Feng šui na domaći način

mačka zagrebačka

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.726
Gledam tako razne tekstove a na neke se ozbiljno nasmijem
jedan dio teksta koji me nasmijao je i ovaj

Feng šui saveti za privlačenje LJUBAVI



MANDARINSKE PATKE

Mandarinske patke su poznate po tome što kao predstavnici životinjskog sveta donose mogućnost stupanja u brak i pronalaska istinske sreće. Možete čak spojiti nekoliko simbola u jedan, izborom dve mandarinske patke izrezbarene od ružinog kvarca. Potrebno je da ih postavite u vašoj spavaćoj sobi blizu kreveta na kom spavate.

Zanima me kako bi izgledala Feng šui varijanta savijeta na "domaći način" :lol:

:ceka:
 
Zašto je lakše pratiti božanstva i pravila stranih svetova nego privatiti Boga koji je na krstu umro za nas? Našeg Boga pretvarate u jadnika i siromaha tako što budističke skice za odobrovoljiti strane bogove uzimate za pravilo kako da nameštaj namestite.
 
Zašto je lakše pratiti božanstva i pravila stranih svetova nego privatiti Boga koji je na krstu umro za nas? Našeg Boga pretvarate u jadnika i siromaha tako što budističke skice za odobrovoljiti strane bogove uzimate za pravilo kako da nameštaj namestite.
Ja se isto pitam, zašto pratiti pravila nekog "arapina" koji je živeo u pustinji i govorio nama stranim jezikom?
Za Isusa se ne zna gde je bio od svoje 12. do 29. godine i mnogi navode da je bio u Kašmiru gde je izučavao Budizam. Pa ako je za njega bio dobar te je mnoge stvari odatle iskopirao...
 
Ja se isto pitam, zašto pratiti pravila nekog "arapina" koji je živeo u pustinji i govorio nama stranim jezikom?
Pa, dobro, Arapi su u nekom drugom položaju... ali to obožavanje slonova i drugih egzotičnih životinja...
Nisam istraživala to čime se Indija bavila dok smo mi poverenje davali Bogu koji se otelotvorio u telu čoveka, ali me i dan-danas hvata jeza kad u nekim TV serijama vidim kako njihovi oltari za molitvu izgledaju.
Arapin je molitvu posvetio Bogu neviđenom, ali po svemu sudeći je to taj isti Bog koji nas je sve stvorio. Možda nećemo doživeti da se složimo da nas veže isti Bog, ali to sa Feng Shui.jem je tek priča.
Pa tek tu ne znamo sa čim imamo posla,
tek to je nešto samo trendi ali nama nepojmljivo.
 
Pa, dobro, Arapi su u nekom drugom položaju... ali to obožavanje slonova i drugih egzotičnih životinja...
Nisam istraživala to čime se Indija bavila dok smo mi poverenje davali Bogu koji se otelotvorio u telu čoveka, ali me i dan-danas hvata jeza kad u nekim TV serijama vidim kako njihovi oltari za molitvu izgledaju.
Arapin je molitvu posvetio Bogu neviđenom, ali po svemu sudeći jue to taj isti Bog koji nas je sve stvorio. Možda nećemo doživeti da se složimo da nas veže isti Bog, ali to sa Feng Shui.jem je tek priča.
Pa tek tu ne znamo sa čim imamo posla,
tek to je nešto samo trendi ali nama nepojmljivo.
Feng Šui je jedna od pet kineskih metafizičkih umetnosti koja govori o arhitekturi u terminima „nevidljivih sila“ (Či) koje spajaju univerzum, zemlju i čovečanstvo. Nema veze sa budizmom niti religijom u principu.
 
Feng Šui je jedna od pet kineskih metafizičkih umetnosti koja govori o arhitekturi u terminima „nevidljivih sila“ (Či) koje spajaju univerzum, zemlju i čovečanstvo. Nema veze sa budizmom niti religijom u principu.
Ma, ti ako me primoravaš da stavim krevet pod određenim uglom sa stolom za pisanje i da ostale komade nameštaja podredim nekom pravilu-ti me porobljavaš, uspostavljaš pravila nad mojim životom i ubeđuješ me da će mi biti bolje ako okrenem krevet ka severu i sto ka zapadu...
Bog je dao jasne direktive, niko ništa ne mora da radi u milimetar, samo treba da ispoštuje pravila.
 
Ma, ti ako me primoravaš da stavim krevet pod određenim uglom sa stolom za pisanje i da ostale komade nameštaja podredim nekom pravilu-ti me porobljavaš, uspostavljaš pravila nad mojim životom i ubeđuješ me da će mi biti bolje ako okrenem krevet ka severu i sto ka zapadu...
Bog je dao jasne direktive, niko ništa ne mora da radi u milimetar, samo treba da ispoštuje pravila.
ne baš. Crkve se grade po tačno ustanovljenim pravilima orijentacije. Oltar je u istočnom delu crke, a ulaz sa zapada. Na taj način su vernici okrenuti prema istoku dok se mole.
Feng Šui ti sugeriše koja je najbolja orijentacija za mir i balans. Tebi može da odgovara haos i nespokoj?
 
Pa, dobro, Arapi su u nekom drugom položaju... ali to obožavanje slonova i drugih egzotičnih životinja...
Nisam istraživala to čime se Indija bavila dok smo mi poverenje davali Bogu koji se otelotvorio u telu čoveka, ali me i dan-danas hvata jeza kad u nekim TV serijama vidim kako njihovi oltari za molitvu izgledaju.
Arapin je molitvu posvetio Bogu neviđenom, ali po svemu sudeći je to taj isti Bog koji nas je sve stvorio. Možda nećemo doživeti da se složimo da nas veže isti Bog, ali to sa Feng Shui.jem je tek priča.
Pa tek tu ne znamo sa čim imamo posla,
tek to je nešto samo trendi ali nama nepojmljivo.

Besmislice.

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Homo_sum:_nihil_humani_a_me_alienum_puto
 
Naši preci su praktikovali feng šui. Pre nego što bi otpočeli gradnju kuće, stavljali su četiri kamena u uglove gde bi kopali temelj. Ostave tako da kamenje prenoći. Ako sutradan ispod kamenja nađu ponekog crvića, insekta, počinjali bi da kopaju jer im je to bio znak da je teren pogodan za život. Ili su isto tako beležili mesto za gradnju, pa su na to mesto dovodili psa da leži. Ako je odbijao da tu leži, to im je bio znak da mesto nije dobro. Takođe, rašljarsto im nije služilo samo za nalaženje vode ili metala, već i za ispitivanje energije na tom tlu.
Naš narod ne spava sa uzglavljem prema zapadu i severu, prirodno okreće prozore ka istoku i jugu, ulaz na kući je isto na tim stranama sveta.
Što se tiče rasporeda predmeta i nameštaja u kući, naši preci nisu praktivovali neke posebne rituale jer nisu ni imali mnogo pokućstva.
Kako su ljudi davnih vremena bili u čvršćoj vezi sa prirodom, nego mi danas, podrazumeva se da su znali šta im u toj prirodi prija, a šta ne.
 
Gledam tako razne tekstove a na neke se ozbiljno nasmijem
jedan dio teksta koji me nasmijao je i ovaj

Feng šui saveti za privlačenje LJUBAVI



MANDARINSKE PATKE

Mandarinske patke su poznate po tome što kao predstavnici životinjskog sveta donose mogućnost stupanja u brak i pronalaska istinske sreće. Možete čak spojiti nekoliko simbola u jedan, izborom dve mandarinske patke izrezbarene od ružinog kvarca. Potrebno je da ih postavite u vašoj spavaćoj sobi blizu kreveta na kom spavate.

Zanima me kako bi izgledala Feng šui varijanta savijeta na "domaći način" :lol:

:ceka:



Ovo za privlačenje ljubavi: U gaće svako jutro stavim ružu. Lepa je, miriše još lepše jedino me one bodljike malo hebavaju, ali za ljubav mora nešto i da pretrpiš. ;)
 
Gledam tako razne tekstove a na neke se ozbiljno nasmijem
jedan dio teksta koji me nasmijao je i ovaj

Feng šui saveti za privlačenje LJUBAVI



MANDARINSKE PATKE

Mandarinske patke su poznate po tome što kao predstavnici životinjskog sveta donose mogućnost stupanja u brak i pronalaska istinske sreće. Možete čak spojiti nekoliko simbola u jedan, izborom dve mandarinske patke izrezbarene od ružinog kvarca. Potrebno je da ih postavite u vašoj spavaćoj sobi blizu kreveta na kom spavate.

Zanima me kako bi izgledala Feng šui varijanta savijeta na "domaći način" :lol:

:ceka:

Ovo me seti moje pokojne šolje delfina koju sam uzela u dva primerka.
Naime, šolje za čaj, kafu, takvo šta uzimam uvek u paru, radim to oduvek i nema neki naročit razlog.
Te šolje s delfinom onako po mom meraku, velike , porculanske, bele unutra, lepa, plava boja mora spolja i po delfin
na suprotnim stranama. Ma ljubav na prvi pogled, pride kupljene u rodnom mi gradu.
Ne znam da li su godinu potrajale u paru, lično sam jednu razbila, prosto je ispala iz ruku, kako bi rekli, kao iz mrtvih :mrgreen:
Ova druga, sirota i sama ( ne znam je l' udova ili udovac ) još je u životu. I moja najdraža šolja za kafu.
Pa se nešto mislim, da kupim te patke, ista sudba bi i njih zadesila, 'de da rasparujem jadne patke :confused:
 
Gledam tako razne tekstove a na neke se ozbiljno nasmijem
jedan dio teksta koji me nasmijao je i ovaj

Feng šui saveti za privlačenje LJUBAVI



MANDARINSKE PATKE

Mandarinske patke su poznate po tome što kao predstavnici životinjskog sveta donose mogućnost stupanja u brak i pronalaska istinske sreće. Možete čak spojiti nekoliko simbola u jedan, izborom dve mandarinske patke izrezbarene od ružinog kvarca. Potrebno je da ih postavite u vašoj spavaćoj sobi blizu kreveta na kom spavate.

Zanima me kako bi izgledala Feng šui varijanta savijeta na "domaći način" :lol:

:ceka:
Jbg...samo njih nemam!Imam slona, sovu, žabu,zmaja...neke sam dobijala na poklon, pa su mi postale simpatične feng shui figurice. Sad ih skupljam,nisam opterećena... ali kad neku nađem, kupim.
 

Back
Top