Feministkinje?

Pa i ružne žene imaju pravo na feminizam, jbt, u tome i jeste poenta, da neko ne može da ti meri egzistenciju prema tome koliko si lepa muškom oku.

O ženama koje su imale loše iskustvo da ne pričam, a to je većina žena. Odakle dolaze ta loša iskustava je ključni problem...
Kad fizicki izgled zene ne bude presudan mozemo voditi kvalitetnu diskusiju o njenom polozaju u drustvu i porodici.
Da ne pricamo o potlacenost zene koja uzima danas sasvim nove oblike sa novim generacijama ali na mladima svjet ostaje :mrgreen:

Kazu tvoji izbori te cine onakvim kakav si, dosta zena definise ne mogucnost izbora u zivotu. Te zene nisu feministkinje, sta vise, stran im je izraz ali im je znan osjecaj uskracenog ljudskog prva.
 
Kljucna rec u celom postu-TREBALO.
Feminizam kao pokret je doneo zenama mnogo pozitivnog, mada sam pocetak borbe za zenska prava je daleko od feminizma.
Najveci problem su danasnje 'feministkinje' koje koriste taj pokret za lecenje svojih kompleksa.Imas radikalni,militantni feminizam u zemljama gde se sve radi da bi se ravnopravnost dovela do maksimuma.Vade se na to da u Saudijskoj Arabiji ili Uzbekistanu zene trpe (sto i jeste tacno,na zalost su tamo gradjani drugog reda) a ni jedna nece da ode TAMO i da pokusa da spase zene,nego u svojoj zemlji,gde je sve podredjeno njima.
Licemerje u punom znacenju te reci.
Ponavljam,prave feministkinje su normalne,prizemne zene koje se bore za svoja prava.Ostalo su ili foliranti koji koriste taj pokret za samoreklamiranje ili zene koje su iskompleksirane (nekim dogadjajem iz proslosti,izgledom,losim iskustvima...itd).

Kakva kvazi nostalgija za ranijim feministkinjama. Kao pre su bile dobre, al ove danas, uf. Isto kao sto su i pre ljudi ziveli srecno, a mi danas smo bas nesrecni i na rubu smo propasti. Klasican metod idealizacije proslosti. I u onom vremenu su te "prave" feministkinje kako ih ti zoves isle na zivce muskarcima jednako kao i ove danasnje, samo u skladu sa tadasnjim prilikama i duhom vremena.

To sto nijedna zena nece da ode da spase neku drugu zenu u Saudijsku Arabiju nije dokaz licemerja, nego elementarne inteligencije. Postoje mnogo prefinjenije metode za to od toga da se ode na lice nesta i propoveda protiv seksizma. U roku od dva sata bila bi im odrubljena glava.
 
Kakva kvazi nostalgija za ranijim feministkinjama. Kao pre su bile dobre, al ove danas, uf. Isto kao sto su i pre ljudi ziveli srecno, a mi danas smo bas nesrecni i na rubu smo propasti. Klasican metod idealizacije proslosti. I u onom vremenu su te "prave" feministkinje kako ih ti zoves isle na zivce muskarcima jednako kao i ove danasnje, samo u skladu sa tadasnjim prilikama i duhom vremena.

To sto nijedna zena nece da ode da spase neku drugu zenu u Saudijsku Arabiju nije dokaz licemerja, nego elementarne inteligencije. Postoje mnogo prefinjenije metode za to od toga da se ode na lice nesta i propoveda protiv seksizma. U roku od dva sata bila bi im odrubljena glava.
Opet si promasio srz...
Nema veze ni sa nostalgijom ni idealizacijom proslosti.
Govorim da se foliranjem i preterivanjem stvara kontraefekat.Kao sa paradom ponosa,nikom ne smeta ko ce sa kim u krevet,ali nervira paradiranje i nazivanje te parade 'ponosom'.STa ima da se ponosi ko se sa kim krese,niti ja koji sam strejt niti neko ko je gej.Svako ima svoj izbor.
Svaki ekstremizam stvara kontraefekat.To je cinjenica.
 
