Feng Šui pri uređenju doma ?

Ja samo znam da je to skup "sport "
A mozda i ima efekta ne pojedine osobe ako se ima para treba probati :ok:

Razmestanje namestaja skup sport? Ne bih rekla... Potrebno je da se namestaj ramzesti tako da ne bude po coskovima nabacan, kako bi energija Ki mogla da kruzi. Takodje imaju seme koje se crtaju, i uklapaju se sa poljima recimo novca, porodice, zdravlja, i prema tome se pravi raspored u kuci...
 
nisam postovalac feng suija, a koliko znam, tek nedavno je usao u modu. po mom skromnom misljenju, ogledalo stavljam tamo gde je najprakticnije da stoji, kao i sve ostalo u mom domu.

slazem se. feng sui stavljam u isti rang kao horoskop i gledanje i solju.
dok ne vidim matematicki model i dokaze neke teorije - onecu gubiti vreme na istu...
kao sto rece milica, namestaj rasporedjujem tako da mi bude sto prakticniji za koriscenje...
 
Mislila sam na ono sta se sve nalazilo u kuci.
Prva stvar koju sam ja licno uradila je: resila se gomile
stvari koje su bile skladistene po kuci ( tavan, supa, i
ostala mesta po kuci).
Svi mi manje ili vise krtozimo stvari s obrazlozenjem trebace.
Najgore od svega jeste sto nam te stvari nikada nece zatrebati,
a vrmenom ih je sve vise.
 
Mislila sam na ono sta se sve nalazilo u kuci.
Prva stvar koju sam ja licno uradila je: resila se gomile
stvari koje su bile skladistene po kuci ( tavan, supa, i
ostala mesta po kuci).
Svi mi manje ili vise krtozimo stvari s obrazlozenjem trebace.
Najgore od svega jeste sto nam te stvari nikada nece zatrebati,
a vrmenom ih je sve vise.

pa..ok..naravno ali..za to ti ne treba (kvazi)nauka nego...khm..razum i logika :)
poz
 
To da.. Ali ako neko veruje u to i bez puno para moze da nacini neke korake koji ce pomoci u strujanju energije..

Baš to me zanima, gde i kako da postavim krevet pa da spavam kao sav normalan svet.
U mom gradu postoji reka koja teče, nemam pojma o geografiji, ali bih volela da mi neko objasni kako da postavim krevet u odnosu na tok reke, negde sam čitala da je to mnogo bitno. Hvala.
 
Ja mislim da reka nema veze sa feng shuiem, bar onoliko koliko sam ja citala nigde se reka nije spominjala.... Samo raspored stvari po kuci kako bi mogla da cirkulise energija ki, i raspored prostorija u kuci posto su razni delovi kuce namenjeni raznim stvarima tipa novac, zdravlje, porodica... Radna soba ide u polje novca, dnevna soba u polje porodice itd...
 
Ja mislim da reka nema veze sa feng shuiem, bar onoliko koliko sam ja citala nigde se reka nije spominjala.... Samo raspored stvari po kuci kako bi mogla da cirkulise energija ki, i raspored prostorija u kuci posto su razni delovi kuce namenjeni raznim stvarima tipa novac, zdravlje, porodica... Radna soba ide u polje novca, dnevna soba u polje porodice itd...

Hvala, onda sam ja nešto pobrkala,
 

Back
Top