F ODELJENJE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma nemoj magi da se mučiš....ima oglasa i ovde, uzeću Zov sutra...ima jedan mali, Maca mu dao ime Blenta...bez papira ovde u Bg....ima još, videću...nama papiri i ne trebaju ali ako znam da su mu otac i majka pravi No (što znači da su i njihovi roditelji pravi) to je dovoljno.Ima i blizu nas jedan, Cicin školski drug, ali on ima teoriju da štenci do 3 meseca imaju imunitet od majke i tek sa 3 im daje prvu vakcinu...prvi put čujem za to, pa nešto nisam rada da uzimam takvo nešto
 
Pricaj, placi, smej se , zali se , gledaj slike, sve je to proces da se prevazidje i boljitku. Zasto ne uzmes neki caj za smirivanje, izadji van , gde ti je gordana sada da te poseti, popije kaficu, budi u drustvu...........

znam profo...Gordana je terapija za sutra, prekosutra...ako ovaj moj ne donese neko čupavo pa da moram da budem kući.....kakav čaj more.:eek:..pa nisam bolesna....pijem ja vinoooo..:pivce:...evo druga čaša a ako bude malo buiće i treća, a i pričam sa vama....i sa cic....i Magdalena me zvala.....vi ste moja terapija...
 
ma nemoj magi da se mučiš....ima oglasa i ovde, uzeću Zov sutra...ima jedan mali, Maca mu dao ime Blenta...bez papira ovde u Bg....ima još, videću...nama papiri i ne trebaju ali ako znam da su mu otac i majka pravi No (što znači da su i njihovi roditelji pravi) to je dovoljno.Ima i blizu nas jedan, Cicin školski drug, ali on ima teoriju da štenci do 3 meseca imaju imunitet od majke i tek sa 3 im daje prvu vakcinu...prvi put čujem za to, pa nešto nisam rada da uzimam takvo nešto

ovo je i za mene novo....tek sa 3 meseca prva vakcina....
 
Naravno ženo dolazi bre,,pa kad krenem da te davim s moje poslovne muke na cel svet će zaboraviš :lol:

hahahah a vala su tepka kao i oni tvoji registratori :zag:

- - - - - - - - - -

I baš malopre kupih vino :zper:

ondaK......da ga utepamo :lol:

- - - - - - - - - -

ovo je i za mene novo....tek sa 3 meseca prva vakcina....

ma da, tako on kaže....i štenci imaju valjda sad oko tri meseca.....i šza ako je neko bolesno od nečeg?....šta da radim...a do tri nek se razbole....:eek:
 
hahahah a vala su tepka kao i oni tvoji registratori :zag:

- - - - - - - - - -



ondaK......da ga utepamo :lol:

- - - - - - - - - -



ma da, tako on kaže....i štenci imaju valjda sad oko tri meseca.....i šza ako je neko bolesno od nečeg?....šta da radim...a do tri nek se razbole....:eek:

čudno...znam da su moje keruše , kad su bile skotne, dobile vakcinu mislim 2 nedelje pre koćenja i to je štitilo štence do prve vakcine.....koju su dobili sa 5 nedelja, ako se dobro sećam...
 
Će ga utepamo :lol: , e sad neću moći ni jedan registrator da podignem ..jel te kad ne mogu samo ruku kako ću još ruku s registratorom :lol:

tooooooooooo bre Gordano.....:klap:
ja sam rešila da se malko utepam.....zaslućila sam vala....i nadam se da ću posle tako utepana da zaspim jer poslednji put kad sam zaspala bilo je pre dva dana......18 ovog meseca :lol:

- - - - - - - - - -

Da Mrca je prvu vakcinu dobio sa 6 nedelja...Kaže ne valja ni ranije a za kasnije ne znam..:think:

najkasnije sa dva a revakcina sa tri....sad kaže cic, praktikuju čak 3 vakcine
 
E vala , moze se i Vino jer u vinu je i istina............. a sdruge strane bre kako da vam kazem pijte, ce ona gordana to da shvati kao teranPiju pa ce da navaliiiiii.
pa onpet pometen je krif..........
 