Opet si promasio srz...
Nema veze ni sa nostalgijom ni idealizacijom proslosti.
Govorim da se foliranjem i preterivanjem stvara kontraefekat.Kao sa paradom ponosa,nikom ne smeta ko ce sa kim u krevet,ali nervira paradiranje i nazivanje te parade 'ponosom'.STa ima da se ponosi ko se sa kim krese,niti ja koji sam strejt niti neko ko je gej.Svako ima svoj izbor.
Svaki ekstremizam stvara kontraefekat.To je cinjenica.

Generalno je prema feministkinja postojao konsezus oko averzije prema istima u svim vremenima, bilo za vreme prvog vala, bilo za vreme treceg vala i postojace za vreme 25og vala. Da l' je taj prezir nesto veci danas zbog toga sto su pojedine feministkinje svojim kako kazes "radikalnim" nastupima stvorile kontra efekat, ne znam, ali mislim da cak i nije, jer je danas svet generalno nesto liberalniji pa se samim tim i neke radikalnije pozicije lakse prihvataju nego sto su se ranije prihvatale neke koje nisu bile toliko radikalne (jednaka plata za jednak rad), tako da ne verujem da to izaziva neki narociti kontra efekat. Mislim da i sve veci broj muskaraca sve vise postaje tolerantan na feminizam (cak i radiklani kako kazes), a neki cak uvidjaju i njegove prednosti. To je ranije u vreme prvog vala kada su se zene borile samo za neke najosnovnije stvari bilo nezamislivo. Mislim da se zapravo sa sve vecom emancipacijom zena povecava i tolerancija muskaraca na tu emancipaciju, a ne stvara se kontra efekat kako kazes.
 
Pa ja prvi ovde,a i u zivotu govorim da zene i muskarci u vecini stvari treba da budu ravnopravni.I mislim da u 21 veku covek koji smatra da zena za isti posao treba da bude placena manje samo zato sto je zena,treba da ode na neko pusto ostrvo,nije za socijalizaciju.
U vecini stvari-mislim da fizicka konstitucija zene ne dozvoljava da bude fizicki radnik kao muskarac,mada ako hoce,neka proba svako,sve je za ljude.Nije problem emancipacija zena,to je preko potrebna stvar,pogotovo u malim sredinama,problem je nacin na koji se dolazi do toga.Agresijom nece mnogo postici bilo ko,ni one a ni njihovi protivnici (na zalost,u Srbiji i dalje imas klasicnih balkanaca)...
 
Pa ja prvi ovde,a i u zivotu govorim da zene i muskarci u vecini stvari treba da budu ravnopravni.I mislim da u 21 veku covek koji smatra da zena za isti posao treba da bude placena manje samo zato sto je zena,treba da ode na neko pusto ostrvo,nije za socijalizaciju.
U vecini stvari-mislim da fizicka konstitucija zene ne dozvoljava da bude fizicki radnik kao muskarac,mada ako hoce,neka proba svako,sve je za ljude.Nije problem emancipacija zena,to je preko potrebna stvar,pogotovo u malim sredinama,problem je nacin na koji se dolazi do toga.Agresijom nece mnogo postici bilo ko,ni one a ni njihovi protivnici (na zalost,u Srbiji i dalje imas klasicnih balkanaca)...
Dok se bore golim sisama, ja apsolutno podržavam njihovu borbu.
 
