Quantcast

Fenomen podvlačenja pozajmljenih knjiga

Poruka
16.004
Eto, onda sasvim razumeš.

Znam da si ti pasioniran čitalac Biblije. Srećom, uverena sam da imaš svoj primerak, i da niti jedna stranica nije ozleđena. :)

Imam nekoliko primeraka, da bih mogla non-stop da je citam, jer sam ja i i istrazivacica Biblije, pored toga sto sam vatrena citateljka. Imam i jednu licnu Bibliju, koju podvlacim, ali samo vazne stvar.

kiKiriku

Primećen član
Poruka
693
Evo ja cu da ti kazem ... Ja recimo kad citam nesto nevezano za skolu , ne podvlacim ama bas nista u knjizi nije moj fazon . Medjutim kod knjgia za skolu to moram, hteo ne hteo . Eto recimo radimo neki veliki roman , a profesorka nam nije tra la la zena nego kad te podigne da kazes nesto trazi to i da potkrepis citatima (dokazima) , e sad , zamisli ti mene da ja procitam knjigu od 500 stranica , eto recimo sada Dervisa i smrt i ona mene pita, pokazi ti meni gde se taj i taj pokazao kao takav i takav i logicno ja mogu po secanju neke stvari da kazem, ali eto nekad i ne obratim mnogo paznje na neki detalj pa zapisem na papir stranicu i "dogadjas" , karakteristicnu osobinu ili sta vec, a u knjizi sa strane podvucem liniju i pored napisem isto to, ili ponekad podvucem i celu recenicu ako je u njoj neka bitna sadrzina :neutral: I kad me podigne ja mogu to da nadjem , a ne da listam 500 stranica i tragam kao idiot . I tako uvek kad citam knjigu za skolu jednostavno to je deo mog "posla" :neutral: Retko kad mi se desi da to bude hemijskom, ali nije da mi se nije desilo ali gotovo uvek bude obicnom i na to pazim . Ali posle toga ne brisem obicnu olovku , jednostavno mrzi me a i verujem da ce posle mene nekom posao biti laksi ...
Eto tako ...
Elem, ne opravdavam one gluposti koje se pisu po marginama "volim te" , "I love Arsenal" , "Te amo Nadal" i slicno :neutral:
:aha: Zašta ti služi školska sveska? Pre ćeš pronaći to što ti treba ako u svesku napišeš: to i to - strana ta i ta, pasus taj i taj...i samo otvoriš knjigu i čitaš, nego da listaš 500 str. da bi među gomilom podvučenih rečenica i odlomaka pronašao gde se nalazi ono što treba da pročitaš nastavnici.

Volim stare knjige, isto koliko i nove. Volim da kad uzmem knjigu osetim da je prošla kroz mnoge ruke, ali ruke onih koji umeju da je cene i koji joj prilaze s dužnim poštovanjem. Poštujući knjigu poštujemo i sve one koji će tu knjigu čitati posle nas. Slažem se sa tim da je potrebno uvesti revnosniju kontrolu knjiga koje članovi vraćaju u biblioteku. Za te "opuštene" članove uvesti: prvi put - opomena, drugi put - novčana nadoknada, treći put - (forumski rečeno :mrgreen:) BAN...pa ti bracane idi i kupi sebi knjigu kad ti treba i radi s njom šta god poželiš.

Metaman

Zainteresovan član
Poruka
221
Ja licno mislim da to sto neko po nesto podvuce olovkom u knjizi iz biblioteke nije problem... I sam to cesto radim, posebno ako je u pitanju naucna literatura i uopste ne smatram sebe nekulturnim... Naravno, strogo pazim da to bude iskljucivo drvenom olovkom i da ne ostetim istu knjigu... A naravno da strogo treba kazniti svakog ko zaista osteti knjigu, ali podvlacenje ne steti knjizi, makar je to moje skromno misljenje... P.S. "sankcionisati " znaci ozakoniti, ako niste znali...

