Fata Orlović dobila je spor na Evropskom sudu za ljudska prava protiv Bosne i Hercegovine

комшија

Stara legenda
Poruka
90.008
https://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=1598158

Presuda u Strazburu: Fata Orlović dobila spor protiv države

Fata Orlović dobila je spor na Evropskom sudu za ljudska prava protiv Bosne i Hercegovine.

Nana Fata je godinama molila na ljudski i lijep način da se crkva izmjesti iz njenog dvorišta. Nikad crkvi nije nanešena nikakva šteta a sagrađena je tu čisto iz inata jer je naselje pretežno muslimansko i na misu dolaze busevima organizovano. Potpuno bespotrebna provokacija koja je trajala 20+ godina, konačno je završeno sa tim.

1570003676600.png


БРАВО ФАТО, ТО ЈЕ ВЕЛИКА ПОБЕДА!

:bravo:
 
Fata Orlović dobila je spor na Evropskom sudu za ljudska prava protiv Bosne i Hercegovine u slučaju izgrađene crkve na njenom zemljištu u Konjević Polju.

Kako je navedeno u presudi, jednoglasno je odlučeno da je došlo do povrede člana koji se odnosi na zaštitu imovine. U sudskom vijeću su bili predsjedavajući Jon Fridrik Kjølbro (Danska), Faris Vehabović (Bosna i Hercegovina), Paul Lemmens (Belgija), Iulia Antoanella Motoc (Rumunija), Carlo Ranzoni (Lihtenštajn), Jolien Schukking (Holandija), Péter Paczolay (Mađarska), javlja N1.
Kako se navodi u presudi, Bosna i Hercegovina mora provesti naređenje o uklanjanju crkve sagrađene na zemlji preživjelih u Srebrenici.
Potpuno bespravno Srpska pravoslavna crkva je u njenom dvorištu 1996. godine izgradila objekat koji i danas netaknut stoji na istom mjestu.
Ona je odlučno sama krenula u borbu protiv vjetrenjača, ali nakon bezbroj tužbi, ročišta i sudskih presuda u njenu korist, crkva još uvijek nije uklonjena.

 
Био Мујо у Намачкој па шаље Фати телеграм:
- Фато ископај пушко-митраљез из баште очисти га и поново закопај.
Телеграфиста кад прими телеграм оде у полицију и пријави. Дође полиција и прекопа целу башту и не нaђе ништа.
Сутрадан стиже нови телеграм :
- Фато ако је полиција прекопала башту посади кромпир.
 
Meni je strašno da se ismijavate nad nekome kome je uzurpirano privatno vlasništvo.

Proletere mogu i shvatiti, ali zar nema više normalnih ljudi?
Шта мислиш хоће ли Фата дозволити да се остави барем спомен плоча:
ОВДЕ ЈЕ НЕКАДА БИЛА ЦРКВА док је не сруши Европски суд за људска права зиме господње 2019-е године!
 
Meni je strašno da se ismijavate nad nekome kome je uzurpirano privatno vlasništvo.

Proletere mogu i shvatiti, ali zar nema više normalnih ljudi?
Naravno da je besmisleno da se crkva gradi na uzurpiranom zemljištu, bez tj protiv volje vlasnika.
Ima dovoljno lokacija u vlasništvu Srba gde se mogu graditi crkve.

I to je jedna stvar.

Druga stvar jeste politička priča koja prati ovaj sudski proces, a koja meni opasno smrdi
 
Шта мислиш хоће ли Фата дозволити да се остави барем спомен плоча:
ОВДЕ ЈЕ НЕКАДА БИЛА ЦРКВА док је не сруши Европски суд за људска права зиме господње 2019-е године!

Iskreno, da je u mojoj avliji sigurno ne bi dočekala sud.

Ali, ja se grozim otimanja tuđe imovine pa ko to bio.
 
Naravno da je besmisleno da se crkva gradi na uzurpiranom zemljištu, bez tj protiv volje vlasnika.
Ima dovoljno lokacija u vlasništvu Srba gde se mogu graditi crkve.

I to je jedna stvar.

Druga stvar jeste politička priča koja prati ovaj sudski proces, a koja meni opasno smrdi

E jbg, ovo je Bosna, moraju sve hijene da se sjate.

Ali, bilo je šta je bilo, svi su gradili u ratu na tuđim zemljištima i bili u kućama, ne samo Srbi, puno sam Ja vidio ali rijetko koji slučaj je ostao da se ovoliko vuče.

Moglo se poslije rata izvinuti, pružiti ruka i izmjestiti i to je to.
 
E jbg, ovo je Bosna, moraju sve hijene da se sjate.

Ali, bilo je šta je bilo, svi su gradili u ratu na tuđim zemljištima i bili u kućama, ne samo Srbi, puno sam Ja vidio ali rijetko koji slučaj je ostao da se ovoliko vuče.

Moglo se poslije rata izvinuti, pružiti ruka i izmjestiti i to je to.
Najbolje bi bilo crkvu premestiti, kamen po kamen, mesto gde je bio oltar ograditi i za ograđenu površinu (i preko toga) kompenzovati Fati
 
Albanac je bespravno sagradio kuću na placu mog poznanika.
Advokat (Albanac) tvrdi da se ne može tražiti rušenje objekta ukoliko je njegova
vrednost veća od površine zemljišta na kojoj se nalazi već da sud određuje
iznos naknade.

Da li stvarno postoji takav zakon?
Mozda u toj pustopoljini od tzv. drzave...u uredjenijim sistemima ti ne pada na pamet da gradis na tudjem, bez dozvole...osim ako nisi imperijalista tipa Ameri...i drugi. :)
 
Meni je strašno da se ismijavate nad nekome kome je uzurpirano privatno vlasništvo.

Proletere mogu i shvatiti, ali zar nema više normalnih ljudi?

па да, сада је страшно а када је било обрнуто онда си причао другачије......који си ти пизза са два лица :)
 

Back
Top