Feminizam - dobra ili loša pojava u društvu?

Uvek isti „argumenti“ se vrte kroz ovakve diskusije, ma ko da ih zastupa...

- Feminizam se izjednačava sa svojim najekstremnijim elementima, koji činjenično postoje ali ovde služe da se ceo pokret predstavi kao nekakav kult ludaka koji mrze muškarce i hoće da unište zapadnu civilizaciju. I da je takav bio od početka.
- Žene su u starim dobrim vremenima znale svoje mesto i bile su srećne zbog toga. A i sada u tamo gde ih još uvek tretiraju kao robu.
- Moderne žene koje ne žele da se ostvare samo i isključivo kao majke i domaćice, nego ih interesuje i još ponešto, nisu u stvari žene. Nisu ženstvene, mrze porodicu, obavezno mrze i neće decu, interesuje ih samo karijera i naravno samo žele da se takmiče sa muškarcima.

Onda kako ide rasprava malo se sve to izmeša, promeni pokoja reč i fraza tu i tamo...i onda Jovo nanovo.

A čim se malo zagrebe ispod površine, odmah se osete prezir prema ženama i neki strašan iracionalan strah od njih oličeni u najgorim mogućim predrasudama. Koji bukvalno izbijaju ma koliko se neko trudio da ih zamaskira nekom kvaziretorikom...
 
Ne znam u čemu je štos i što se nama ovde predstavlja kao da se u Kini ne spava koliko se radi.
Eto, ja sam imala taj utisak.
У чему је штос? Па зна се, у Сјеверној Кореји стрељају јавно и то балистичким ракетама, у Кини везују ланцима за машину на послу, у Русији се, радио не радио, масовно умире од глади, ми смо најгора могућа комбинација свега тога, док је у Јамерици радник господин човјек, поштовани и угледни члан уређеног и хуманог друштва... :bljak:
 
Mislim da je ovo nažalost bilo i pre feminizma, bar ovog današnjeg.
Plus, šta misliš, pošto non stop koristiš termine realno, istina... i slično, koliko abortusa se desi pod pritiskom muškaraca? Koliko se desi jer muškarac ne preuzme odgovornost za to što je svršio u ... jer kondom žulja!!! Kakav kondom?! Svašta!

Znam situacije gde su muškaraci naterali žene na abortus, gde su poslodavci otpustili trudne žene koje su abortirale jer ona i muž nemaju zaposlenje a mladi par su... i tako dalje


Naravno da nisam za abortus.
Ali ozdravljenje društva ide kroz razumevanje nekih pojava, ljubav, edukaciju. Lični primer, pre svega.
Негде прочитах да се највише абортуса изврши у браку.
Лично нисам присталица истог, мислим ја не бих могла убити своје дете.
Али исто сам се тако након прве трудноће чувала од друге, јер сам схватила са ким имам посла. И верујем да нисам једина која је тако размишљала.
Сад, што бих ја волела бар четворо али су ме осакатили је друга прича. Али многи одустају од деце не због стана, посла, јер чекају не знам ни ја какве услове него јер немају атмосферу за здрав одгој деце. И ту морам оштро стати на женску страну.
Такође сматрам да нам је на државном нивоу неопходна помоћ женама које желе да буду мајке али су саме и без подршке. Не да се форсира абортус као излаз него да се налазе решења за мајку и дете.
 
