Fanatizam,opet

Poruka
4.285
Nad poljskim gradom Švjebodjin na zapadu Poljske uzdiže se od ovog vikenda najveći kip Isusa na svetu - sa svoja 33 metra visine do vrha pozlaćene krune veći od slavnog kipa Isusa u Rio de Žaneiru.
Tokom subote kran je uzdigao poslednje elemente kipa - ramena, glavu i pozlaćenu krunu, javili su poljski mediji.

Isus raširenih ruku, vrlo sličan brazilskom kipu, čiji rekord gleda sa visine 50 metara, od čega je 16 metara veštačko brdašce umesto postolja, a težak je 440 tona.

Kada se Švjebodjinjski Isus uzdigao u svoj svojoj veličini, sveštenik Silvester Zavadski koji je došao na tu ideju i izborio se za to da njegovo mesto dobije takav spomenik, rasplakao se od radosti.

Kip Isusa u Švjebodjinu gradi se od 2005, a sve je trajalo tako dugo jer se nekoliko puta menjao projekt od prvobitne ideje arhitekte Miroslava Kažimježa Pateckog da postavi metalnog Isusa po ugledu na Kip slobode u Njujorku.

U Švjebodjinu veruju da će njihov Isus postati velika turistička atrakcija i za strance koji posećuju Poljsku a spomenik će s velikom pompom otkriti uskoro, kada završe i uredjenje prostora oko njega.

Spomenik izaziva i kontroverze, jer se ne dopada svima što se iz poljske ravnice uzdiže takav ogromni kip a arhitekti uglavnom zameraju to što suviše liči na slavnijeg brazilskog prethodnika.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/215945/U-Poljskoj-postavljen-najveci-kip-Isusa-na-svetu
 
Nad poljskim gradom Švjebodjin na zapadu Poljske uzdiže se od ovog vikenda najveći kip Isusa na svetu - sa svoja 33 metra visine do vrha pozlaćene krune veći od slavnog kipa Isusa u Rio de Žaneiru.
Tokom subote kran je uzdigao poslednje elemente kipa - ramena, glavu i pozlaćenu krunu, javili su poljski mediji.

Isus raširenih ruku, vrlo sličan brazilskom kipu, čiji rekord gleda sa visine 50 metara, od čega je 16 metara veštačko brdašce umesto postolja, a težak je 440 tona.

Kada se Švjebodjinjski Isus uzdigao u svoj svojoj veličini, sveštenik Silvester Zavadski koji je došao na tu ideju i izborio se za to da njegovo mesto dobije takav spomenik, rasplakao se od radosti.

Kip Isusa u Švjebodjinu gradi se od 2005, a sve je trajalo tako dugo jer se nekoliko puta menjao projekt od prvobitne ideje arhitekte Miroslava Kažimježa Pateckog da postavi metalnog Isusa po ugledu na Kip slobode u Njujorku.

U Švjebodjinu veruju da će njihov Isus postati velika turistička atrakcija i za strance koji posećuju Poljsku a spomenik će s velikom pompom otkriti uskoro, kada završe i uredjenje prostora oko njega.

Spomenik izaziva i kontroverze, jer se ne dopada svima što se iz poljske ravnice uzdiže takav ogromni kip a arhitekti uglavnom zameraju to što suviše liči na slavnijeg brazilskog prethodnika.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/215945/U-Poljskoj-postavljen-najveci-kip-Isusa-na-svetu

Ovo je lepo, kamo srece da se tako nesto gradi i u Srbiji
 
Budale. Religija mora nestati.

borac-za-jednakost.jpg
 
Bio sam prosli vikend u Krakovu , zemlja je do jaja al su bas nalozeni na veru i to ne ko ovde deklarativno ,nego ljudi bas veruju zapravo , u vreme mise nedeljom ne mos na ulici ni muvu videti ,kontam da im ni hitna ne radi u to vreme . :lol:
 
Poslednja izmena:
А какве везе ово има са политиком.? Зашто постоје други подфоруми или може да се качи где ко стигне, МОДЕРАЦИЈО реагуј ако те има.
 
Budale. Religija mora nestati.

polpot-2.jpg


Пол Пот је постао де факто вођа Камбоџе средином 1975. Током периода у коме је био на власти, Пот је земљи наметнуо верзију аграрне колективизације, приморавши становнике градова да се преселе на села и да раде на колективним фармама и другим пројектима који су подразумевали принудни рад, а у циљу рестартовања цивилизације у Нултој години. Услед принудног рада, изгладњивања, слабе медицинске неге и смакнућа, процењено је да је страдало од 1,7 до 2,5 милиона људи, што је приближно 21% укупног становништва Камбоџе.[6]

Најстрашнија последица Пол Потовог режима јесте језива слика осам хиљада лобања поређаних на једном од камбоџанских поља смрти које је, између 1975. и 1979., на рубовима прашума Индокине посејао комунистички режим Пола Пота и његових Црвених Кмера..

