ФЕЈСБУК - КАКО ОБРИСАТИ СЛИКУ ПОСЛАТУ У ПОРУКАМА

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.382
Пошаљеш некоме у месинџеру, нека текућа слика која ти касније не треба, и хоћеш да је обришеш. Али, неће да може. Односно, може али само ако је псолата уз као "атачмент" неку тескт- поруку, па бришеш све скупа. Међутим, пошаљем некоме поруку и прикачим једну слику. Па после другу слику, без поруке, нема шта да објашњавам, само пошаљем наредну слику. И сада, могу да обришем само ту која је ишла уз поруку, Оне које су отишле саме, не могу им ништа. А сметају. Ако ћу после неког времена да се вратим на неке сачуване поруке, морам да скролирам уназад. .
Десни миш нуди разне опције али нигде нема брисања. Да нема неки начин, мени непознат?
1601363502582.png
 
Слао си дик пик, па се сад кајеш, а?
Немаш паметнија посла него да провоцираш? Иживљавај се негде другде, За сада си пријављен, односно твоја "духовита" порука.
Слике су слате раније и обрисао би их само из свог месинџера да не праве гужву. А на Фб имаш опцију "Обриши и за примаоца" овде ми то не треба, нека прималац брише ако му смета, а ја бих обрисао да не смета мени.
 
Na desktopu imaš pored slike ovu opciju sa 3 tačke, klikneš tu i da ti opciju da je obrišeš tj REMOVE
Pogledajte prilog 771605
Аман! Па ваљда знам толико... Него кажем, ово се појави само ако је слика ишла као атачмент уз неку текстуалну поруку
па се поруком брише и прилог уз њу
ако је слика послата сама, онда нема ове опције.
Иначе, све радим на компу а не на мобилном.
1601373806450.png
 
Аман! Па ваљда знам толико... Него кажем, ово се појави само ако је слика ишла као атачмент уз неку текстуалну поруку
па се поруком брише и прилог уз њу
ако је слика послата сама, онда нема ове опције.
Иначе, све радим на компу а не на мобилном.
Pogledajte prilog 771657


Pa ne znam šta je to kod tebe, ja imam iste opcije i za slike koje sam ja poslala i koje mi je neko drugi poslao.
 
Имам и ја за слике које сам приложио уз поруку. Али, рецимо шаљем некоме 3 фотоса, уз прив напишем поруку,
уз друга два не,
Могу да обришем ту прву поруку са све сликом
а оне две после - не може.
 
Пошаљеш некоме у месинџеру, нека текућа слика која ти касније не треба, и хоћеш да је обришеш. Али, неће да може. Односно, може али само ако је псолата уз као "атачмент" неку тескт- поруку, па бришеш све скупа. Међутим, пошаљем некоме поруку и прикачим једну слику. Па после другу слику, без поруке, нема шта да објашњавам, само пошаљем наредну слику. И сада, могу да обришем само ту која је ишла уз поруку, Оне које су отишле саме, не могу им ништа. А сметају. Ако ћу после неког времена да се вратим на неке сачуване поруке, морам да скролирам уназад. .
Десни миш нуди разне опције али нигде нема брисања. Да нема неки начин, мени непознат?
Pogledajte prilog 771532

Ovo su slicice koje su poslate bez teksta, ako sam te dobro razumeo. Kada predjes kursorom misa preko ove forvard opcije koju sam naznacio crvenom linijom pojavice ti se dodatne ikonice koje se vide u narednim slicicama ispod, klik na 3 tackice i dobices opciju remove-ukloni?

Sto se tice mesendzera na telefonu, nisam gledao, pretpostavljam da je princip slican.
1.
M4dW5Gc.jpg

2.
EhGvATS.jpg

3.
LjQlWoa.jpg

4.
TdbbDrS.jpg


Shta kazhete za moje konfe :per:
 
Poslednja izmena:
Inace slika je poslata bez poruke. Da li Trandaiflko koristis mobilni messenger ili na kompjuteru?

Provericu opet sa jos nekom fotkom mozda te nisam lepo razumeo.
Наравно,
1601409896021.png
мада ту има једна цака мени мало нејасна: Када неко не са компа него са мобилног, хоће да ми пошаље поруку, добијем обавештење да ме тај позвао на месинџер. А када ми пошаље са компа, нормално добијем поруку како је и послата.
А када сам пар пута ишао на Фб на андроиду, при покушају да некоме пошаљем поруку, не могу, него морам да скинем аликацију месинџер , без чега не могу да пошаљем поруку . Као да она-апликација месинџер већ није интегрални део ФБ.