Негде прочитах да се највише абортуса изврши у браку.
Лично нисам присталица истог, мислим ја не бих могла убити своје дете.
Али исто сам се тако након прве трудноће чувала од друге, јер сам схватила са ким имам посла. И верујем да нисам једина која је тако размишљала.
Сад, што бих ја волела бар четворо али су ме осакатили је друга прича. Али многи одустају од деце не због стана, посла, јер чекају не знам ни ја какве услове него јер немају атмосферу за здрав одгој деце. И ту морам оштро стати на женску страну.
Такође сматрам да нам је на државном нивоу неопходна помоћ женама које желе да буду мајке али су саме и без подршке. Не да се форсира абортус као излаз него да се налазе решења за мајку и дете.
Ma zene ne napadaju nikad drzavu nego muskarce,ko da su im oni uskratili neka prava,pazi one se udruzuju s drzavom da uskrate sva prava muskarcima a ni one osnovno ne dobijaju,kad im uspe razdvajanje porodice samo ih ispljunu
 
Ma zene ne napadaju nikad drzavu nego muskarce,ko da su im oni uskratili neka prava,pazi one se udruzuju s drzavom da uskrate sva prava muskarcima a ni one osnovno ne dobijaju,kad im uspe razdvajanje porodice samo ih ispljunu
Види, има толико жена које остану трудне и буду остављене да саме сносе одговорност и доносе одлуке. Знам неколико случајева и где су у браку рођена болесна деца или се жене разболеле па остале саме. Он није могао то да поднесе и отишао.
Њима је неопходна помоћ. То је на нама свима, то су наше сународнице остављене на цедилу, то су све наша деца побогу.
Не кажем да нема и у другом смеру, мушкараца који остају а жене дижу сидро. И треба имати слуха за све њих.
 
Види, има толико жена које остану трудне и буду остављене да саме сносе одговорност и доносе одлуке. Знам неколико случајева и где су у браку рођена болесна деца или се жене разболеле па остале саме. Он није могао то да поднесе и отишао.
Њима је неопходна помоћ. То је на нама свима, то су наше сународнице остављене на цедилу, то су све наша деца побогу.
Не кажем да нема и у другом смеру, мушкараца који остају а жене дижу сидро. И треба имати слуха за све њих.
Тачно, и ту кривицу сносе и мушкарци и жене (што се гласније не побуне у том смислу), али како данас стоје ствари, такве жене апсолутно не занимају ове модерне боркиње/феминисткиње тј. занимају их само ако буду убијене па им добро дођу за шлагворт...
 
Тачно, и ту кривицу сносе и мушкарци и жене (што се гласније не побуне у том смислу), али како данас стоје ствари, такве жене апсолутно не занимају ове модерне боркиње/феминисткиње тј. занимају их само ако буду убијене па им добро дођу за шлагворт...
Е, то је та злоупотреба свега. Зато сам често кивна и груба.
 
Види, има толико жена које остану трудне и буду остављене да саме сносе одговорност и доносе одлуке. Знам неколико случајева и где су у браку рођена болесна деца или се жене разболеле па остале саме. Он није могао то да поднесе и отишао.
Њима је неопходна помоћ. То је на нама свима, то су наше сународнице остављене на цедилу, то су све наша деца побогу.
Не кажем да нема и у другом смеру, мушкараца који остају а жене дижу сидро. И треба имати слуха за све њих.
Pa gde je tu drzava da pomogne kao u velicanju zena kad treba osuditi muskarce,svu krivicu i odgovornost prebace na muskarca a nikako da im pomognu,pa koja je logika,stite ih samo javno kad je linc muskaraca a u porodilistu klanica,da ne pricamo dalje sta rade s decom
 
Uvek isti „argumenti“ se vrte kroz ovakve diskusije, ma ko da ih zastupa...

- Feminizam se izjednačava sa svojim najekstremnijim elementima, koji činjenično postoje ali ovde služe da se ceo pokret predstavi kao nekakav kult ludaka koji mrze muškarce i hoće da unište zapadnu civilizaciju. I da je takav bio od početka.
- Žene su u starim dobrim vremenima znale svoje mesto i bile su srećne zbog toga. A i sada u tamo gde ih još uvek tretiraju kao robu.
- Moderne žene koje ne žele da se ostvare samo i isključivo kao majke i domaćice, nego ih interesuje i još ponešto, nisu u stvari žene. Nisu ženstvene, mrze porodicu, obavezno mrze i neće decu, interesuje ih samo karijera i naravno samo žele da se takmiče sa muškarcima.