tooooooooooo bre Gordano.....:klap:
ja sam rešila da se malko utepam.....zaslućila sam vala....i nadam se da ću posle tako utepana da zaspim jer poslednji put kad sam zaspala bilo je pre dva dana......18 ovog meseca :lol:

- - - - - - - - - -



najkasnije sa dva a revakcina sa tri....sad kaže cic, praktikuju čak 3 vakcine

moj vet , praktikuje 3 vakcine....i savetuje da se pas ne izvodi na ulicu pre primljene treće ....tako sam ja Lenu učila na povodac i šetala po dvorištu....
 
E vala , moze se i Vino jer u vinu je i istina............. a sdruge strane bre kako da vam kazem pijte, ce ona gordana to da shvati kao teranPiju pa ce da navaliiiiii.
pa onpet pometen je krif..........

ama ona tebe slušaaaa.......ko u Boga gleda....i ne trepće....živ mi ti :lol:

- - - - - - - - - -

moj vet , praktikuje 3 vakcine....i savetuje da se pas ne izvodi na ulicu pre primljene treće ....tako sam ja Lenu učila na povodac i šetala po dvorištu....

ok....onda da znam kad dodje mališa ......a razmak izmedju 1-2-3 je po mesec dana?
 
Da i Mrca je dobio tri tj prvu su mu dali ovi od kojih sam kupila sruge dve ja ...i nisam ga izvodila skoro do treće ..a onda krenusmo do pet centra s njim u naručju i mm ga lepo pusti , i ja šta ću kupih povodac i ogrlicu :lol:
 
Prva sa 50 dana, revakcina za 4 nedelje, pa posle godinu dana, pa na jednu-dve. Tako bi bilo po PS-u, za trecom najcesce nema potrebe ali one naknadne su ipak pozeljne, Slobodanu Novaku je pre deceniju-dve uginuo od stenecaka njegov 9togodisnji ljubimac NO.
 
12 Psećih zapovesti





stene-nemacka-doga.jpg
1. Moj život traje od 10 do 15 godina. Svaki rastanak od tebe za mene znači patnju. Razmisli o tome pre nego što me uzmeš.

2. Voli me onakvog kakav jesam, jer si me ti birao. Ja nemam tu mogućnost da biram prijatelja i gospodara.


3. Daj mi vremena da shvatim šta od mene tražiš. Pre nego što me u toku obuke izgrdiš, preispitaj sebe, možda ti grešiš ili ja ne mogu da shvatim šta ti želiš.


4. Voli me, ja živim od tvoje ljubavi.


5. Nemoj se ljutiti na mene i nemoj me kažnjavati. Ti ipak imaš svoj posao, svoje prijatelje, svoju razonodu, a ja imam samo tebe.


6. Pričaj sa mnom. Iako se tebi čini da te ne razumem, ipak znam šta misliš i osećaš.


7. Znaj, ja ne zaboravljam kako se sa mnom postupa.


8. Razmisli pre nego što me udariš. Sa lakoćom te mogu ugristi, ali to nikada ne činim.


9. Ne smatraj me igračkom dok sam mali i sladak, da bi me kasnije odbacio, jer je moja ljubav prema tebi večna.


10. Brini o meni kada ostarim, ostanem bez zuba, ogluvim, oslepim, prestanem da se krećem. I o tebi će se neko brinuti - starost je ista za sve.


11. Prati me na mom poslednjem putu. Nemoj nikad reći: "Ja to ne mogu da gledam" ili "Neka se to dogodi u mom odsustvu". Za mene je s tobom sve lakše.


12. Kad me više ne bude bilo, nemoj tugovati, već usreći nekog novog psa i voli ga kao što si mene voleo.

van, tvrdoglav ili lenj, zapitaj se da li mozda nesto nije
u redu samnom, mozda sam predugo bio na suncu... mozda moje srce postaje staro i slabo ili sam
samo umoran kao pas.

