Quantcast

Farbanje kose ( jedno kratko pitanje)

Ledzer

Domaćin
Poruka
3.615
Videla sam temu ''farbanje kose'' , pa bih zamolila da se ne prebaci ova odmah na nju, posto je ovo moje pitanje malo hitno...:-)))
Mozda je vec negde odgovoreno na njega ali eto, ako moze ovako :-)

Da se pretpostaviti u cemu je problem.

Naime, sta god od fabri da stavim na kosu, moja kosa bude crvena. Ofarbala sam se pre oko mesec dana i kosa mi je smedje - crvena, i to onako, prilicno tamno i ruzno i bas, bas mi ne stoji.

Citala sam savete po forumima, ali ja NE MOGU da idem kod frizera.Dakle, kao sto se ljudi boje zubara, tako se ja bohjim frizera.

Pa da li postoji neka farba, nesto sa pepeljastom nijansom i sl. sto moze da mi malo neutraalise ovo crvenilo, nebitno koja ce boja ispasti. Moze i zelena, samo da nije crvena:sad2: jer sam malo rumena u licu i stvarno je grozno kada se to pomesa sa crvenom kosom.
Inace, kosa mi nije mnogo tamna, nije ni mnogo crvena tek toliko da smeta.

***Saint***

Buduća legenda
Poruka
33.302
da probaš dikson dekap da skine boju prvo jer sve što budeš stavila preko će samo još više da zatamni već postojeću boju, a crveni pigment neće da nestane.
eventualno da se ofarbaš u crno, ako ti je to ok.
ovako prvo dikson dekap, čula sam da je super skidač farbe za kosu, pa onda farbaš dalje kojom bojom hoćeš.
možeš i da probaš blanšom ali bi ispala narandžasta pa ne bih ja na tvom mestu to pokušavala.
ono što neutralizuje crveni pigment su pepeljaste nijanse boja. e sad, mogla bi malo detaljnije o tome koju farbu si stavila i to...

Jacqueline

Veoma poznat
Poruka
10.267
Imala sam crvene pramenove na tamnosmedjoj kosi i sad sam se prefarbala u crno.Inace mi kosa ima prirodno crvenkasti odsjaj i sve boje mi vuku na crveno.Prvi put u zivotu imam boju bey tog crvenog sjaja...
Po savetu moje frizerke koristila sam Selektive boju za kosu.Zubara se bojim neopisivo ali zato kod frizera uzivam.A da pokusas sa frizerom koji ce te ofarbati kod kuce?

apstrakt

Zainteresovan član
Poruka
214
E sad, citala sam malo ovde malo na drugoj temi o tvom problemu sa bojom kose, pa imam par pitanja u vezi toga....
Sta podrazumevas pod "konkretnom bojom"? Koju boju si koristila pre upotrebe Palet i da li si bila zadovoljna?
Da li imas sede?
I koliko sam razumela - ti bi da dobijes braon boju bez crvenog odsjaja? A sad ti je potamanela od "Palet - karamel braon"?

Ledzer

Domaćin
Poruka
3.615
Pa nemam sede, imam 23 godine i hvala Bogu, jos ne sedim...farbam se retko, otprilike u godini jednom , i prosli put sam pogresila i stavila neku dosta svetlu boju, ne secam se koju jer je bilo davno, ali kad se to ispiralo bila sam zadovoljna...medjutim, posto se isprala jako a i porasla, htela sam svoju smedju samo malo da osvezim takodje smedjim tonom, kako bih prestala uopste da se farbam , medjutim, kako sam napisala, ona je sada tamno braon sa tom gadnom crvenom nijansom.KAko sam se raspitivala shvatila sam da cu testo da odstranim to crveno, pa bih eto, pristala i na crvenkastu varijantu, ali da onda barem bude svetlija. Znaci- ili braon bez crvene ili svetlije crvena. :-D

apstrakt

Zainteresovan član
Poruka
214
Dakle, situacija je nezgodna da bih ti nesto preporucila jer... ako se prefabas u braon moze da potamni i to dosta - tamno braon ( uzmi u obzir da zavisi dosta od proizvodjaca boje i nijanse koju odaberes, kao i to da ti pricam onako kako sam to zamislila po tvom opisu ), u svetlije da predjes mozes najbezbolnije pramenovima, sitnim, gustim za nijansu/dve svetlijim.
Ubuduce izbegavaj da kupujes farbe koje se zovu karamel, cokolada, kesten, golden jer uglavnom ce da povuku na crveno, narandzasto - osim ako to ne zelis da postignes. Biraj farbe koje se zovu samo "Braon" najverovatnije je da ce najmanje da bude crvena, ne bi trebalo uopste ( svaki proizvodjac "nadene" ime kako mu se hoce ne bi li bio drugaciji).
Najbolje je da sacekas da se malo ispere ta crvena (ocigledno neces da ides kod frizera) mozda ti se dopadne kao predhodna...
Mozda sam ti nesto pomogla ili razjasnila, mozda nisam. Moja sugestija je uradis pramenove pre nego sto opet nesto zabrljas jer tesko da neko na ovaj nacin moze da ti kaze pravu stvar!
:bye:

Ledzer

Domaćin
Poruka
3.615
A, izgleda da ce se isprati i to jako brzo...dobro, crvena se nece isprati nikada, ali perem kosu inace svakog dana i nazirem onu svetlu, ridju :klap:

Eeee, osim toga...mnogo volim svoju kosu, nikad je ne feniram, ne uvijam, ne mucim, lepo je cesljam i skracujem krajeve samo, pa je jako duga, pritom zdrava i sjajna...a zasto da to sve zeznem zbog par nijansi ...tako da sam odlucila: kakva je da je, necu da rizikujem ...mislim da ce za mesec dana da bude gotovo ista kakva je bila, ova farba ionako nije postojana, ovog puta mi je drago zbog toga....
Tako da je moj savet i drugim devojkama da boju koja im se ne svidja pobede time sto ce negovati kosu najbolje sto mogu :klap:

Hvala, i vi ste pomogli :hvala:

( znala sam ja sve ovo i ranije ali djavo ne da mira...a i uvek mi je kosa spletena pa i zaboravim kakva je...jutros sam je videla kad sam se cesljala i ne dam :):heart:)

Elle

Iskusan
Poruka
6.140
Za ubijanje crvenila pokušaj s Ehotonom, on daje pepeljasti ton. Ne znam gde ima da se kupi tačno ali trebalo bi da ga ima po parfimerijama. Ako vidim negde u međuvremenu napisaću gde sam našla :D Inače se ispira tako da i ako ti se ne dopadne kako je ispalo nije strašno, mada čisto sumnjam da može da naškodi, on se baš koristi u te svrhe. To je naravno za prvu pomoć a za ubuduće si otprilike već čula koje nijanse ne koristiti.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.