Feminizam i izopačeni feminizam u 2 slike...vise nego dovoljno

DONJA SLIKA sem toga- polile se crvenom farbom i kraju?! Šta je sad? Ne želiš menstruacije? KAKVE TO VEZE IMA SA IČIM?! Nisu muškarci nametnuli menzis!
Što me dovodi do zaključka da su mnoge žene koje sebe nazivaju "feministkinjama" samo BESNE STO NISU MUŠKARCI.
Ovo je sramota i mene je sramota videvši ovakvu sramotu. Pogledajte prilog 623855

Zar ovo dole nije demonstracija za legitiman abortus (moje telo-moja odluka)?
Veća sramota je što ga neko zabranjuje u 21. veku...
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Zar ovo dole nije demonstracija za legitiman abortus (moje telo-moja odluka)?
Veća sramota je što ga neko zabranjuje u 21. veku...
Istina je da niko nikome ne može zaista nešto da zabrani ako se taj baš nameračio da nešto hoće.
Prema tome, žene sa gornje slike su takođe vršile abortuse, ali su to zadržavale za sebe. Nije bila retkost u doba zabrane abortusa da je muž taj koji "nađe vezu", nekog doktora koji radi u podrumu "na crno".
Takve žene, koje ćute i žive dostojanstvo, obučene u odela, uvek ljubazne na distanci i inteligentne "k'o sam đavo" su za svaki respekt.

Donja slika predstavlja histerične "pacijente".

Dok su žene kupovale uloške "ispod kase"- 90tih i koju godinu ranije u Srbiji- dostojanstveno i sa "saučesnicom prodavačicom" koja je uloške umotavala u papir, da se ne vidi šta je kupljeno ("sramota"), dotle su nas muškarci i poštovali jer smo sve ćutale "o tome" i to je bila neka misterija o kojoj žene nikada nisu govorile.

Više nas ne poštuju jer sve redom otvoreno kukamo na tu menstruaciju i "pokazale smo pravo lice", razmažene kučke, umesto dostojanstvene žene.

A tek ova druga slika je preterana. U redu je što žene zahtevaju pravo na legalan abortus, u redu je i što se ulošci i tamponi reklamiraju na TV u , ali to je jednostavno preterano.
Kao i to polivanje crvenom bojom kao simbolikom krvi. To je umobolno, bolesno.

Šta rade, protiv čega, po tvom mišljenju, se ove žene bore? Protiv krvarenja? To je već tiranija prirode a ne tiranija od strane muškaraca.
 
Moderni feminizam je nacin manipulacije i unizavanja zena. Naime zeni se pod znacima navodnika daju sve veca prava i podrske, ali u losem smislu. Na kraju zena treba da rmba i radi sve a muskarci nista. E sad problem je zena sto se pale na te price.
E, vidiš, brkaš pojmove.
Pravo nije isto što i obaveza.
Na primer- žene su dobile pravo na obrazovanje, što ne znači da sad sve moramo da studiramo.

Dobro sam ti objasnila, i ukratko, evo može i ovako da se kaže: dobile smo mogućnosti, a izbor je na nama.
Znači imamo mogućnosti i imamo izbor.
To pre nije postojalo, ni mogućnost izbora. Šta je moja baba mogla da bira? Da li da se uda za Žiku ili Peru, pa čak ni to.
 
Slika je m
Istina je da niko nikome ne može zaista nešto da zabrani ako se taj baš nameračio da nešto hoće.
Prema tome, žene sa gornje slike su takođe vršile abortuse, ali su to zadržavale za sebe. Nije bila retkost u doba zabrane abortusa da je muž taj koji "nađe vezu", nekog doktora koji radi u podrumu "na crno".
Takve žene, koje ćute i žive dostojanstvo, obučene u odela, uvek ljubazne na distanci i inteligentne "k'o sam đavo" su za svaki respekt.

Donja slika predstavlja histerične "pacijente".

Dok su žene kupovale uloške "ispod kase"- 90tih i koju godinu ranije u Srbiji- dostojanstveno i sa "saučesnicom prodavačicom" koja je uloške umotavala u papir, da se ne vidi šta je kupljeno ("sramota"), dotle su nas muškarci i poštovali jer smo sve ćutale "o tome" i to je bila neka misterija o kojoj žene nikada nisu govorile.

Više nas ne poštuju jer sve redom otvoreno kukamo na tu menstruaciju i "pokazale smo pravo lice", razmažene kučke, umesto dostojanstvene žene.

A tek ova druga slika je preterana. U redu je što žene zahtevaju pravo na legalan abortus, u redu je i što se ulošci i tamponi reklamiraju na TV u , ali to je jednostavno preterano.
Kao i to polivanje crvenom bojom kao simbolikom krvi. To je umobolno, bolesno.

Šta rade, protiv čega, po tvom mišljenju, se ove žene bore? Protiv krvarenja? To je već tiranija prirode a ne tiranija od strane muškaraca.

Fotografija je izvučena iz konteksta, ali po besu i španskom jeziku pretpostavljam da se bore protiv patrijarhata i diktata katoličke crkve.

