feminizam vs tradicionalizam

Meni je prosto neverovatno da bilo ko daje otkaz jer ima dete u kući...a da nije u pitanju neki specifičan posao kao sto je bio moj igrom slucaja. Mislim, ja ne bih nikada niti sam ikada tako razmišljala.
Naročito sa dekama i bakama u blizini.

ti si imala opciju da ne letis ili ?

ja sam do njenih 3.5 godine radila od kuce
zatim je prestalo biti izvodljivo jer je
njoj vec zafalilo drustvo djece slicnog uzrasta, aj ja vise nisam stizala raditi posao kalo treba
 
Meni je prosto neverovatno da bilo ko daje otkaz jer ima dete u kući...a da nije u pitanju neki specifičan posao kao sto je bio moj igrom slucaja. Mislim, ja ne bih nikada niti sam ikada tako razmišljala.
Naročito sa dekama i bakama u blizini.
Zavisi kakav posao?
Meni zarko fali dok sam na porodiljskom, ali nikad onaj robovlasnicki od 8 sati, kancelarijski itd... fali mi da jos nesto radim i budem jos nesto sem mame... a obozavam biti mama... svi drugi poslovi su manje vredni
 
ti si imala opciju da ne letis ili ?

ja sam do njenih 3.5 godine radila od kuce
zatim je prestalo biti izvodljivo jer je
njoj vec zafalilo drustvo djece slicnog uzrasta, aj ja vise nisam stizala raditi posao kalo treba

Slicna je prica.
Znači u UAE postoji trudničko i porodiljsko po radnom pravu, po sili zakona.
Zaposleni u državnim firmama imaju ista prava, u to spada moja ex kompanija, nosilac zastave UAE. Dobila sam trudničko koje podrazumeva veoma ugodan rad i baletanke:lol: I 3 meseca plaćenog porodiljskog odsustva, placene sve troškove vođenja trudnoće i porodjaja jer flight crew ima sjajne ugovore za osiguranje.
Uz to kompanija daje na ime troškova stanovanja sa mužem 1000evra mesečno, što kao udata automatski dobijes preko plate.
Ono što nemaš je deo plate koji realno ne zaradjujes a to su časovi letenja i dnevnice.
Plata stjuardesa je iz nekoliko delova, baza na koju idu sati letenja, zbilja visoke dnevnice, plaćen stan, plaćeni svi računi za stan i plaćen prevoz uz plaćenu hranu na svakom putovanju i silne popuste po hotelima i radnjama. To izadje pristojna cifra.
Kada si prizemljen tvoja plata drastično pada jer gubiš 2/3 iste i moraš se vratiti na layover letenje (layover je tipicno letenje, oni nemaju puno turnaround letova) sa navrsenim trećim mesecom bebe bez pogovora da li uopšte sa ranom starom tri meseca možeš da letis. Meni lično je to bilo malo i vremena jer podrazumeva samo 8 dana u proseku u bazi. Otprilike, 22 dana si na putu.
E sada, oni su meni ponudili opciju kasno koju sam nesmotreno odbila u celom tom metežu jer porodiljsko je iste dužine...muž je već potpisao za kanadsko - uk - svedsku multinacionalku...trt mrt...sada bas evo imam poziv ponovo...za mesec dana treba da vidim ali mislim da nisam vise za taj posao, oči su mi oslabele, nešto sam tromboljasta, osecam se kao matori slon...a deo mene silno želi da se vrati u avion.

Medjutim, da sam radila bilo gde normalno šanse nema da bih dala otkaz.
 
Kod mene su okolnosti presudile da napustim posao a bila sam od onih žena kojima je veoma bitno da budu samostalne i da rade. Kasnije smo imali dovoljno i bez moje plate, a i navikli smo se na neki drugačiji život, na drugačiju podelu obaveza i sve je dobro funkcionisalo. Kad su se deca odselila opet me uhvatila kriza ali meni bi sada teško palo da moram da idem na posao i kada mi se ne ide. Odvikla sam se da mi drugi raspolažu vremenom.I tako, godine brzo prolaze...
 
Slicna je prica.
Znači u UAE postoji trudničko i porodiljsko po radnom pravu, po sili zakona.
Zaposleni u državnim firmama imaju ista prava, u to spada moja ex kompanija, nosilac zastave UAE. Dobila sam trudničko koje podrazumeva veoma ugodan rad i baletanke:lol: I 3 meseca plaćenog porodiljskog odsustva, placene sve troškove vođenja trudnoće i porodjaja jer flight crew ima sjajne ugovore za osiguranje.
Uz to kompanija daje na ime troškova stanovanja sa mužem 1000evra mesečno, što kao udata automatski dobijes preko plate.
Ono što nemaš je deo plate koji realno ne zaradjujes a to su časovi letenja i dnevnice.
Plata stjuardesa je iz nekoliko delova, baza na koju idu sati letenja, zbilja visoke dnevnice, plaćen stan, plaćeni svi računi za stan i plaćen prevoz uz plaćenu hranu na svakom putovanju i silne popuste po hotelima i radnjama. To izadje pristojna cifra.
Kada si prizemljen tvoja plata drastično pada jer gubiš 2/3 iste i moraš se vratiti na layover letenje (layover je tipicno letenje, oni nemaju puno turnaround letova) sa navrsenim trećim mesecom bebe bez pogovora da li uopšte sa ranom starom tri meseca možeš da letis. Meni lično je to bilo malo i vremena jer podrazumeva samo 8 dana u proseku u bazi. Otprilike, 22 dana si na putu.
E sada, oni su meni ponudili opciju kasno koju sam nesmotreno odbila u celom tom metežu jer porodiljsko je iste dužine...muž je već potpisao za kanadsko - uk - svedsku multinacionalku...trt mrt...sada bas evo imam poziv ponovo...za mesec dana treba da vidim ali mislim da nisam vise za taj posao, oči su mi oslabele, nešto sam tromboljasta, osecam se kao matori slon...a deo mene silno želi da se vrati u avion.

Medjutim, da sam radila bilo gde normalno šanse nema da bih dala otkaz.

pa mozes sad i nesto drugo naci da je okej
mada, vjerojatno je veca fora da te privuce nesto
al ako nije zurba vec ce se nesto samo namjestiti
 
Керки, они су већ у свађи, само она то не капира...скапираће кад први пут покаже да јој нешто није право.
По мени, боље пре него касније, јер ако те и отац и браћа доживљавају и третирају као биће нижег реда, који ће ти андрак у животу.
Да се не брукају по комшилуку?
Можеш мислити.

Nisu u svadji, tako su vaspitani i to je ono o cemu od pocetka pisem. A ako je nako tako vaspitan, onda tu nema nepravde.

Evo daljih citata koji potkrepljuju to :arrow:
Ok su, mada nikad nisu nešto bili bliski u smislu dugih razgovora i poveravanja. On je inače takav, takav mu je i brak. Sa svima je on super, nije konfliktan, ali je nekako distanciran.
Majka je sa ujnom super, i sa snajom. Nego eto tako... Nemaju osećaj.

Snaja je posle 20 godina od rođenja sina ostala trudna. Sin u drami. Kaže moraće da deli imanje. Mislim da mu je laknulo kad je saznao da je devojčica, sad je voli i sve...
Podeliti zemlju koja je u blizini i koja je njihova generacijama a koja drugome uopšte ne treba, koliko da može da je proda i uzme neki keš, da bi posle kupovao zemlju koja uopšte nije blizu... Stvarno nema nikakvog smisla. Ta zemlja nama ne vredi koliko njima vredi. Ceo život rade na njoj.
Zato što ne možeš da se prebaciš da je to imanje na selu na kojem deca ostaju da žive. Nije isto to i imovina u gradu. Dele pet stanova a ćerka se odrekne, a meni ne treba.
Ovo je zemlja na kojoj su odrasli, to ima drugu vrednost.

