Quantcast

Falkoni: Priključenje Srbije EU moguće i izvodljivo

krinka5

Elita
Poruka
18.030
Ok, reci mi neki drugi savez koji je bolji? Ne, nemoj da mi pricas o savezima sa Rusijom i Kinom.
Savez sa Japanom. Mislim da bi taj savez učvrstio našu ekonomiju, kod naših ljudi bi spoj sa Japancima delovao na radne navike i disciplinu te na kuturu življenja, sport. Takođe bi spoj kultura doveo do nečega novoga što bi pozitivno uticalo na naš razvoj i pogled na svet. Istina takav savez je nemoguć jednako kao i ulazak u EU jedina razlika jeste što se o prvom "savezu" drvi zadnjih dvadeset i nešto godina i na osnovu te priče stvaraju političke karijere, narodu pružaju lažne nade i nepotrebno razvija maštarija , dok drugi slučaj niko i ne pominje.

EUropejac

Domaćin
Poruka
3.342
Savez sa Japanom. Mislim da bi taj savez učvrstio našu ekonomiju, kod naših ljudi bi spoj sa Japancima delovao na radne navike i disciplinu te na kuturu življenja, sport. Takođe bi spoj kultura doveo do nečega novoga što bi pozitivno uticalo na naš razvoj i pogled na svet. Istina takav savez je nemoguć jednako kao i ulazak u EU jedina razlika jeste što se o prvom "savezu" drvi zadnjih dvadeset i nešto godina i na osnovu te priče stvaraju političke karijere, narodu pružaju lažne nade i nepotrebno razvija maštarija , dok drugi slučaj niko i ne pominje.

Ja se slazem da je disciplina, radna navika, kultura zivljenja, zdraviji nacin zivota, promena politicke kulture, i jos mnogo toga nesto sto je u Srbiji diskutabilno, i mnogo toga nedostaje, i sto se tice Japana, cinjenica je da on ima ono sto Srbija nema. I ja sam volim Japan i njegovu kulturu. Medjutim, nemoguce je govoriti o takvim savezima. Na kraju, radnu etiku, disciplinu itd mozemo naci i mnogo blize, npr u Nemackoj. Znam da Srbija ne moze ni za 100 godina da dostigne Nemacki standard, ali moze da joj bude model po kojem ce stvarati sopstveni sistem. Za ostalo se slazem da je EU postala politicka mantra karijerista, i to je verovatno glavni razlog evroletargicnosti u Srbiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.