Farbanje jaja, trikovi i ideje...

Red

ishchashena
Moderator
Poruka
58.808
Između dva Uskrsa, katoličkog i pravoslavnog, popričajmo o farbanju jaja.
Jaja farbamo lukovinom, bojama za jaja, prehrambenim bojama, voskom, u vinu, lepimo sličice i salvete...

Imate li neki savet, ideju ili podelite sliku svojih uskršnjih jaja...

IMG_20190428_102624.jpg

Lunja*

Lunjalo
Poruka
16.671
ove godine sam resila da uvijem jaja u onim mrezicama u kojima se kupuje voce, pa da ih farbam samo varzivom, a mozda i jos neku boju, ako budem imala vremena, i planiram najvise 45
videla sam na netu pre neki dan to farbanje jaja sa mrezicama i bas, bas mi se svidelo - nije mnogo zahtevno vremenski, a i tako mi je obicno-neobicno, lepo, elegantno sareno

p.s. nekoliko godina unazad sam radila na pari, i tako su mi prelepa, ali ove godine bicu kratka sa vremenom za igranje sa bojama

Lunja*

Lunjalo
Poruka
16.671
ove godine sam resila da uvijem jaja u onim mrezicama u kojima se kupuje voce, pa da ih farbam samo varzivom, a mozda i jos neku boju, ako budem imala vremena, i planiram najvise 45
videla sam na netu pre neki dan to farbanje jaja sa mrezicama i bas, bas mi se svidelo - nije mnogo zahtevno vremenski, a i tako mi je obicno-neobicno, lepo, elegantno sareno

p.s. nekoliko godina unazad sam radila na pari, i tako su mi prelepa, ali ove godine bicu kratka sa vremenom za igranje sa bojama
eno sad gledam, i uvijanje jaja gumicama/koncem, i to mi je jako lepo i lagano, pa cu neka i tako :D

Duki Lu

Elita
Poruka
24.255
eno sad gledam, i uvijanje jaja gumicama/koncem, i to mi je jako lepo i lagano, pa cu neka i tako :D
Ranijih godina sam radila sa bojama, vinom, mrežicama, gumicama.
Za sve treba dosta vremena, strpljenja, živaca, sudova...
Sa gumicama je prilično teško, pucaju, pomeraju se, a stvarno lepo izgleda se uspešno ofarba na taj način.

Dekupaž mi je najčistiji i najuspešniji od svih tehnika, osim lukovine.

Lunja*

Lunjalo
Poruka
16.671
Ranijih godina sam radila sa bojama, vinom, mrežicama, gumicama.
Za sve treba dosta vremena, strpljenja, živaca, sudova...
Sa gumicama je prilično teško, pucaju, pomeraju se, a stvarno lepo izgleda se uspešno ofarba na taj način.

Dekupaž mi je najčistiji i najuspešniji od svih tehnika, osim lukovine.
hvala ti, Duki :cvet: , pretpostavila sam to za gumice i vrele vode, zato i razmišljam o koncu
verovatno ću sve to da izvežem u sredu uveče, a da farbam u četvrtak posle posla
jedino mi ova tehnika nekako uzima najmanje vremena i farbanja i šaranja, a ove god mi je vreme baš knap
Poruka je automatski spojena:

Lukovina je zakon i najprirodnije bojenje jaja
a mozda umesto varziva, sve poredjam u lukovini, volim lukovinu :D

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
273.316
Savršenu narandžastu ćete dobiti tako što ćete u dve šolje vode koja je proključala dodati četiri supene kašike mlevene paprike i dodati malo sirćeta. Kada se smesa ohladi dodajte jaja i ostavite ih dok ne budet zadovoljni bojom. Izvadite jaje, isperite hladnom vodom i stavite u korpicu.

(žena blic)
Clip2.jpg

Lunja*

Lunjalo
Poruka
16.671
Savršenu narandžastu ćete dobiti tako što ćete u dve šolje vode koja je proključala dodati četiri supene kašike mlevene paprike i dodati malo sirćeta. Kada se smesa ohladi dodajte jaja i ostavite ih dok ne budet zadovoljni bojom. Izvadite jaje, isperite hladnom vodom i stavite u korpicu.

(žena blic)
Pogledajte prilog 1139611
Jedna od tri moje omiljene boje: narandzasta, plava i bela :zaljubljena:

Lunja*

Lunjalo
Poruka
16.671
Pokusajte sa krep-papirom,takozvanim, veoma zanimljivi pastelni tonovi.Inace planiram da koristim i koprive za farbanje,zdravo i lepo.
Koprive? :ceka:
Poruka je automatski spojena:

Ja bih ovo probala, sinoć sam otkrila

Nisam ni znala na koliko načina jaja mogu da se ofarbaju bez onih veštačkih boja, sasvim prirodno
To sa gumicama ja cu s koncem, bar ne puca na visokoj temp. :tajna:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.