У обрачунима с “контрареволуционарима”, интелектуалцима, стручњацима, службеницима, верницима, будистичким свештеницима, националним мањинама, трговцима, предузетницима, сељацима и грађанима, Пол Потови крвници су убили укупно 1,7 милиона људи, или петину читаве камбоџанске популације. Када је била реч о “непријатељима” партије, нису се штедела ни деца од тек неколико месеци, али ни читаве породице које су свој крвави крај дочекале на неком од безбројних поља смрти

Vladavina Crvenih Kmera nad Kambodžom, kojoj su promijenili ime u Demokratska Kampučija, ostala je zabilježena kao jedan od najradikalnijih društvenih prevrata u povijesti, a mnogi antikomunistički povijesničari drže da je predstavljala, do danas, najdosljedniju primjenu komunističkih , odnosno marksističkih ideja u praksi. Nedugo nakon dolaska na vlast, Demokratska Kampučija je službeno ukinula novac, banke, privatno vlasništvo, zabranila ispovijedanje religije, zatvorila sve bolnice i škole, te gotovo cjelokupno stanovništvo kambodžanskih gradova protjerala na selo gdje su bili prisiljeni raditi u kolektivnim poljoprivrednim komunama. Svatko tko se opirao toj politici bio je proglašen neprijateljem poretka i likvidiran. Osim stare aristokracije i društvene elite, na posebnoj meti režima su bili intelektualci koji su se držali "uprljanim" zapadnom kulturom, a samim time i reakcionarnom buržoaskom ideologijom. Režim Crvenih Kmera je također počeo vršiti brutalno etničko čišćenje nad manjinama kao što su Kinezi i Vijetnamci.

.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Pol_Pot
 
Poslednja izmena:
1223973005_hodza.jpg

Енвер Хоџа
Атеистичка кампања

Године 1967, након две декаде прогресивно јачег прогона религије, Хоџа је прогласио нацију првом и једином званично атеистичком земљом у историји. Делом инспирисан кинеском културном револуцијом, конфисковао је џамије, цркве, манастире и остале религијске објекте (Албанци су углавном били муслимани и католици). Неки од објеката су уништени, а други претворени у радионице, складишта, штале, или пак у културне установе, као што су биоскопи. Било је забрањено давати деци религијска имена, а свако ухваћен с Кураном, Библијом, иконом или сличним религијским објектом је могао бити лишен слободе.

Хоџа се постепено повукао у пензију почетком осамдесетих, а Рамиз Алиа га је наследио. Умро је 11. априла 1985. године, са 76 година. Алиа је водио отворенију политику и Албанија је 1990. напустила једнопартијски систем.

У „Амнести Интернешнелу“ (Amnesty International), у документу објављеном 1984. године, се тврдило да су људска права страдала током Хоџиног режима. Људима је било ограничена слобода говора, религије, кретања и удруживања, иако је устав из 1976. гарантовао та права. Такође, становници Албаније нису имали приступ информацијама, осим онога што је долазило из државних канала. „Сигурими“ је константно кршио права на приватност личности, дома и комуникације, те је својевољно хапсио. Судови су увек били наклоњени владајућој странци.
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%95%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D1%80_%D0%A5%D0%BE%D1%9F%D0%B0
 
Године 1967, након две декаде прогресивно јачег прогона религије, Хоџа је прогласио нацију првом и једином званично атеистичком земљом у историји. Делом инспирисан кинеском културном револуцијом, конфисковао је џамије, цркве, манастире и остале религијске објекте (Албанци су углавном били муслимани и католици).

Gresis,
Albanaca je vise pravoslavaca nego katolika.

Jedan sajt gde se mogu videti sve zemlje sveta prema religioznoj pripadnosti: www.worldreligionday.org/faith/faiths-by-country

A vreme Envera Hodze je davno proslo, Albanija je sada moderna evropska zemlja.
 
Nad poljskim gradom Švjebodjin na zapadu Poljske uzdiže se od ovog vikenda najveći kip Isusa na svetu - sa svoja 33 metra visine do vrha pozlaćene krune veći od slavnog kipa Isusa u Rio de Žaneiru.
Tokom subote kran je uzdigao poslednje elemente kipa - ramena, glavu i pozlaćenu krunu, javili su poljski mediji.

Isus raširenih ruku, vrlo sličan brazilskom kipu, čiji rekord gleda sa visine 50 metara, od čega je 16 metara veštačko brdašce umesto postolja, a težak je 440 tona.

Kada se Švjebodjinjski Isus uzdigao u svoj svojoj veličini, sveštenik Silvester Zavadski koji je došao na tu ideju i izborio se za to da njegovo mesto dobije takav spomenik, rasplakao se od radosti.

Kip Isusa u Švjebodjinu gradi se od 2005, a sve je trajalo tako dugo jer se nekoliko puta menjao projekt od prvobitne ideje arhitekte Miroslava Kažimježa Pateckog da postavi metalnog Isusa po ugledu na Kip slobode u Njujorku.

U Švjebodjinu veruju da će njihov Isus postati velika turistička atrakcija i za strance koji posećuju Poljsku a spomenik će s velikom pompom otkriti uskoro, kada završe i uredjenje prostora oko njega.

Spomenik izaziva i kontroverze, jer se ne dopada svima što se iz poljske ravnice uzdiže takav ogromni kip a arhitekti uglavnom zameraju to što suviše liči na slavnijeg brazilskog prethodnika.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/215945/U-Poljskoj-postavljen-najveci-kip-Isusa-na-svetu

Не ради се о фанатизму, него о римском окултизму и идолопоклонству.
Није џабе 33 метра висине.
Сад ће и ту земљотреси.
 
Gresis,
Albanaca je vise pravoslavaca nego katolika.

Jedan sajt gde se mogu videti sve zemlje sveta prema religioznoj pripadnosti: www.worldreligionday.org/faith/faiths-by-country

A vreme Envera Hodze je davno proslo, Albanija je sada moderna evropska zemlja.

извор је са википедије, знам да има доста албанаца православних, бивши или садашњи премијер албаније је православац. текст није постављен као атак на албанију, него на забрану религије, такве идеје се и данас чују, па добро је показати шта је та забрана све донела са собом и какве државе су спроводиле забрану. посебно је забрињавајуће кад неко ко се деклеративно залаже за демократију и вредности европе(политичке, културне) заговара ову идеју, што нема везе једно са другим јер ниједна модерна, развијена, демократска држава ни у сну није примењивала овакве идеје.
 
Poslednja izmena:
Back
Top