Express Entry / Expression of Interest Canada

Evo i ja da ostavim update...

Posle 9 meseci, žena dobila poziv da pošalje pasoš za Beč (Family sponsorship). Za 10ak dana, nadam se, smo završili sa imigracijom za sva vremena!

Moram još jednom da zahvalim svima na ovom forumu (da ne nabrajam sada imena, prepoznaće se svi [emoji3][emoji3][emoji3]) na savetima i iskustvima koja su samnom podelili...

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Pozdrav svim saborcima.
Samo da vam ukratko predstavim našu tužnu priču... AOR 28.4.2017. godine. Od tad, tražili su nam u julu 2017. podatke o služenju vojnog roka za supruga i detalje o njegovim putovanjima. Od jula 2017. nikakve komunikacije. Poslala sam bezbroj upita preko CIC sajta, zvala telefonom, naručila GCMS notes, i ništa pametno nisam saznala. Uglavnom dobijam neke predefinisane mejlove u fazonu: "Za sad je sve u redu s vašom aplikacijom. Obrada traje duže nego što je uobičajeno. Ukoliko nam nešto bude trebalo od vas, kontaktiraćemo vas." Sve dok pre 10 dana nismo dobili poziv za novi lekarski jer nam je onaj stari istekao u aprilu 2018. pa su ga produžili na još godinu dana i evo prošle srede smo ga ponovili, u petak poslati rezultati. Ne bih nikog da uznemirim, ali čisto da znate da se i ovo dešava. Nemamo kriminalnu prošlost, niko nije osuđivan, nemamo ni kaznu za prebrzu vožnju, niko ne radi u vojsci, policiji, ne znam šta može da bude razlog ovolikog otezanja. Možda što moj muž ima dete iz prvog braka pa su nam naknadno tražili i detetova dokumenta i da uradi lekarski iako ne ide sa nama. Nadam se da je ovaj zahtev za novi lekarski znak da je našem čekanju došao kraj. Javljam vam.
Veliki pozdrav i da se nikome ne ponovi naš slučaj!
 
Sve sto oni vama traze, oduzuje proces. Podatke o sluzenju vojnog roka i detalje putovanja ste morali da posaljete sa aplikacijom.
Ovo da treba sve da uradi dete koje ne ide sa vama se podrazumeva, i na toliko mesta je ispisano da je neverovatno da vam je promaklo.
Who should I include on my permanent residence application?
You must include all your family members even if they are not coming to Canada with you. This includes:

spouse or partner
dependent children
dependent children of dependent children (grandchildren)
also, for you to become a permanent resident, all your family members must pass a medical exam and background checks even if they are not coming to Canada with you.
Ne bih sad da zvucim kao general posle bitke, ali ljudi ako već nećete da angažujete profesionalca da umesto vas proveri papire, onda se bar bacite na iščitavanje foruma, i detaljno proučite uputstvo sa cic sajta. Svaki od ovih dodatnih papira moze da doda i po godinu dana. Neće oni kad stigne vaš zakasneli dokument da se odmah bace na vašu aplikaciju.. Čim je nesto falilo vi ste na dnu gomile i čekate opet svoj red..
Srećno! Nadam se da je proces pri kraju.
 
Nije nam promaklo. Dali smo izjavu da dete ne ide sa nama i da se otac odriče prava da je sponzoriše i da majka ne daje pristanak, ali su nas ipak uslovili da moramo pa smo na kraju nekako odveli dete na lekarski. I muž nije primary aplicant, već ja. Ja sam sve to predala, za njega uopšte nije bilo opcije da se uploaduje. Podneo je kopiju knjižice i sve što je bilo navedeno. Ovo je bio neki obrazac.

- - - - - - - - - -

I što je najgore, sve nam je radila agencija koja se pominje na forumu i koju neću reklamirati jer nemam uopšte lepo mišljenje o njima posle svega. Na stranu što su nas naterali da tražimo od FBI da nas nemaju u bazi jer smo i suprug i ja bili turistički, ali po mesec dana... onda je ispalo da nam to uopšte ne treba, samo ko je boravio duže od 6 meseci i ako se to desilo u proteklih 10 godina. Pukli smo dodatnih 140 usd na tu glupost + 3 posete MUP-u. Ubiše nas od stručnosti.
 