9. Vodi racuna i o meni i kada ostarim.
I ti ces isto biti star i zeleces negu, ljubav i privrzenost.

10. Budi samnom i u teskim momentima.
Nikad nemoj reci 'Ja to ne mogu da gledam' ili 'Neka se to desi u mom odsustvu'.
Sve je lakse za mene ako si ti tu.
Zapamti i to, sta god ti da uradis , Ja cu te uvek voleti.


- - - - - - - - - -


Citaj poslednje i pretposlednje Ziva istina
 
Poslednja izmena:
ma nemoj magi da se mučiš....ima oglasa i ovde, uzeću Zov sutra...ima jedan mali, Maca mu dao ime Blenta...bez papira ovde u Bg....ima još, videću...nama papiri i ne trebaju ali ako znam da su mu otac i majka pravi No (što znači da su i njihovi roditelji pravi) to je dovoljno.Ima i blizu nas jedan, Cicin školski drug, ali on ima teoriju da štenci do 3 meseca imaju imunitet od majke i tek sa 3 im daje prvu vakcinu...prvi put čujem za to, pa nešto nisam rada da uzimam takvo nešto

evo i ja koju da kazem posto ucim o tome
od majke u prvih nedelju do 10 dana dobija kolostrum, koji je sekundarni imuni sistem
a ne dobijaju sve zivotinje sva antitela kolostrumom
u svakom slucaju, imunitet imaju do 30 dana od majke ali ne na zarazne bolesti
vakcine se prva, daje tek posle 8 nedelja jer organizam nije sposoban da proizvede antitela vakcinom, ukoliko je vakcina poluziva
sto znaci da ima antitela i antigene koji su oslabljeni
ako je mrtva, kako se vec kaze, ima uglavnom samo antitela
 
Poslednja izmena:
evo i ja koju da kazem posto ucim o tome
od majke u prvih nedelju do 10 dana dobija kolostrum, koji je sekundarni imuni sistem
a ne dobijaju sve zivotinje sva antitela kolostrumom
u svakom slucaju, imunitet imaju do 30 dana od majke ali ne na zarazne bolesti
vakcine se prva, daje tek posle 8 nedelja jer organizam nije sposoban da proizvede antitela vakcinom, ukoliko je vakcina poluziva
sto znaci da ima antitela i antigene koji su oslabljeni
ako je mrtva, kako se vec kaze, ima uglavnom samo antitela

jasno profesorka :zag:

i di nestade onaj Profa.....m?....:think:
 
jeste........istina.....sad evo opet plačem...juče od kako sam došla s posla popodne nisam se pomerila od njega....noćas i danas...dok mi nije umro na rukama...i......

I ja placem svaki put kad citam ovo. Ali citam opet s vremena na vreme. Kaca cak ima okaceno u sobi. Zasluzile su sve duse male koje su nas napustile ali i one koje ce tek uci u nase zivote. Tako je i Lara dosla kod nas. Posle velike tuge a sa Larom i svi vi u paketu.
Na forum sam dosla sa pretragom nemacki ovcar, lud pas, pravi probleme, kako ga smiriti.
I neces mi verovati secam se onog motornog ulja. Tad sam pomislila mozda ova nasa i nije defektna nego su oni ludi
Da se nisam odlucila da "izdam" mazu ne bi upoznala vas i bila bi "siromasnija"

:zag:
 
I ja placem svaki put kad citam ovo. Ali citam opet s vremena na vreme. Kaca cak ima okaceno u sobi. Zasluzile su sve duse male koje su nas napustile ali i one koje ce tek uci u nase zivote. Tako je i Lara dosla kod nas. Posle velike tuge a sa Larom i svi vi u paketu.
Na forum sam dosla sa pretragom nemacki ovcar, lud pas, pravi probleme, kako ga smiriti.
I neces mi verovati secam se onog motornog ulja. Tad sam pomislila mozda ova nasa i nije defektna nego su oni ludi
Da se nisam odlucila da "izdam" mazu ne bi upoznala vas i bila bi "siromasnija"

:zag:

lepšu objavu prijateljsva, ljubavi i poštovanja nisam dobila......:zag:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top