FC Fiorentina

Zaneti prešao u Fjorentinu

Menadžer Kristijana Zanetija potvrdio je da će taj 32-godišnji fudbalera napustiti Juventus i karijeru nastaviti u Fjoretini.


"Kristijano je igrač Fjorentine. Klubovi su postigli dogovor, a dogovoreni su i detalji oko samog ugovora", rekao je menadžer Karlo Palavićino. Povratak u Firencu je, njegov matični klub, koštao oko dva miliona evra, a veruje se da je Zaneti potpisao trogodišnji ugovor, po kome će mu plata zavisiti od učinka na terenu.

"Verujem da je ovo dobar transfer za klub iz Firence, jer je Kristijano 100% spreman i biće od velike pomoći ekipi", dodao je on.

Zaneti je karijeru i počeo u Fjorentini, odakle je kasnije prešao u Veneciju, a potom nastupao i za Ređinu, Inter, Kaljari, Romu i Juventus.
 
Predsednik Fjorentine dao ostavku
Predsednik Fjorentine Andrea Dela Vale u četvrtak je podneo ostavku na tu funkciju.

Klub iz Firence je objavio da će detaljno saopštenje o odluci dosadašnjeg predsednika objaviti u četvrtak uvele, dok će potpredsednik Mario Konjini privremeno biti vršilac dužnosti prvog čoveka „Viole“.

Brat sada već bivšeg predsednika Fjorentine Dijego Dela Vale kupio je klub 2002. godine, kada je on došao do bankrota, kada je prvi čovek „Viole“ bio Vitorio Čeki Gori, a braća Dela Vale su klub uspeli da od četvrte divizije dovedu do mesta u Ligi šampiona.
 
Avramov: „Spreman sam“
Rezervni golman Fiorentine Vlada Avramov izjavio da se nada da će dobiti priliku da brani u Kupu Italije.

Avramov, koji je u Fiorentinu došao pre tri godine, do sada je branio u samo dve utakmice u Seriji A. Srpski golman je rekao da je svestan da mu je konkurencija Sebastijan Frej, jedan od najboljih golmana na svetu i da će biti teško preuzeti od njega poziciju „broj jedan“.

„Nije lako za golmana kada igra malo ili kada ne igra uopšte. Ipak, sada će se igrati Kup Italije i nadam se da će mi trener dati priliku da pokažem koliko vredim. Frej je bio među najboljima na svetu u protekle tri godine i čast mi je što sam mu zamena, ali ako postoji šansa da igram, tu sam“, rekao je Avramov.

30-godišnji golman izjavio je da iako nema priliku da igra, voli grad u kome živi.

„Nastupao sam za druge timove kao što su Vićenca, Trevizo ili Peskara i tamo sam bio prvotimac, ali sam se zaljubio u Firencu“, dodao je Avramov.

Avramov je sezonu 2006-2007. proveo na pozajmici u Trevizu, a od 2001. do 2006. bio je prvotimac Vićence.

Za reprezentaciju Srbije branio je dva puta.
 
Jovetić pauzira pola godine

7061877274c480bf882dc2615605043_extreme.jpg


Napadač Fiorentine Stevan Jovetić propustiće veći deo predstojeće sezone zbog povrede ligamenata kolena.

Na zvaničnom sajtu ‘viole’ stoji saopštenje da je Jovetiću povređen ligament desnog kolena i da će operacija biti neophodna.

Do povrede je došlo posle starta Maria Bolatija na treningu u utorak. Očekuje se da će oporavak potrajati i do sedam meseci.

Jovetićeva povreda je ozbiljan udarac za ekipu Siniše Mihajlovića koja sa velikim ambicijama ulazi u narednu sezonu.

Ovo ce biti stvarno veliki hendikep za Fiorentinu i Sinisu Mihajlovica.
Mozda ipak Ljaja sada dobije vecu minutazu.
 
Ma Djilardino je kesa, pogledaj samo shta je chovek promashio. Violi podhitno treba jedan razbijach u napadu, inache imaju fantastichne igrache na svim pozicijama. Da je Mutu mogao da igra protiv Napolitanaca, odrali bi ih ljubichasti
 
Boruc

De Silvestri - Gamberini - Kloldrup (Natali) - Paskval (Vargas)

Montolivo - Donadel

Behrami - - - - - - - - - - Ljajić

Mutu

Gilardino

Tako nešto otprilike, menja se to često...

Igra još Markioni, D' Agostino, Kamporese, Komoto...
 

Back
Top