Kao sto vidis @mina68 , ravnopravnost se u razlicitim sredinama ili porodicama razlicito shvata i ne postoji takav "recept" gde je tvoje misljenje ili vaspitanje jedino prihvatljivo ili ispravno.

@ tema

Da dodam jos samo jedno (da se tema ne bi pretvorila u razgovor o nasledstvu), postojalo je i valjda jos postoji pravilo u takvim sredinama da se deo zemlje da cerki kao miraz (i samim tim kompenzacija na neki nacin), dok bratu ostaje sve ostalo tj, vecina...ali shodno tome, i obaveza cuvanja ostarelih roditelja, ali je to danas preinaceno obicno u dogovor, kao sto i treba i sto je jedino ispravno.
Sto ne ide?
Ja sam uvek za to da kazes sta ti je na dusi.


Meni nije jasno gde su te majke?
Moj otac je jedinac, a kod njegovih roditelja nije bilo razlike izmedju mene i brata. Cak su mene vise mazili. Zensko.
Kod majke dva brata i ona, i ona je bila na prvom mestu, zensko. Posle od unucadi, ja jedino zensko i logicno na prvom mestu.

Meni je to normalno.
Nista cudno. Cuvaj majku, zenu, cerku, sestru... prirodno je...

Ma ne...samo kazem da se ne treba mesati ni u cije stvari tj. ni u cije vaspitanje i shvatanje ravnopravnosti. Ako je nekom dobro, meni je jos bolje.
Moram da primetim da svi forumaši imaju idealne porodice. :think:

Ma daleko od toga, ali bas daleko.
Nego sve ima svoju bolju i losiju stranu, pa shodno tome i tradicionalizam, ali i tzv. feminizam, koji se ne moze "utkati" bas u sve i svuda, a i glupo je.
 
Равноправност се не може тумачити на више начина, иначе је један увек равноправнији од другог.
Не кажем да је моје мишљење једино исправно, и не намећем га никоме, нити то могу, али имам право да га изнесем, баш као и ти.
 
Nisu u svadji, tako su vaspitani i to je ono o cemu od pocetka pisem. A ako je nako tako vaspitan, onda tu nema nepravde.

Evo daljih citata koji potkrepljuju to :arrow:




Kao sto vidis @mina68 , ravnopravnost se u razlicitim sredinama ili porodicama razlicito shvata i ne postoji takav "recept" gde je tvoje misljenje ili vaspitanje jedino prihvatljivo ili ispravno.

@ tema

Da dodam jos samo jedno (da se tema ne bi pretvorila u razgovor o nasledstvu), postojalo je i valjda jos postoji pravilo u takvim sredinama da se deo zemlje da cerki kao miraz (i samim tim kompenzacija na neki nacin), dok bratu ostaje sve ostalo tj, vecina...ali shodno tome, i obaveza cuvanja ostarelih roditelja, ali je to danas preinaceno obicno u dogovor, kao sto i treba i sto je jedino ispravno.


Ma ne...samo kazem da se ne treba mesati ni u cije stvari tj. ni u cije vaspitanje i shvatanje ravnopravnosti. Ako je nekom dobro, meni je jos bolje.
Nema to veze sa vaspitanjem već sa onim što je pravično.
Dokle god se tradicionale uloge i običaji ne menjaju insistiranje na ravnopravnosti svuda i u svakom segmentu nema mnogo smisla. To je puki formalizam koji sve obesmišljava.

Onaj ko ostaje na imanju i od njega živi treba da dobije, uostalom na njemu je briga i o roditeljima. Onaj ko je dobio pravo na školovanje, dobio je na drugi način.
Ne može se sve gledati kroz materijalno.