Pa ja prvi ovde,a i u zivotu govorim da zene i muskarci u vecini stvari treba da budu ravnopravni.I mislim da u 21 veku covek koji smatra da zena za isti posao treba da bude placena manje samo zato sto je zena,treba da ode na neko pusto ostrvo,nije za socijalizaciju.
U vecini stvari-mislim da fizicka konstitucija zene ne dozvoljava da bude fizicki radnik kao muskarac,mada ako hoce,neka proba svako,sve je za ljude.Nije problem emancipacija zena,to je preko potrebna stvar,pogotovo u malim sredinama,problem je nacin na koji se dolazi do toga.Agresijom nece mnogo postici bilo ko,ni one a ni njihovi protivnici (na zalost,u Srbiji i dalje imas klasicnih balkanaca)...

Ne da jos ima kladicnih balkanaca,nego jos ima normalnih.
 
Kako doći do njivih srca ako si muškarac? Hvala unapred na iskrenim odgovorima, nov sam ovde.
Ja sam nov...prava feministkinja je žena koja ima samopouzdanja i ne pati od kompleksa što je žena. Samo budi muško, u smislu bre, budi to sto jesi (ne pokušavaj da zapocnes "ženske teme" tipa gej komentara o boji laka za nokte. Daj joj neki kompliment od vrata na gore, tipa: Imaš lepe oči/usne/kosu/, naročito pali kada kažeš da je pametna, ali u zavijenoj formi npr "Nisam nikad razmišljao na taj način, vidiš... potpuno si u pravu" i slično.
Sa druge strane, žene koje očigledno imaju žešću zbrku u glavi i palamude "do zla boga" iza paravana "radikalna feministkinja" a da nije prošla pored prave feministkinje niti je aktivna članica bilo koje organizacije koja se aktivno bori za prava žena je @Eurus, do njenog srca ćeš doći ako si dlakavi Srbenda koji će da je rastavi kao poluosovinu od Yuga :lol:
 
Koji "crni" feminizam na Balkanu? Ovde se još problem emancipacija žena.Preko 50% žena ne radi i ne traži aktivno posao.I pok. moja baka je još imala pravo izbora. Da radi i bude samostalna, pa eto nije, jer joj je bilo lakše da se uklopi u tradicionalnu ulogu žene.Dok su druga krajnost žene koje rade i teško balansiraju između poslovnih i kućnih obaveza.Daleko je na žalost, još uvek naša Balkanska svest o pojmu ravnopravnosti između polova uopšte. Dok feminizam zvuči kao "mrtvo slovo" na papiru.
 
Kljucna rec u celom postu-TREBALO.
Feminizam kao pokret je doneo zenama mnogo pozitivnog, mada sam pocetak borbe za zenska prava je daleko od feminizma.
Najveci problem su danasnje 'feministkinje' koje koriste taj pokret za lecenje svojih kompleksa.Imas radikalni,militantni feminizam u zemljama gde se sve radi da bi se ravnopravnost dovela do maksimuma.Vade se na to da u Saudijskoj Arabiji ili Uzbekistanu zene trpe (sto i jeste tacno,na zalost su tamo gradjani drugog reda) a ni jedna nece da ode TAMO i da pokusa da spase zene,nego u svojoj zemlji,gde je sve podredjeno njima.
Licemerje u punom znacenju te reci.
Ponavljam,prave feministkinje su normalne,prizemne zene koje se bore za svoja prava.Ostalo su ili foliranti koji koriste taj pokret za samoreklamiranje ili zene koje su iskompleksirane (nekim dogadjajem iz proslosti,izgledom,losim iskustvima...itd).
Upravo to, konačno neko da otvori oči i vidi razliku.
 
Razlika je što ja volim muškarce, i upravo feminizam mi je dao nikad bolji odnos sa istima u životu, nikad bolji seks, i nikad veći optimizam povodom ljubavi, sada konačno znam da ništa ne dugujem idiotima, te mogu da se posvetim i dam nežnima i normalnima.
pre neki dan si rekla da si lezbejka :hahaha:
znači da si ipak trol after all :think: :worth:
i to prvoklasan rekla bih, zahebala si i onog čuvenog suzukija
 

Back
Top