Neverovatno! Kakvi amateri.. Ja bih bas napisala ime da se ne zezne jos neko. Pa to za potvrdu o nekaznjavanju 'samo za one koji su duze od 6 meseci' bi trebalo da znaju da su i jednu aplikaciju uradili pre vase..
Jesu bačene pare, ali ja sam ipak pristalica bolje da ima više papira nego sto treba, nego manje.. Višak vam nece odužiti proces nit ce vas odbiti zbog toga.
Ovo za dete iz prvog braka jeste prilicno komplikovano i ozbiljan razlog da se oduzi proces... Nisam razumela jel majka dala izjavu da ne daje pristanak ili je on izjavio da majka ne daje pristanak. Ako ste imali njenu izjavu da ne daje ne vidim sta oni mogu da vam traze..
 
Majka nije dala pristanak, nije htela ništa ni da napiše, niti bilo kako da izađe u susret ni detetu ni nama... Muž je dao izjavu da se odriče mogućnosti da sponzoriše dete jer majka ne dozvoljava da dete ode na lekarski. Nažalost, mnogi su se susreli sa osvetoljubivošću i nerazumevanjem bivših, mnogo ljudi se bori, neki su čak i odbijeni jer nisu mogli da obezbede detetu lekarski, ali se nama desio poziv baš kad su i dete i pasos bili kod nas pa smo to nekako uspeli da odradimo, naravno bez saglasnosti.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi! Imam jedno pitanje!
Danas su mi stigle ocene IELTS-a..
I jako su lose, jer sam ubedjen da sam mnogo bolje uradio..
L-6.0
R- 6.5
W- 5.0
S- 5.5
Da li mi vredi da ulazem zalbu, pa makar i bacio 10.000, bar da probam, posto mi trebaju minimum 6-ice iz svih delova..
Da li ima sanse da se podigne ocena za ceo bod?
Ako ne, spremam se dalje, ne gine mi ponovno polaganje..
I da li supruga takodje mora da polaze IELTS ili ne?
Hvala unapred :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi! Imam jedno pitanje!
Danas su mi stigle ocene IELTS-a..
I jako su lose, jer sam ubedjen da sam mnogo bolje uradio..
L-6.0
R- 6.5
W- 5.0
S- 5.5
Da li mi vredi da ulazem zalbu, pa makar i bacio 10.000, bar da probam, posto mi trebaju minimum 6-ice iz svih delova..
Da li ima sanse da se podigne ocena za ceo bod?
Ako ne, spremam se dalje, ne gine mi ponovno polaganje..
I da li supruga takodje mora da polaze IELTS ili ne?
Hvala unapred :)

Pozdrav Nemanja,

Vidi ovako ... iskreno .. uložiš žalbu kada ti kiksne jedan test od 4 .. ovako kada su sve ocene ispod 7 .. teško da nešto možeš da izvučeš.
Npr. ja sam spremao jedno dobra 3 meseca IELTS .. svaki bogovetni dan .. i to makar po jedan ceo test dnevno.
Zakazao sam 2 termina unapred .. u slučaju da kiksnem na prvom .. barem znam kako izgleda izaći na test pa ću na drugom uraditi bolje.
Razmak između testova je bio samo nedelju dana.
Izašao sam oba puta .. razlika je bila minorna po ispitu što je rezultiralo da imam praktično isti total na kraju.
Moj predlog ti je da sedneš i radiš testove .. svaki dan .. da uđeš u rutinu .. da znaš šta se konkretno traži od tebe na tom testu.
Kako drugi ljudi kažu .. IELTS nije test engleskog jezika... fora je da znaš kako ti da doskočiš testu jer se pretpostavlja da jezik kao jezik već znaš.

Sa druge strane .. da li supruga da polaže ili ne ... - sve zavisi kako ćete aplicirati.
U svakom slučaju ako dobro uradi test dobićete dodatne poene ...
Svakako ona nije obavezna da polaže . .ali .. svaki dodatni poen dobro dođe.
Možda ona zna francuski? -ne bi bilo loše probati i to ..

