Express Entry / Expression of Interest Canada

Ja sam imala Uverenje o diplomiranju,koje smo dobili da imamo dok ne stignu Diplome,da ih nosis na biro rada da ti upisu u radnu knjizicu i ako radis, da dostavis poslodavcu.Tu su bili ispisani svi predmeti i ocene i ja sam to i Diplomu prevela i poslala WESu i sve je bilo OK.
Hvala puno, uzeli smo supruga i ja i diplomu i spisak položenih ispita, posle praznika šaljemo na prevod pa u WES.......nego da te pitam, čime si poslala? DHL, POŠTA....
 
Hvala puno, uzeli smo supruga i ja i diplomu i spisak položenih ispita, posle praznika šaljemo na prevod pa u WES.......nego da te pitam, čime si poslala? DHL, POŠTA....
Ja sam slao Postom, kostalo me je 600-700 dinara i stiglo im za 20 dana. Lose je sto nije postojao tracking van zemlje.
Inace WES-u je trebalo 2 meseca da mi odrade nostrifikaciju.
 
Ja sam slao Postom, kostalo me je 600-700 dinara i stiglo im za 20 dana. Lose je sto nije postojao tracking van zemlje.
Inace WES-u je trebalo 2 meseca da mi odrade nostrifikaciju.
ne žurimo sa WESom, bitno je da nostrifikuju...ionako planiramo u martu ili aprilu na IELTS....Nisam čitao ceo forum, reci mi molim te dokle si ti dogurao i sa koliko bodova....hvala
 
Dosao sam u Kanadu (Halifax, Nova Scotia) pre malo manje od 5 meseci, pa bih da podelim neka licna zapazanja i utiske.
Ne bih sad da se pravim pametan i ne kazem da je ovo sto cu napisati 100% tacno, ali je bazirano na mojim iskustvima kao i na iskustvima vise ljudi sa kojima sam razgovarao. Kanada je pre svega jedna odlicna reklama. Ta reklama nema mnogo veze sa realnoscu i realnost nije tako lepa kao sto svi van Kanade misle.
Skupo je. Po mojim proracunima, kad se sve sabere i oduzme Kanada je 2,5-3 puta skuplja od Srbije. Ako hocete da se zdravo hranite, to cete papreno platiti. Kirije su u celoj Kanadi katastrofa. Telekomunikacione usuge (mobilni paketi i kucni internet) su preskupi. Kao i osiguranja svega i svacega. Ma usluge svake vrste su papreno skupe.
Dobrih poslova nema puno i tesko ih je dobiti kad si dodjos. Prosecna neto zarada u Kanadi je 2200 evra (zvanicni podaci), s tim sto 80% ljudi zaradjuje manje od toga. Zdravstvena zastita je daleko od kvalitetne i vrlo je tesko doci do doktora specijaliste a lekovi su skupi. Radno iskustvo i obrazovanje steceno van Severne Amerike se prakticno ovde ne racuna.
Drustveni zivot je vrlo tanak, ovo je izrazito individualisticka kultura i druzenje vecini ljudi nije bitna stavka u zivotu. Ovde se vode paralelni zivoti i svako se druzi sa svojima a Anglosaksonci se ne mesaju puno sa imigrantima.
Nije mi cilj da mracim, vec da pruzim neke informacije koje, iz nekog razloga, vecina ljudi precutkuje o Kanadi.
Takodje, nije mi cilj ni da odvracam ljude od dolaska ovde. Ono sto bih prijateljski savetovao sve je da dobro razmisle i da se dobro informisu.
Da ne duzim vise, zivi bili ljudi.
Ja sam trenutno u fazi cekanja, papiri svi predati i jos ne znam u koje cu mesto, idem preko AIP-a... halifax mi upada u program pa me interesuje, koji ti posao radis i kako si dosao do posla? Otisao sa porodicom ili sam?
 