Koliko košta bebisitovanje za dvoje dece pošto smo sestra i ja provodile čitavo leto tamo, silne gajbe voća i povrća koje smo dobijali. Baba je ostavljala sve i dolazila na drugi kraj bivše SFRJ da bi nam učkočila kad treba. Bili smo u dobrim odnosima, majka u dobrom braku, materijalno, stambeno obezbeđena...

Ujna je trebalo da preuzme babinu ulogu i pravi balans makar zbog svoje ćerke, zbog tih situacija u kojima se ženska deca ne ispoštuju. Nije umela. Ona je odlična pčela radilica, ali ne ume u odnosima da se fokusira na bitno.
 
Равноправност се не може тумачити на више начина, иначе је један увек равноправнији од другог.
Не кажем да је моје мишљење једино исправно, и не намећем га никоме, нити то могу, али имам право да га изнесем, баш као и ти.

Naravno, samo sto ne moze da se sve svrsta u "ram" feminizma, sto je korisnica Kichbran lepo objasnila u narednom postu i tu vise nista ne bih dodala :arrow:
Nema to veze sa vaspitanjem već sa onim što je pravično.
Dokle god se tradicionale uloge i običaji ne menjaju insistiranje na ravnopravnosti svuda i u svakom segmentu nema mnogo smisla. To je puki formalizam koji sve obesmišljava.

Onaj ko ostaje na imanju i od njega živi treba da dobije, uostalom na njemu je briga i o roditeljima. Onaj ko je dobio pravo na školovanje, dobio je na drugi način.
Ne može se sve gledati kroz materijalno.

Koliko košta bebisitovanje za dvoje dece pošto smo sestra i ja provodile čitavo leto tamo, silne gajbe voća i povrća koje smo dobijali. Baba je ostavljala sve i dolazila na drugi kraj bivše SFRJ da bi nam učkočila kad treba.
Bili smo u dobrim odnosima, majka u dobrom braku, materijalno, stambeno obezbeđena...

Ujna je trebalo da preuzme babinu ulogu i pravi balans makar zbog svoje ćerke, zbog tih situacija u kojima se ženska deca ne ispoštuju. Nije umela. Ona je odlična pčela radilica, ali ne ume u odnosima da se fokusira na bitno.

I to je to. :tick:
Da zakljucim, ravnopravnosti (koja nije isto sto i feminizam) ima i u tradicionalnim porodicama i drustvima, i to je ono sto iritira makar mene kod savremenog feminizma, sto prisvaja ulogu "sudije" i onde gde nema potrebe.
A zene su se same i putem obrazovanja kroz vekove izborile za drugaciji polozaj u drustvu i to nema veze sa danasnjim feminizmom i shvatanjem feminizma, vec sa obrazovanjem zena uopste, industrijskim i naucnim progresom.
 
наравно, циљ феминизма је манипулација народа у циљу његовог уништења - све истало произилази из овога

Naravno da nije, nego u zemlji gde se mladje zene udaju za penzionere, snajke za svekre sbog prezivljavanja i kakvog takvog osiguranja buducnosti, nema mnogo smisla pricati o feminizmu.
 
Naravno da nije, nego u zemlji gde se mladje zene udaju za penzionere, snajke za svekre sbog prezivljavanja i kakvog takvog osiguranja buducnosti, nema mnogo smisla pricati o feminizmu.
није сваком глава поремећена па да мора да има жену 25 година млађу, или 20 година старију - заправо мислим већини није
 
Права адреса је здрава свест и чиста памет свих нас. Чак и овде, а и ван форума, многе које истичу феминизам истовремено бране и мигранте. Лако је нама да се кочоперимо, боримо и изборимо са нашим, нормалним мушкарцима, који већином јесу заштитнички настројени. Наша култура је таква. Када им дођу ови, па им одсеку клиторис неће имати коме да се жале. Нека ставе прст на чело. И реално сагледају ситуацију и свој положај. Најмање се буне и боре тамо где је то најпотребније.
 
Poslednja izmena:

Back
Top