Ево, ово имам поред једне поруке
1601410032980.png

али, код слике послате без поруке, имам само Форвард, већ сам постављао сличицу, (не могу поново, каже само 2 атачмента уз један комрнтар овде)
 
Да додам: Пошто већ писах да Мозила зеза, код некога не даје опцију share или на неком сајту нема рубрике са коментарима, помислио сам да и овде није цака у Мозили, па сам отварао Фб и на Гугл Хроме и на Микрософт ивици...Али исто...
*
Ево сада инсталирам тај Месинџер на андроиду, има 37 МБ и већ ми загушио мморију, а немам никакве посебне апликације. Када прикључим андроид на комп, покаже да је меморија говото потрошена а немам ни 20 МБ фајлова
 
Poslednja izmena:
Trandaiflko, radim nesto uporedo pa nemam vremena odmah da proverim kako je na messengeru na telefonu, u sustini one fotografije sa opcijama koje sam zalepio su sa facebook stranice na racunaru, (klasicna facebook.com stranica dole otvoris chat sa donje desne strane) i tu funkcionise kako treba. cim budem imao vremena provericu o cemu govoris na tel. messengeru, retko koristim mobile messenger za upload slika pa nisam siguran kakve su opcije tamo.
 
Trandaiflko, radim nesto uporedo pa nemam vremena odmah da proverim kako je na messengeru na telefonu, u sustini one fotografije sa opcijama koje sam zalepio su sa facebook stranice na racunaru, (klasicna facebook.com stranica dole otvoris chat sa donje desne strane) i tu funkcionise kako treba. cim budem imao vremena provericu o cemu govoris na tel. messengeru, retko koristim mobile messenger za upload slika pa nisam siguran kakve su opcije tamo.
На мом мобилном уопште нисам имао на ФБ никакву опцију за поруке, док нисам инсталирао Месинџер од 47 МБ. И сада су то две сасвим независне апликације. А знамо, на компу је то део ФБ право испод ставке "Ковид", "Гледај" и "Групе"
1601452003364.png
И када одем на поруке на Месинџеру, нађем ту слику, имам две опције: оне 3 тачкице и МОРЕ , али нигде нема делете, обриши, уклони..
1601452179332.png
А за опције на компу сам већ постављао слике.
Мислим, није да ми сметају те назависно послате слике, али ми зачудо. Пошаљеш нешто текуће, што касније не треба ни мени ни примаоцу, и оно ту стоји забетонирано.
Наравно, имам на смаом почетку, на списку корепсоденције, опцију да обришем целу кореопсоденцију са том особом, али то не бих.

.
 
Trandaiflko, radim nesto uporedo pa nemam vremena odmah da proverim kako je na messengeru na telefonu, u sustini one fotografije sa opcijama koje sam zalepio su sa facebook stranice na racunaru, (klasicna facebook.com stranica dole otvoris chat sa donje desne strane) i tu funkcionise kako treba. cim budem imao vremena provericu o cemu govoris na tel. messengeru, retko koristim mobile messenger za upload slika pa nisam siguran kakve su opcije tamo.
Извини, само да додам, у вези тога што си написао radim nesto uporedo pa nemam vremena odmah da proverim .
Што каже пословица није ми крава стала на ногу. Нити ми је ово горући проблем, ја то више из радозналости. Значи, ако није хитно мени зашто би било другима... Позз
 
СЕНЗАЦИОНАЛНО !!!!
Обрисао сам те "независне" слике.
Уградио сам екстензију FB Message Cleaner мада не знам да ли ми је он помогао, јер нигде не искаче његов лого. Уз то, у опису каже да он брише све Фб поруке, а не једну по једну.
На компу - ништа ново, неће д аможе. Одем на андроид, нађем ту слику-поруку, притиснем је, ништа се не деси, не видим да је селектована. Међутим, доле десно се појави remove иако је сиво, делује као неактивна команда. Притиснем, и траје богами пола минуте, али је обриса.
За наук, од сада, уз сваки "атачмент" написати порукицу макар једно слово
Поздрав свима
 

Back
Top