Fenomen podvlačenja pozajmljenih knjiga

gramaticke i stamparske greske treba beleziti na papir a taj papir ostavljati u knjizi.da bi se kasnije izdavac informisao o greskama a u sledecem tirazu greske bile ispravljene.
svako ostalo dopisivanje i podvlacenje je nekultura. :)

NIsam ja lektorka, vec citateljka. Sta ti mislis da ce ona sada da ide od biblioteke i da lista, sta mu je ko zamerio. Nije to knjiga utisaka.
 
NIsam ja lektorka, vec citateljka. Sta ti mislis da ce ona sada da ide od biblioteke i da lista, sta mu je ko zamerio. Nije to knjiga utisaka.[/QU


koje si delo procitala ??? mozda uputstvo za ves masinu by gorenje,ili odlomke iz zutih strana :PPPPP ne zasmejavaj me !

Pa, citala sam razna dela. Eto, stalno citam Bibliju, mislim da to svi znaju. i citala sam Kama Sutru.
 
Moj favorit je:

"Đole je *****."

"Nije."

"Jesam, bre."

sad sam citala neki romancici na kome je neka genijalka napisala "ovo je autorkina II knjiga i nadam se da je poslednja" i potpisala se imenom :zcepanje: sto je najjace pise lepo na koricama da joj je prva knjiga, valjda ne zna rimske brojeve sta li je :lol:
nema sanse da omanes komentar jer je na kraju na korici, da neko u biblioteci proverava mogo bi lepo da je kazni, izvoli pametnjakovicu sad kupi novu
 
Ja licno mislim da to sto neko po nesto podvuce olovkom u knjizi iz biblioteke nije problem... I sam to cesto radim, posebno ako je u pitanju naucna literatura i uopste ne smatram sebe nekulturnim... Naravno, strogo pazim da to bude iskljucivo drvenom olovkom i da ne ostetim istu knjigu... A naravno da strogo treba kazniti svakog ko zaista osteti knjigu, ali podvlacenje ne steti knjizi, makar je to moje skromno misljenje... P.S. "sankcionisati " znaci ozakoniti, ako niste znali...

a sta mislis sad ja uzmem posle tebe tu knjigu pa ja krenem da je podvalcim, pa uzme neko posle mene i on podvalaci...i sta na kraju dobijes?

a jos bolji su mi biseri koji uzmu podvucenu knjigu, pa posto im vec podvuceno smeta, a isto su tako kulturni ko onaj predhodni korisnik, udare kontru pa podvalace nekom drugom bojom il cime vec, da se razlikuje od prethodnika, jer ne trebaju im iste informacije...pa tako imas jednu vrlo veselo usaranu knjigu...ma milina :zaljubljena:
 
NE SARAM NEGO PODVLACIM! Treba li da ti nacrtam koja je razlika izmedju to dvoje?!! A mislim da bi ti bolje bilo da vise paznje usmjeris na sadrzaj u knjizi a ne na izgled stranica iste! :@@@

pa ja zbog takvih ko sto si ti, koji ne saraju samo podvalce jelte :lol: , moram da sedim i ceo dan brisem knjigu da bih mogla da je fotokopiram, jer probaj da citas fotokupiju podvucenog teksta :dash:
nemoj da nam crtas molim te dovoljno je sto podvalcis :lol:
 
Poslednja izmena:
Stop nekulturi :evil:
Muka mi je od nekulturnih spodoba koje podvalce knjige pozajmljene iz biblioteke, a jos gore kad krene da dopisuje komentare, ispravlja gramaticke greske po pravilama samo njemu znanim pa lupi i ostane ziv. :dash:
Ne mogu da shvatim kako neko moze da uzme knjigu iz biblioteke i mrtav ladan je unistava :evil:
Lepo kupis svoju pa joj radi sta hoces.
A najjaci biseri su mi oni koji uzmu romane da podvalce, dopisuju, komentarisu i ostalo :dash: pobogu to je roman, razonoda za mozak, ostavi ga na miru :evil:

Cest sam posetilac biblioteke i redovno nesto uzimama da cituckam, ali skoro svaka druga knjiga, bila ona roman, naucna literatura, skolska knjiga i sl. je podvucena :dash:

Pitala sam bibliotekare zasto to ne sakcionisu ...odgovor je bio pa ne mozemo svaku knjigu da proveramamo. :roll: Naravno da moze, dovoljno je da je brzo prelistas i vidi se podvlaceno, dopisivano, ne moze da omanes, a pogotovo kad se nadje neko pametan da to radi hemijskom :dash:

Ja bih uvela drakonske kazne, svako podvlacenje hemijskom kupujes novu, obicnom smestim te na magarecu klupu na sred sale i brisi, pa da vidis dal ce ponovo da se seti :evil:

Sta vi mislite o svemu ovome, srecete li se sa unistenim primercima knjiga, ili ste mozda jedan od tih koji zvrlja po njima?

ne žvrljam po knjigama iz biblioteke jer se plašim drakonskih kazni, ali po knjigama iz vlastite biblioteke obavezno žrvljam. Ne samo da podvlačim meni drage delove i da pišem utiske ili opaske po marginama, nego često i crtam :)

A mnoge knjige koje sam kupila bile su već od ranije ižvrljane - recimo da su od, odoktivno, nekih hiljadu knjiga iz moje vlastite biblioteke tristotinjak kupljene u antikvarijatima. Ne zbog cene, nego upravo zbg toga što volim te tragove prošlih čitača po knjigama.
Biram knjige sa zanimljivim komentarima ispisanim kojekude po stranicama.

Knjiga tako prestaje da bude predmet, i postaje spona između čitalaca, beskrajna priča u endeovskom smislu :)
Tako se umesto jedne čita nekoliko priča - priča koju je ispričao pisac, i priče koje o svom putovanju od čitaoca do čitaoca priča sama knjiga.

Da rezimiram - volim knjige po kojima su čitaoci ostavljali tragove svojih utisaka, ili prosto otiske stanja u kojima su se nalazili dok su knjige čitali (na primer ta "Volim ovog, volim onog" žvrljkanja :)
 
Poslednja izmena:
ne žvrljam po knjigama iz biblioteke jer se plašim drakonskih kazni, ali po knjigama iz vlastite biblioteke obavezno žrvljam. Ne samo da podvlačim meni drage delove i da pišem utiske ili opaske po marginama, nego često i crtam :)

A mnoge knjige koje sam kupila bile su već od ranije ižvrljane - recimo da su od, odoktivno, nekih hiljadu knjiga iz moje vlastite biblioteke tristotinjak kupljene u antikvarijatima. Ne zbog cene, nego upravo zbg toga što volim te tragove prošlih čitača po knjigama.
Biram knjige sa zanimljivim komentarima ispisanim kojekude po stranicama.

Knjiga tako prestaje da bude predmet, i postaje spona između čitalaca, beskrajna priča u endeovskom smislu :)
Tako se umesto jedne čita nekoliko priča - priča koju je ispričao pisac, i priče koje o svom putovanju od čitaoca do čitaoca priča sama knjiga.

Da rezimiram - volim knjige po kojima su čitaoci ostavljali tragove svojih utisaka, ili prosto otiske stanja u kojima su se nalazili dok su knjige čitali (na primer ta "Volim ovog, volim onog" žvrljkanja :)

Mnogo lepo rečeno. I meni se dopada ta potrošna knjiga u rukama koja diše i svedokuje da je samo delo piščevo čitano, listano, i da je uprkos bahatosti pojedinih čitalaca (ili kvazičitalaca) neko u delu zaista istinski uživao. Ali nippošto to ne znači da uživam u tragovima nečije bahatosti. Bahat čitalac nepažljiv prema stranicama nikako nije onaj kojeg mogu doživeti kao sebi sličnog.
 

Mnogo lepo rečeno. I meni se dopada ta potrošna knjiga u rukama koja diše i svedokuje da je samo delo piščevo čitano, listano, i da je uprkos bahatosti pojedinih čitalaca (ili kvazičitalaca) neko u delu zaista istinski uživao. Ali nippošto to ne znači da uživam u tragovima nečije bahatosti. Bahat čitalac nepažljiv prema stranicama nikako nije onaj kojeg mogu doživeti kao sebi sličnog.
Šta je kvazičitalac? :)
 

Back
Top