Mislim da 5 mjeseci nije dovoljno da se donese pravi sud o Kanadi. To tvoje zapazanje je relativno tacno i svi smo mi prosli kroz tu fazu tzv. kulturnog soka. Ja sam zamalo pao u nesvjest kad sam u avionu kupio cookie a stjuardesa mi rekla “5 dollars, please”. ******* cookie 5 dolara?! Ili hamburger koji ti u oko stane... Ali vremenom naviknes na cijene i mislim da u odnosu na primanja ipak nije toliko strasno. Po meni najveci trosak je osiguranje za auto. Tu deru i ako te vode kao da si bez iskustva odrace ti kozu s ledja. Sto se doktora tice, mene je moj doktor izludjivao jer nije bilo sanse da me posalje specijalisti. Ali svaki put je bio u pravu. Mi smo previse razmazeni pa za bilo sta sto nam se cini da nije u redu trazimo specijalistu. Meni se jednom desilo da imam nesto sto bi moglo biti ozbiljno, i covjek je sve uradio sto je trebalo, u roku od sedam dana je sve bilo gotovo. Za takve stvari bi kod nas trebali mjeseci ako ne i godine. Da ne pricam da mi nigdje nije trebala veza ili da nosim nekome pice i slicno. Sto se poslova tice, opet djelimicno si u pravu. Zavisi od tebe sta si zavrsio, kakav ti je engleski...? Meni je Kanada priznala diplomu iako s tom diplomom nisam nesto konkurentan ali je priznala. Druzenja ima, ne kao kod nas da se vode tracevi i ispijaju kafe po cijeli dan ali ima. Opet zavisi od tvojih interesovanja i mogucnosti. Ovde je rad sve i sve je tome podredjeno. Ako hoces da zivis moras da radis i to puno. Rad u Kanadi i rad na Balkanu su dva razlicita pojma. Ko misli da ce imati isti zivot u Kanadi kao i u Srbiji grdno se vara. Ovde ste sami uglavnom i sve zavisi od vas. Ne ocekujte od drzave da vam da posao ali vas nece ni ometati u vasim zamislima. Stavise, pomoci ce vam. Potrudite se da steknete neko obrazovanje, kurs pa krenite sa svojim biznisom, onda vi papreno naplacujte usluge. Ovo je kapitalizam, capito-glava, budite pametni i uspjecete. A svi koji dolaze treba da znaju za onu zapadnjacku poslovicu “nema besplatnog rucka”.


Apsolutno se slažem! Posle 2g ovde mogu da dodam da prvih 6m nisi ni svestan gde si došao.
Ja sam posle 5m bio u fazonu da ću se vratiti (trošili poslednje pare) i onda dobijem normalan posao i sve se okrene.
 
ne žurimo sa WESom, bitno je da nostrifikuju...ionako planiramo u martu ili aprilu na IELTS....Nisam čitao ceo forum, reci mi molim te dokle si ti dogurao i sa koliko bodova....hvala
Evo upravo podnosim prijavu, pošto sam morao da menjam pasoš. Mislim da je oko 360, s tim da ću verovatno raditi engleski opet, pošto me je tu zeznulo pola boda na pisanju, gde mi je otišlo 44 boda.
 
Pitao na facebook grupi, ali nije na odmet da pitam i ovde 😃
Popunio sam EE profil, ali imam 2 nedoumice oko forme za posao.

1. Imam svoju firmu/agenciju, ali radim za drugu firmu po ugovoru o poslovno tehnickoj saradnji. Kako da zapravo popunim ovaj deo forme?
Je li stavljam u polje ime firme svoju firmu ili firmu za koju radim i obelezavam self employed? Znacilo bi mi ako moze da se javi ovde ili na private, neko ko zna.
2. Partner ima registrovano poljoprivredno gazdinstvo i koze, cime se i bavi vec vise od 2 godine. Posto nema nista od papira, sem te registracije, da li to mogu da navedem kao njegovo zanimanje i da pravdam tim papirom ili je bolje da uopste to ne unosim, nego samo prethodno radno iskustvo?

Hvala
 
Да ли је неко случајно слао УВЕРЕЊЕ а не диплому у WES.....пошто клошари са моје више могу тренутно само уверење да ми дају........унапред хвала
I ja imam isti problem.. Imam 2 diplome jednu sa 210 bodova gde imam diplomu, a imam i sa 240 gde necu moci dobiti diplomu pre jula.. A imam master sa fakulteta gde imam 240 bodova i brinem se da li ce mi priznati master ako mi bachelor ima 210.... Ne znam da li da stavim samo master diplomu..
 
I ja imam isti problem.. Imam 2 diplome jednu sa 210 bodova gde imam diplomu, a imam i sa 240 gde necu moci dobiti diplomu pre jula.. A imam master sa fakulteta gde imam 240 bodova i brinem se da li ce mi priznati master ako mi bachelor ima 210.... Ne znam da li da stavim samo master diplomu..
Ja sam slala uverenje o diplomiranju i diploma suplement i wes je bez problema priznao. Ako na njihovom sajtu stoji da vam priznaju skolu nemate nikakav problem. Ja sam zavrsila drzavnu ekonomiju od 4 god i gosinu dana na singidunumu i poslala samo uverenje sa singidunuma i priznat je master bez problema
 
Ja sam se udala nakon sto sam diplomirala. Sve su mi diplome bile na devojacko prezime, pa sam to i upisala u WES aplikaciju. Naravno, poslala sam im u paketu i overenu kopiju izvoda iz maticne knjige vencanih, overenu kod notara i prevod te overe.WES Credential Assessment mi je stigao na udato prezime, sto sam i upisala u Express Entry profil. Hope this helps.
 
Ja sam citala da ljudi i tako salju, ali mi se nismo usudili.Slali smo Postom, onaj neki najskuplji nacin oko 2500.00 rsd je bio po komadu, sto ti dodje manje vise ista cifra kao 1 DHL.Dobili smo i tracking code,koji prvo pratis u Srbiji,a onda i napolju i na kraju dobijes i inicijale osobe koja je potpisala u WESu da je preuzela paket.Nas je bio uhvatio i strajk njihovih postara, i stiglo za nekih 7 dana. Kod nas bilo nazad za mesec dana.
 

Back
Top