Poruka
16.004
Ja licno mislim da to sto neko po nesto podvuce olovkom u knjizi iz biblioteke nije problem... I sam to cesto radim, posebno ako je u pitanju naucna literatura i uopste ne smatram sebe nekulturnim... Naravno, strogo pazim da to bude iskljucivo drvenom olovkom i da ne ostetim istu knjigu... A naravno da strogo treba kazniti svakog ko zaista osteti knjigu, ali podvlacenje ne steti knjizi, makar je to moje skromno misljenje... P.S. "sankcionisati " znaci ozakoniti, ako niste znali...
Ti mora da si drzao lekcije na Radiju 3 o gramatici. ja bih sankcionisala kaznu za takve kao sto si ti. Unistavas javnu imovinu. Neki ljudi hoce da citaju, a ne da gledaju, kako si ti bio pametan. fotokopiraj knjigu, pa se izzivljavaj na njoj. Sram te bilo!

Metaman

Zainteresovan član
Poruka
221
Kako si mi ti kulturna!!! I uopste svi ste kulturni ovdje, a na ulici vas covjek samo gleda i dodje mu da zaplace!!! Da manje vodite racuna o tome ko je sta podvukao i je li podvukao drvenom ili grafitnom olovkom a vise da vodite racuno o opstoj kulturi u ostalim sferama zivota u ovoj drzavi bi se bolje zivjelo!!! Ja makar otvoreno kazem da zaista podvlacim u knigama, a vas vecina se zgrozava, a tamo vi isto to isto radite!!! Podvlaciti u knjigu drvenom olovkom i izivljavati se na njoj nije isto i zamolio bih te da o tome povedes racuna!!!

Poruka
16.004
Kako si mi ti kulturna!!! I uopste svi ste kulturni ovdje, a na ulici vas covjek samo gleda i dodje mu da zaplace!!! Da manje vodite racuna o tome ko je sta podvukao i je li podvukao drvenom ili grafitnom olovkom a vise da vodite racuno o opstoj kulturi u ostalim sferama zivota u ovoj drzavi bi se bolje zivjelo!!! Ja makar otvoreno kazem da zaista podvlacim u knigama, a vas vecina se zgrozava, a tamo vi isto to isto radite!!! Podvlaciti u knjigu drvenom olovkom i izivljavati se na njoj nije isto i zamolio bih te da o tome povedes racuna!!!
Ja to ne radim.

kiKiriku

Primećen član
Poruka
693
NE SARAM NEGO PODVLACIM! Treba li da ti nacrtam koja je razlika izmedju to dvoje?!! A mislim da bi ti bolje bilo da vise paznje usmjeris na sadrzaj u knjizi a ne na izgled stranica iste! :@@@
Ako to nije tvoja knjiga ili ako za to nisi dobio dozvolu od vlasnika knjige, nema razlike! :mrgreen: Tada nije bitno da li šaraš ili podvlačiš, jer kako god ti to nazvao to ne menja činjenicu da radiš nešto (kako bi dobra deca rekla :p) što nije lepo.

*moonlight*

Domaćin
Poruka
3.944
Ako bi svako od nas podvukao neke reči ili rečenice u knjizi, makar i grafitnom olovkom, na šta bi to ličilo?
Svakako da se svi mi susrećemo sa knjigama koje su podvučene, ili ižvrljanje, ali uoravo ova grupa razvija diskusiju o tome. I zbog čega misliš da svi mi lažemo kada kažemo da to ne činimo?
Zbog čega neizostavno i mi moramo biti deo onih koji to čine?

Lepa stvar je što si bio iskren i rekao da to radiš (svakako da podvlačenje donosi manje štete i manje nervira od glupih škrabotina, ali i to takođe oštećuje knjigu) i ako pohvaim iskrenost koju poseduješ jer si to rekao, nikako ne znači da podržavam to što podvlačiš knjige. I mislim da svako od nas ima prava da se sa tim ne složi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.