Fabrika briketa

Stepski vuk

Zainteresovan član
Poruka
144
Koliko bi me koštalo otvaranje fabrike briketa?
Napomena :sirovine ima na "tone", dakle sve se radi o kapacitetu!
Fabrika treba da se postavi na području gje ima oko 60 "pilana" a niko ne prerađuje otpad od drveta, a sve se dešava u krugu od oko 100km?
 
Stepski vuk:
Koliko bi me koštalo otvaranje fabrike briketa?
Napomena :sirovine ima na "tone", dakle sve se radi o kapacitetu!
Fabrika treba da se postavi na području gje ima oko 60 "pilana" a niko ne prerađuje otpad od drveta, a sve se dešava u krugu od oko 100km?

Postovani Vuce,

Najbolji odgovor na to ti moze dati biznis plan, predlazem ti da se malo uputis u materiju i da ga sam napravis, a rado cu biti tu za neki savet a verovatno i jos neko...ili mozes da platis nekom ozbiljnom i iskusnom za to, sto bi mozda bilo preskupo, ili da platis nekom sarlatanu par stotina eura, sto bi bilo beskorisno.

Sto se tice cene investicije, tu ti je osim masina koje ces koristiti za cenu svega toga bitno i kako ces graditi fabriku, predlazem ti nesto montazno, danas ima zaista puno dobrih materijala i moze se uraditi proizvodna hala mnogo jefitinije nego pre. I osnivanje d.o.o. preduzeca (sa ogranicenom odgovornoscu, tj.u slucaju da ne daj Boze puknes, poverioci mogu da se izmire samo iz imovine preduzeca, a tvoja licna imovina ostaje nedodirljiva) je 10 puta jeftinije nego pre, treba ti na racunu 500dolara i par hiljada dinara za razne takse
Kad bacis na papir sve troskove koje ces imati da bi otvorio "briketanu", predlazem ti da o nda napravis plan priliva i odliva, odnosno za odredjeno vreme, npr.godinu dana da pretpostavis kolike bi otprilike mesecne troskove imao, a kolike prihode. Troskove uvek zaokruzi na vise, a prihode na nize, opreznosti radi, pa onda vidi da li ima sanse da ti se to isplati, za koliko vremena ces otprilike povratiti ulozeno...pa onda proceni da li ulaziti u to ili ne. A dobro napravljen biznis plan moze ti pomoci i da dobijes kredit od neke banke, ali u tom slucaju za izradu istog angazuj ipak profesionalca, ali ne iz malih oglasa nego iz neke konsalting firme, ili nekog priznatog profu sa gomile ekonomskih fakulteta i sl.

VAZNO: Da li imas plasman za te brikete koje bi proizvodio, imas li kupce? Trenutno radim u jednoj austrijskoj import export firmi, pa ako bi mogao na private da mi detaljnije specificiras sta bi proizvodio i koliko, mozda mozemo da nadjemo kupce.

PS.da li jos uvek drzis treninge? Ja sam svratio jednom, ima tome godinu i vise, ali konacno planiram da kupim kimono, pa tamo od septembra ako ima mesta za "gustere" stizem. Veliki pozdrav!
 

Back
Top