Quantcast

Fakultet vs srednja strucna skola

Schrodinger

Domaćin
Poruka
3.092
Svedoci smo da diploma dobre srednje skole vredi vise od fakultetske, jer ti ljudi mnogo bolje prodju u zivotu. Nazalost u danasnje vreme niko ne zeli da radi i bude uspesan nego omladina gubi vreme na zurke i ucenje beskorisnih gluposti.
Odvracajuci decu od ucenja cinite im veliku uslugu, kako njima, tako i drustvu u celini. :super:
Ako nemaju ni srednju, moze da bude jos bolje
"Nije me briga da li ste završili srednju školu": Prvi čovek Tesle ...

Poslednja izmena:

Kosta2

Legenda
Poruka
57.151
Svedoci smo da diploma dobre srednje skole vredi vise od fakultetske, jer ti ljudi mnogo bolje prodju u zivotu. Nazalost u danasnje vreme niko ne zeli da radi i bude uspesan nego omladina gubi vreme na zurke i ucenje beskorisnih gluposti.
Odvracajuci decu od ucenja cinite im veliku uslugu, kako njima, tako i drustvu u celini. :super:
Ako nemaju ni srednju, moze da bude jos bolje
"Nije me briga da li ste završili srednju školu": Prvi čovek Tesle ...

Najbolje je biti zanatlija. Oni žive u "komunizmu", naplaćuju koliko im treba.
Uradiš jedno, dva kupatila mesečno i živiš ko car. :lol:

Ariodante

ravnogorka
Poruka
11.985
Mislim da je, uprkos brojnim privatnim fakultetima i brojnim kupljenim diplomama, i dalje jako malo fakultetlija u Srbiji. Što ne znači da nužno mora da ih ima više.
Ali, SSŠ su popriličan krš, malo su počeli da smerove upodobljavaju tržištu, ali još uvek obrazuju i jako mnogo ljudi za industrije koje su lokalno propale pre 20 godina.
Stanje u školstvu je baš ogledalo društva.

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.527
Mislim da je, uprkos brojnim privatnim fakultetima i brojnim kupljenim diplomama, i dalje jako malo fakultetlija u Srbiji. Što ne znači da nužno mora da ih ima više.
Ali, SSŠ su popriličan krš, malo su počeli da smerove upodobljavaju tržištu, ali još uvek obrazuju i jako mnogo ljudi za industrije koje su lokalno propale pre 20 godina.
Stanje u školstvu je baš ogledalo društva.
Pa u tehnickim srednjim skolama imas nove smerove za kompjutere, a u ekonomskim i pravnim su uvedena ogledna odeljenja za poslovne i finansijske administratore... Mislim to nije od juce, ima 10+ godina

Ariodante

ravnogorka
Poruka
11.985
Pa u tehnickim srednjim skolama imas nove smerove za kompjutere, a u ekonomskim i pravnim su uvedena ogledna odeljenja za poslovne i finansijske administratore... Mislim to nije od juce, ima 10+ godina
pa da, rekoh da su počeli da upodobljavaju. Ali su nastavili da npr u mom gradu školuju tekstilce i vrvt obućare, a obe velike firme koje su se time bavile bankrotirale početkom 2000-ih

Ariodante

ravnogorka
Poruka
11.985
Sa druge strane, nigde u Srbiji se ne obrazuju npr serviseri liftova. Vrlo bitno zanimanje, čega sam postala dodatno svesna od kad živim u zgradi u kojoj lift više ne radi nego što radi. Onda sam čitala o tim majstorima za lift i bukv su poslednji iškolovani u SFRJ i sad oni prenose znanje na mlađe generacije, klasičan majstor-šegrt odnos.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.