Onda kako ide rasprava malo se sve to izmeša, promeni pokoja reč i fraza tu i tamo...i onda Jovo nanovo.

A čim se malo zagrebe ispod površine, odmah se osete prezir prema ženama i neki strašan iracionalan strah od njih oličeni u najgorim mogućim predrasudama. Koji bukvalno izbijaju ma koliko se neko trudio da ih zamaskira nekom kvaziretorikom...
Ja sam lepo objasnjavao deo po deo i teoriju i praksu.Ne secam se da sam negde napisao da je feminizam kao pokret donekle bio usmeren ka nekim sitnim izmenama koje i nisu bilo toliko pogubne.Cak sta vise bile su ok.Ali sam isto tako objasnjavao kako se to vremenom pretvorilo u vecinu trku zene sa muskarcem.Znajuci da je muskarac iznad njeg po fizickoj snazi na primer.Pa tek onda po drugim nekim stvarima koje su cinjenice a ne prazna i suplja nagadjanja vec statistika.Feminizam je ubedio zenu da ona mora da se dokazuje i bori za jednakost.Ali je to toliko licemerno otislo daleko da sam svaki segment ponaosob objasnio.Zena zloupotrebljava taj feministicki koncept ljudskih prava.Jer se poziva na pravo da je nekada zrtva a nekada nije.Sve zavisi sta zeli u drustvu da postigne.Oportunizam koji je danas prisutan kod vecine zena vrlo vesto svojatava floskulala ljudskih prava.Da li moram da se vracam na to ponovo?Zena glumi zrtvu kada je u pitanju brak.Moze da odlumi zrtvu i automatski po sistemu eliminacije muskarac je automatski krivac.Zena nikada ne laze.Zasto?Ko to kaze da ona nekada ne odglumi nasilje ili silovanje?Kolika se samo buka digla oko onih prica da je skola glume i ona koja je optuzila profesora Antica ako se ne varam...za silovanje pa su dosle jos neke devojke da se solidarisu i priznaju da su i one navodno silovane.Sta se onda desilo?Eto ti najbolji test i eksperiment uticaja feminizma u drustvu?I musko i zensko doslo je u 90% slucajeva i napljuvalo tog covek kao i sami mediji koji su po sistemu automatizacije naklonjeni zeni.Dakle bez relevantnih dokaza i bez suda u presude...preko noci covek je doziveo medijski linc.A onda su dolazili ljudi koji su izvlacili ovakve zakljucke ''Ma vidi ga samo,pogledaj ga bolesnik,manijak pedofilcina''' Treba da trune u zatvoru ovo ono.A ne znaju nista o coveku niti dal je to sto te cure tvrde istina?Ja dajem sada konkretan primer kada smo vec odamkli ovoliko daleko. Da li se secate jednog naseg poznatog glumca homoseksualca koji je napastvovao decaka cini mi se od 14 ili 16 godina u klozetu i primoravao ga i nagovarao da mu pruzi oralno zadovoljstvo?Koliko je ljudi osudilo tog coveka,napljuvalo a koliko podrzalo?Misli se na tog glumca koliko je ljudi preko medija dosli da ga osudi i kaze da je bolesnik,manijak,pedofil...a koliko da ga podrzi samo zato opet po automatizaciji jer je homoseksualac?A kada je homoseksualac automatski je ugrozen.Gde je sada tu ta jednakost za koju se bore te zene u drustvu?Ja je nesto ne vidim.Mediji su lincovali bukvalno i citav narod Srbije skolu glume i profesora koje su bez suda,bez relevantnih dokaza...sa nekim izjavama i klevetama cura koje su se javile i prijavile coveka posle toliko godina...opet licemerno...dobile diplome te skole glume i navodno opet glume zrtvu da su zbog neke sramote cutale sve vreme?Zasto nisu prijavile coveka kada su prvi put saznale sta im predlaze ili da ih je napao.A onda opet glume zrtve ''Niko nam ne bi verovao'' Da li vidite koliko su zene manilulatori koliko umeju da zloupotrebljavaju svoje pravo neznijeg pola.Ovo govorim bez i malo pristrasnosti.Jer nije u redu ni malo.Ljudi su po zatvorila Amerike trunuli po 20 godina ni krivi ni duzni...samo zato sto se zeni automatski veruje kao neznijeg polu i ona mora biti zasticena.Dakle ako zelite jednakost...onda morate gledati realnu cinjenicu i stanje a ne samo da se zena ugadja i da je ona po prirodi zrtva muskarca.Taj glumac homoseksualac je cak dobio simpatije i medija i nekih njegovih kolega sa glumacke scene...jer je uradio ne tako bas tezak prekrsaj pa su se borili da mu se sto vise umanji kazna.Dobio je samo neku nanogicu u kucni pritvor.A coveka ovog koji je navodno bez dokaza lincovan i osudjen unapred bez suda i od strane drustva,medija...i otisao je u pritvor na zadrzavanje od 48 sati ako se ne varam dok ne doceka neko sudjenje ili koja je vec procedura.Dakle nemojte zatvarati oci.Niko ne mrzi zene...vec danasnja moderna zena je veliki manipulator jer zna koja su njena prava i koliko su joj naklonjena.Dakle i konacno sta se desilo sa svim laznim optuzbama na racun Mike Aleksica od strane glumice koja je svoj zenski polozaj u drustvu zloupotrebila kao i mnoge druge zene.Sto automatski po meni ruga se onim zenama koje stvarno jesu silovane ili napastvovane ili nad njima vrseno neko nasilje.Sve je iscenirano kako bi mlada devojka postala popularna jer to je njen put do slave.Na kraju ce sve jedna po jedna devojka da dodju da kazu i mene i mene je silovao...pomenite i mene negde u novine jer sam zapostavljena i neostvarena kao glumica.Dakle shvatil smo sustinu da se feminizam jos vise podjari i da divlja na osnovu ovakvih podmetacina.A kada to jedan homoseksualac udari...onda njemu manja kazna i niko ne sme javno da ga lincuje ni mediji ni narod niti da ga osudjuje.To se jednostavno desilo...bilo pa proslo i ne treba praviti famu oko toga.
 
Pa gde je tu drzava da pomogne kao u velicanju zena kad treba osuditi muskarce,svu krivicu i odgovornost prebace na muskarca a nikako da im pomognu,pa koja je logika,stite ih samo javno kad je licn muskaraca a u porodilistu klanica,da ne pricamo dalje sta rade s decom
Све то стоји.
Зато и мислим да се енергија троши на погрешну страну. И мука ми је од тога.
Неку девојчицу су продали али је много важно да ли је жена пилот или пилоткиња. Ко је ту луд!?
 
Феминизам би, кад би заиста био оно зашта се покушава представити, био покрет у ком би требало да учествује и добар дио мушкааца, дакле да се мушкарци и жене ЗАЈЕДНО изборе за поштенији, праведнији, равноправнији свијет. Заједно, дакле, никако једни против других, међутим, један од омиљених цитата ових савремених нацифеминисткиња јесте управо то да се „простор за женска права може ширити само на основи ограничавања права мушкараца”.
 
Samo tako nastavi da pišeš.
Sve dok pišeš, sve dok pričaš, daješ menje šanse da se bilo koja devojka zainteresuje za tvoje postojanje.
Pa valjda nisam toliki patetik da dolazim ovde i trazim zenske ili da muvam zenske na ovakvom mestu?Pobogu hvala bogu nisam jos na to spao.Ovde sam dosao da razgovaram jer sam na facebooku blokiran na mnogo dana :) A verovatno i slutite zasto.Nije lako suociti se sa istinom.
 
