Fajzer tvrdi da njegova buster vakcina štiti od omikron soja

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.151
Doktor Majk Rajan, direktor odeljenja SZO za hitne situacije, rekao je da ne postoje naznake da je omikron sposobniji za izbegavanje dejstva vaksina od drugih sojeva.

Rajanova reakcija usledila je posle informacija da je na testovima u Južnoj Africi utvrđeno da bi omikron mogao delimično da izbegne dejstvo Fajzer vakcine i da je zato potrebno uzeti buster dozu.

„Imamo veoma efikasne vakcine koje su dokazano učinkovite u borbi protiv svih sojeva do sada, kada govorimo o teškim oblicima bolesti i hospitalizaciji i nema razloga da ne očekujemo da će tako biti i protiv omikrona“, rekao je Rajan za agenciju AFP.

Nedugo potom, iz kompanije Fajzer su saopštili da buster doza njihove vakcine daje dobru zaštitu od omikron soja.

Tri doze obezbeđuju sličan nivo antitela protiv omikrona kao i dve doze protiv drugih varijanti, saopštila je kompanija na osnovu male studije.

https://www.danas.rs/bbc-news-serbi...njegova-buster-vakcina-stiti-od-omikron-soja/
 
Ako se desi da je omikron ustvari prirodna prirodna vakcina, to jest da izaziva slabe simptome a da zauzima mesto dugim opasnim sojevima i diže
imunitet onda bi to bio povod da se osobe izlože tom soju kako bi stekli imunitet, poput prvih vakcina na svetu , a ne da se vakcinišu protiv tog soja.
...............................
Odoše akcije firmi naniže .
 
Čitam sad kažu da nova buster vakcina radi protiv omikrona. One stare se ne važe. U Americi navala na buster
ja ne nalazim to, citam ali shvatam da je buster samo pola doze, a ne pise nigde da se razlikuje sastav, samo kome treba opet cela doza, a kome kao fol ne treba jer nije imunokompromitovan, vec mu treba samo malo busta
 
kada govorimo o teškim oblicima bolesti i hospitalizaciji i nema razloga da ne očekujemo da će tako biti i protiv omikrona“, rekao je Rajan za agenciju AFP.
ali za sada omikron nije nikoga ubio, pa kako onda to da pripisemo fajzeru kao zaslugu?

to bi bilo kao kada bi hvalili nase gromobrane koji stite od groma, nemamo razloga da ne verujemo i da ca vas zastite od suncanice - ovaj fajzer stvarno luduje
 
koliko sam čitao i gledao, ima nekih desetak recepata za fajzerovu a i za modernu
ma, namerno ucenjuju sa informacijama, prave se pametni, a mi ovce smo kao glupi

jedva sam iskopao za modernu da je pola doze
https://www.hopkinsmedicine.org/hea...es-for-covid19-vaccines-what-you-need-to-know
if you receive the Moderna booster, you will receive half of the original Moderna dose.

isto i ovde https://sharedsystems.dhsoha.state.or.us/DHSForms/Served/le3898B.pdf
The Moderna booster dose is a half dose; this means it is half the amount of the first or second doses of Moderna. This is the only difference. There is no difference between the first, second or booster doses for the Pfizer or Johnson & Johnson vaccines.

znaci da su iste, mogli su da napisu i TARABA umesto buster, samo je modernina pola doze, a ove su iste, samo se razlikuje u kom roku trebaju ljudi da prime, ako su top forma, ili imaju neku bolest paralelno, u zavisnosti od roka posle poslednje fajzerusu zoves trecom dozom ili busterom, ali primas isto s drugo pakovanje... oni srecni i zdravi eto mogu svoju trecu dozu da nazovu busterom, pa neka se hvale

naziv buster znaci da je vakcinacija gotova, ne znam zasto su besni na nas koji smo je izbegli, sta je sad problem
 
Poslednja izmena:
Ako se desi da je omikron ustvari prirodna prirodna vakcina, to jest da izaziva slabe simptome a da zauzima mesto dugim opasnim sojevima i diže
imunitet onda bi to bio povod da se osobe izlože tom soju kako bi stekli imunitet, poput prvih vakcina na svetu , a ne da se vakcinišu protiv tog soja.
...............................
Odoše akcije firmi naniže .
Kako su se pojavile vakcine zaboraviše ljudi na kolektivni imunitet. Zašto? Ti znaš, ali da stavim krunu na glavu i onaj koji ne zna. Sebičnost.

Ironija toga da ni ja ni ti nismo ništa bolji. A još veća ironija je da neki misle da te vakcine stvaraju kolektivni imunitet, a najveća ironija je da su postale toliko tražene da će virus uskoro da postane nebitan....

Mada ja sam mišljenja da je i kolektivni imunitet glupost, svako od nas je drugačiji. Svako dete je priča za sebe.
A sad šta je stvarna priča, nažalost ljudi se razboljevaju. Ne samo od kovid19. 2022.će....
 
Kako su se pojavile vakcine zaboraviše ljudi na kolektivni imunitet. Zašto? Ti znaš, ali da stavim krunu na glavu i onaj koji ne zna.
mislim da su prekinuli skolovanje oko do maks. 5. razreda
The Independent took the gaslighting narrative even further by saying the potency of natural immunity against Omicron was a good sign… for booster shots. For those who failed 6th grade biology, booster shots and vaccines have literally nothing to do with natural immunity against Covid. But hey, they have an agenda to push so…
A još veća ironija je da neki misle da te vakcine stvaraju kolektivni imunitet
pa tako ih uce fejk njuz, vidis uznad
 
Poslednja izmena:
Pa sta, i bebe se vakcinisu protiv bolesti koje su odavno iskorenjene. Normalno da ce i Fajzerova vakcina biti trazena nakon sto epidemija uveliko prodje :cool:
1638998577962.png
 
"Ljudi se kratko zadržavaju, većina slučajeva koji se otkrije su ljudi koji su došli u bolnicu zbog drugog medicinskog zahteva, otkriju u testiranju da su pozitivini, najvažnija stvar porastao je broj novozaraženih - 30.000 na dnevnom nivou u Južnoj Africi, ali linija smrnosti je ravna i miruje, oko nule", rekao je Šekler.

Iako imate ogorman broj novozaraženih, smrtnost se nije povećala i smatra se da je tri puta manja a možda i više. Kao kada imate izbore pa imate prve izborne podatke na malom uzorku, ovo jasno govori u kom pravcu idu trendovi, zaključio je Šekler.
pa to sam vam i ja rekao, jedva smo ga osetili mi odrasli, a deca su se zalila, samo su gledala tv iz kreveta
da decu nismo testirali pozitivna, mi se ne bismo ni setili da je korona

zato sam ja vec proglasio pobedu nad koronom, da se ne maltretiraju ljudi vise badava sa merama i ausvajsima, ako nema potrebe
 
Када си већ поменуо ВАЕРС систем, пријава нежељених дејстава је тако искомпликована, да лекару треба најмање 30 минута на порталу да би пријавио нежељено дејство производа. Притом, ако има неки хитни случај, не може да сачува све до тада унете податке, већ мора да крене из почетка, ако уопште има жељу да крене.
Генерално, сваки лек има вишеструко већи број нежељених дејстава него што се званично приказује. Да ли сте ви икада или увек пријавили Агенцији за лекове или свим лекару да сте имали мучнину приликом узимања антибиотика, зујање у ушима или тахикардију код антихипертензива?
Наравно да нисте.
Људима диклофенак "растури" желудац, па нико то званично не пријави Агенцији или произвођачу...
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top