- Poruka
- 16.622
Slabo se kupuju americki bondovi, kina ne moze da zadovolji sve vece potrebe da se krpi americki budzet i fed se pre neki dan odlucio da odstampa 600 milijardi, sto je znak da SAD vise ne moze da se krpi uz pomoc sveta.
Kao odgovor na to, zlato je umalo probilo all time high 1400 dolara barijeru, srebro stoji na nemogucih 27 dolara i za dve godine cena se poduplala. Kanadski i australijski dolar skoro premasuju americki i stvar je sve manje pod kontrolom.
Nedavno je nemacki ministar finansija ostro kritikovao potez americke privatne centralne banke rekavsi da je taj potez feda "clueless" jer padom dolara nemacka gubi utakmicu na svetskom trzistu.
Bernarke se pozvao na suverenost rekavsi da nemacka nema sta da se mesa u unutrasnje americke stvari.
Svet je vezan za dolar i boji se, sa druge strane ameri pokazuju da nemaju obzira i pitanje je vremena ko ce prvi da prekine sve truliju i truliju pupcanu vrpcu. bernarke je napravio prvi korak indirektno dovodeci u pitanje dolar kao svetsku rezervnu valutu.
Potez je sad na ostalima, hoce li da tonu za debelim amerom samo da bi mu prodali jos jedan hambirger za njegove bezvredne papire ili ce pak da ga puste da ode na dno i onda se krene da se gradi novi svetski finansijski sistem kad je vreme, sa najmanjom stetom.
Vrlo smo blizu zavrsnom chinu.
U svakom slucaju, odlicne vesti za nas i sve siromasne nacije koje duguju u dolarima.
Cheers
Kao odgovor na to, zlato je umalo probilo all time high 1400 dolara barijeru, srebro stoji na nemogucih 27 dolara i za dve godine cena se poduplala. Kanadski i australijski dolar skoro premasuju americki i stvar je sve manje pod kontrolom.
Nedavno je nemacki ministar finansija ostro kritikovao potez americke privatne centralne banke rekavsi da je taj potez feda "clueless" jer padom dolara nemacka gubi utakmicu na svetskom trzistu.
Bernarke se pozvao na suverenost rekavsi da nemacka nema sta da se mesa u unutrasnje americke stvari.
Svet je vezan za dolar i boji se, sa druge strane ameri pokazuju da nemaju obzira i pitanje je vremena ko ce prvi da prekine sve truliju i truliju pupcanu vrpcu. bernarke je napravio prvi korak indirektno dovodeci u pitanje dolar kao svetsku rezervnu valutu.
Potez je sad na ostalima, hoce li da tonu za debelim amerom samo da bi mu prodali jos jedan hambirger za njegove bezvredne papire ili ce pak da ga puste da ode na dno i onda se krene da se gradi novi svetski finansijski sistem kad je vreme, sa najmanjom stetom.
Vrlo smo blizu zavrsnom chinu.
U svakom slucaju, odlicne vesti za nas i sve siromasne nacije koje duguju u dolarima.
Cheers

Poslednja izmena:


