o svemu ovome, srecete li se sa unistenim primercima knjiga, ili ste mozda jedan od tih koji zvrlja po njima?
Jedan sam od njih.. :zelenko: ..Samo sto sam ja otisao dalje...pa tako ja lepo iscepim iz knjige sta se meni svidi,nema potrebe za podvlacenjem :zelenko:
 
Podvlacenje je jos i "sitan prekrsaj" cega sve ima. Nailazio sam na kojekakve brojeve telefona, pretece pismo profesoru fizike ispisano na praznim stranama iza sadrzaja, otkrivanje zanimljivih detalja romana (ili bi bilo ispisano, ili bi vas dobronamernik jednostavno vec na pocetku romana uputio na tu i tu stranicu ako zelite znati sta se dogodilo), iscepane strane, lisce i cvetove (neki veseljak je pravio herbarijum), fleke od hrane i kafe, mrve, nokte i najogavnije od svega okorele sline i gov*nca iz nosa.

Jao, nije mi dobro. :bljak:
 
Stop nekulturi :evil:
Muka mi je od nekulturnih spodoba koje podvalce knjige pozajmljene iz biblioteke, a jos gore kad krene da dopisuje komentare, ispravlja gramaticke greske po pravilama samo njemu znanim pa lupi i ostane ziv. :dash:
Ne mogu da shvatim kako neko moze da uzme knjigu iz biblioteke i mrtav ladan je unistava :evil:
Lepo kupis svoju pa joj radi sta hoces.

...

Pitala sam bibliotekare zasto to ne sakcionisu ...odgovor je bio pa ne mozemo svaku knjigu da proveramamo. :roll: Naravno da moze, dovoljno je da je brzo prelistas i vidi se podvlaceno, dopisivano, ne moze da omanes, a pogotovo kad se nadje neko pametan da to radi hemijskom :dash:

Lično, ja bih išibao svakoga ko je toliko samoživ da svojata nešto što nije njegovo..
A što se tiče listanja, jeste tako za prvo podvlačenje, al vodi ti sad računa šta je modifikovano nakon 18-og a šta nakon 19-og čitanja :lol:

Evo ja cu da ti kazem ... Ja recimo kad citam nesto nevezano za skolu , ne podvlacim ama bas nista u knjizi nije moj fazon . Medjutim kod knjgia za skolu to moram, hteo ne hteo . Eto recimo radimo neki veliki roman , a profesorka nam nije tra la la zena nego kad te podigne da kazes nesto trazi to i da potkrepis citatima (dokazima) , e sad , zamisli ti mene da ja procitam knjigu od 500 stranica , eto recimo sada Dervisa i smrt i ona mene pita, pokazi ti meni gde se taj i taj pokazao kao takav i takav

Zato svaki telefon nakon 2000. i neke ima Notes odeljak gde ljudi beleže takozvane "beleške".. Ja lično sam imao naslov knjige i po 10ak (ili koliko već, zavisi od knjige) brojeva koji označavaju broj strane na kojoj je nešto relevantno u knjizi :p

Ja upravo citam knjigu koju sam uzeo iz biblioteke. Ja ne znam sta je neko pre mene JEO dok je citao. Ne da je kapalo po nekim stranicama, da sam morao pola sata da nagadjam sta pise!!!! :evil:

Za ovo moram priznati krivicu, ali ne zato što sam nemaran već zato što mi se više puita dešavalo da me knjiga toliko fascinira da ne mogu da je ostavim ni za vreme ručka.. Izuzetno se trudim da ne oštetim knjigu ali teoretski moguće je da nekom prilikom jesam..
Neki ljudi i ne uspeju da pročitaju do kraja uzeto, jer fale stranice, ili je tamnim markerom iznaglašavano. Grrr
"Bornova nadmoć" mislim da je bila u pitanju, skidao sam sa neta verziju na engleskom i iščitao 18ak strana koje su nedostajale pre nego što sam nastavio čitanje.. Ista knjiga mislim da je bila u pitanju u prethodnom primeru, čak sam došao ispred sale u par navrata i odlagao ulazak unutra na trening jer sam iščekivao nastavak..
 
Rešenje je iskopirati strane, pa na njima raditi šta god ti volja, ako iz knjige treba da učiš.

To je ružno i svakako bi trebalo biti sankcionisano, ali ne mislim da se može ikako pedantno kontrolisati to.

Treniraće nam to živce sve i da ne znam kakve mere uvedu biblioteke...
 

Back
Top