Ne razumem ovu priču o tome da nas muškarci ne poštuju. To je kako kad bih ja rekla da ne poštujem muškarce jer kukaju zbog reume i hemoroida. To nema blage veze sa životom...

Da me muž vodi na ilegalan abortus u podrumu? Ali zašto?
Zašto muž, zašto ilegalno, zašto u podrumu - da me neki amater iskasapi da dobijem sepsu i umrem?
 
Slika je m


Fotografija je izvučena iz konteksta, ali po besu i španskom jeziku pretpostavljam da se bore protiv patrijarhata i diktata katoličke crkve.

Ne razumem ovu priču o tome da nas muškarci ne poštuju. To je kako kad bih ja rekla da ne poštujem muškarce jer kukaju zbog reume i hemoroida. To nema blage veze sa životom...

Da me muž vodi na ilegalan abortus u podrumu? Ali zašto?
Zašto muž, zašto ilegalno, zašto u podrumu - da me neki amater iskasapi da dobijem sepsu i umrem?
Reumu može da ima i moja baba, a muškarci ne mogu da imaju menstruaciju.
Ovo poređenje da te citiram "nema blage veze sa životom".

Drugo- nisam ja rekla da treba abortus da se radi "na crno" i ne znam kako si to tako shvatila, ja sam rekla da KO HOĆE, UVEK ĆE NAĆI NAČIN, što ne znači da sam "za" ilegalan abortus- ove žene sam navela za primer da se sve može ako se baš hoće.

Ove dole "cirkuzantkinje" se bore i protiv toga što imaju sise...ludače zbog kojih mi normalne žene bivamo ismevane. Takođe loše utiču na sam pokret feminizma. Ne radi se to tako. Ovo umesto da je napredak, ovo je suprotno.
Što rekla jedna forumašica @indigo, da sam muško porazmislio bih o opciji da budem gej.
 
E, vidiš, brkaš pojmove.
Pravo nije isto što i obaveza.
Na primer- žene su dobile pravo na obrazovanje, što ne znači da sad sve moramo da studiramo.

Dobro sam ti objasnila, i ukratko, evo može i ovako da se kaže: dobile smo mogućnosti, a izbor je na nama.
Znači imamo mogućnosti i imamo izbor.
To pre nije postojalo, ni mogućnost izbora. Šta je moja baba mogla da bira? Da li da se uda za Žiku ili Peru, pa čak ni to.
Gde sam ja pominjao obaveze? Rekao sam da se zene ohrabruju za los zivotni put pod izgovorom vi imate pravo, budite jaka zena, ne treba vam muz ni deca.. Itd.
 
Mislim da mi normalne žene možemo da se se zahvalimo raznoraznim cirkuzantkinjama za mnogo stvari koje nam se danas podrazumevaju...

Ja lično ne želim da "nalazim način" da abortiram ili kupujem uloške a da niko ne sazna za to.Nisam niže biće i glavni smisao moje egzistencije nije da postojim tako da slučajno ne uznemirim muškarce. Ni ja ne očekujem od njih da budu nevidljivi, ne znam zašto bi se to očekivalo od mene.

Sveštenici nose mantije, navijači dresove, a ove su ofarbale grudi i izašle na ulice... ne vidim veliku razliku, osim što je njihova borba relevantna za mene kao ženu, a ove ostale baš i nisu...
 
Mislim da mi normalne žene možemo da se se zahvalimo raznoraznim cirkuzantkinjama za mnogo stvari koje nam se danas podrazumevaju...

Ja lično ne želim da "nalazim način" da abortiram ili kupujem uloške a da niko ne sazna za to.Nisam niže biće i glavni smisao moje egzistencije nije da postojim tako da slučajno ne uznemirim muškarce. Ni ja ne očekujem od njih da budu nevidljivi, ne znam zašto bi se to očekivalo od mene.

Sveštenici nose mantije, navijači dresove, a ove su ofarbale grudi i izašle na ulice... ne vidim veliku razliku, osim što je njihova borba relevantna za mene kao ženu, a ove ostale baš i nisu...
To je vec neprikladno i potpuno nepotrebno. Ici isaran i go po ulici.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
To je vec neprikladno i potpuno nepotrebno. Ici isaran i go po ulici.
Tačno tako, i neprikladno i nepotrebno.
Ujedno da odgovorim i @Honduras : nisu nama ovakve donele prednost, već žene piloti, žene lekari itd odnosno žene sa gornje slike.
One su se izborile za sebe a još u ono vreme!
A ove spodobe na slici ispod, kad si već pomenula španski jezik su na svu ovu glupost još i nepismene. Takve neće pomoći napretku feminizma, to sigurno.
 
Abortus je legalizovano ubistvo. Posle j**** nema kajanja.
Da, legalizovano. Od strane veća koje su sačinjavali muškarci, uglavnom zbog situacija kada su im švalerke/ sekretarice ostajale trudne.
Samo bacate krivicu na žene, po automatizmu.
Muškarci su se izborili za abortus.
Žene su u suštini glupače koje u većini slučajeva samo "trpe" a manje se bore.
 

Back
Top