Pa valjda nisam toliki patetik da dolazim ovde i trazim zenske ili da muvam zenske na ovakvom mestu?Pobogu hvala bogu nisam jos na to spao.Ovde sam dosao da razgovaram jer sam na facebooku blokiran na mnogo dana :) A verovatno i slutite zasto.Nije lako suociti se sa istinom.
Naravno da ne možeš da tražiš devojke na ovakvom mestu.
Ovde su one koje upozoravaju svoje ćerke na takve kao što si ti.
 
Све то стоји.
Зато и мислим да се енергија троши на погрешну страну. И мука ми је од тога.
Неку девојчицу су продали али је много важно да ли је жена пилот или пилоткиња. Ко је ту луд!?
Trosenje energije?pa ovo se pre moze nazvati zlocinom,nikakva podrska zenama ne ide na racun drzave,ladno im to nije jasno,ide na nas racun i unistene porodice,kaze 1 pedder kako ne veruje u brak,kako podrzava zene,pa pizzda ti materina ti sa zenama nemas nista, ja placam tu tvoju podrsku njih jer im dajes muda koja ti nemas da budes musko
 
Феминизам би, кад би заиста био оно зашта се покушава представити, био покрет у ком би требало да учествује и добар дио мушкааца, дакле да се мушкарци и жене ЗАЈЕДНО изборе за поштенији, праведнији, равноправнији свијет. Заједно, дакле, никако једни против других, међутим, један од омиљених цитата ових савремених нацифеминисткиња јесте управо то да се „простор за женска права може ширити само на основи ограничавања права мушкараца”.

Zapravo i jeste tako.
Feminizam nikada nije bio udaljen od udara na politiku koju propagiraju bele i bogate nacije.
Prava zena nisu trazena da strane muzeva i oceva vec od strane drzave.

Neretko su muskarci stajali uz zene. Neki su i pisali feministicke romane. Tomas Hardi mi pada na um. Sta je drugo Tesa od D'Urbervilovih ako ne feministicki roman? Drzava vesa Tesu jer je presudila coveku koji je maltretirao godinama.
Ili Daleko od razuzdane gomile? Opozitno, zena je vlasnica farme i radi jednako sa muskarcima.

Ili lik Fantin u Jadnicima? Ili lik Esmeralde u Bogorodicinoj crkvi? I moze se nabrajati i nabrajati...


Postoji feministicki pokret koji se zove ekofeminizam.
Po mom skromnom misljenju, to je najcistija forma feminizma koja kaze da beli muskarci iz mocnih drzava ugnjetavaju prirodu, zene i muskarce iz siromasnih drzava zarad bogacenja i statusa moci.

Okretanje price je uzimanje neke tamo (uvek!) debele zene sa (uvek!) kratkom kosom koja (uvek!) svodi pricu na muskarce.
Muskarci nisu zapravo problem. Problem su drzave koje marginalizuju zene i ne prepoznaju njihove probleme.
Majka koja radi puno radno vreme i stalno joj se preti otkazom ima problem sa drzavom a ne sa muskarcima.
Drzava je ta koja ne zeli da otac garantuje celokupnom imovinom alimentaciju vec samo vidljivom zaradom.
I tako dalje...
 
Феминизам би, кад би заиста био оно зашта се покушава представити, био покрет у ком би требало да учествује и добар дио мушкааца, дакле да се мушкарци и жене ЗАЈЕДНО изборе за поштенији, праведнији, равноправнији свијет. Заједно, дакле, никако једни против других, међутим, један од омиљених цитата ових савремених нацифеминисткиња јесте управо то да се „простор за женска права може ширити само на основи ограничавања права мушкараца”.
Ma nemojte tako....sad ce zene da vas lincuju ovde :) Budimo kavaljerski i dzentlmenski nastrojeni.
 

Back
Top