Nadam se da sam koliko-toliko pomogao ..

pozdrav & srećno
 
Zdravo. Da podelim iskustvo sa WESom kao najsvezije a trebace nekome.
Poslala sam diplome npr 21 februara najobicnijom postom 300 dinara po koverti za supruga i mene. stiglo je za 7-10 dana i evo cekali smo wes mesec i 20 dana. U medjuvremenu su nam poslali mail da zbog prevelikog broja aplikacija budemo strpljivi.
Za srednju skolu smo poslali samo diplomu i prevod diplome, bey svedocanstava. bez icega i priznata mu je srednja skola.
Za master diplomu i dodatak diplomi (academic transcript). Nista osnovne studije. Bukvalno 3 papira jer imam prevod diplome na eng a academic transcript mi je singidunum izdao na engleskom.
Samo to i nista vise i sve je u redu
 
Pozdav svima. Trebam pomoć ako neko zna.
Ovako, šta raditi, suprug je dobio radnu vizu za Kanadu a supruga i deca imaju HR pasoše ( ne treba im viza) da li da idu zajedno pa da spajanje porodice urade i čekaju iz Kanade ili da ostanu kući i čekaju spajanje porodice preko Beča?
Koliko se dugo čeka spajanje porodice?
I treće da li suprug treba da ima povratnu kartu koja vredi max nekoliko meseci i propada jer je viza na 2 god. ili da kupi kartu u jednom pravcu?
Hvala
 
Drugari ... jedno malo "uncommon" pitanje ... (copy/paste sa thread-a Život u Kanadi - pitanja i odgovori)

Kapiram da je svačija priča oko samog odlaska u Ca priča za sebe ... ali mene zanima kako ste prebrodili jedan maleni ali izuzetno bitan detalj ... ?

Naime, kada ste saopštili svojima da planirate da idete .. ili da ste sve već sredili (PR viza, karte.. ne i posao) i da za koji mesec zaista odlazite preko bare .. kako stehe hendlovali vaše matorce kada su bili u fazonu "vi idete a ja ostajem ovde sam kao panj" -sa sve ono .. gušenje u suzama, plač i depra sl. na samu pomisao našeg odlaska ili pominjanja reč Canada?

Totalno neočekivano nas je zadesila ta situacija pre koji dan, da je svu onu pozitivnu euforiju oko odlaska za Ca (za manje od, sad, 2 meseca) dovela do pitanja da li uopšte i da idemo (žena, ja i naša ćerka od 5 god.) ili da batalimo svu tu priču jer će ovi naši jako brzo da svisnu od tuge ako mi odemo.

Ajd ako može neki help na tu temu .. kako ste vi tu stvar rešavali?

Hvala unapred za svaki info ..
 
Zer0day, malo me je nasmejao tvoj post. Mi smo imali problema kada smo saopštili svoju želju da odemo u Kanadu. Moji roditelji su bili ok ali tast i tašta su odlepili. Međutim sve do dobijanja nominacije nismo imali dovoljno bodova i mislili smo da od Kanade nema ništa. Kada smo dobili ITA stvari su se promenile. Tazbina je i dalje protiv ali više ne prigovaraju nego gledaju i da pomognu.
Moj vam je savet da ne popuštate pod tim emocionalnim ucenama, ni u ludilu ne propuštajte ovu priliku. Ako sad ne odete kajaćete se celog života, to vam je zagarantovano. Da se ne lažemo, u Srbiji bolje neće biti narednih 30 godina a vi morate da mislite na sebe i potomstvo. U svakom slučaju iz Kanade se uvek možete vratiti.
Takođe, ako ne umete sami da se izborite, nađite nekog dobrog psihologa koji će vam objasniti kako stoje stvari, dati vam ideje kako da se postavite i kako da se oduprete emocionalnim ucenama vaših bližnjih.
Meni lično je teško sve ovo, napuštam posao i kakvu takvu platu, ljude koje volim i poznat teren da bih otišao u tri lepe, gde moram sve od nule. Ali verujem da moramo na sve ovo gledati dugoročno. Verovatno će i nama i vama biti teško, i gore nego u Srbiji, prvih godinu, dve, tri....ali za 10 godina? Za 20? Ja verujem da na duže staze Kanada pobeđuje.
 
Zer0day, malo me je nasmejao tvoj post. Mi smo imali problema kada smo saopštili svoju želju da odemo u Kanadu. Moji roditelji su bili ok ali tast i tašta su odlepili. Međutim sve do dobijanja nominacije nismo imali dovoljno bodova i mislili smo da od Kanade nema ništa. Kada smo dobili ITA stvari su se promenile. Tazbina je i dalje protiv ali više ne prigovaraju nego gledaju i da pomognu.
Moj vam je savet da ne popuštate pod tim emocionalnim ucenama, ni u ludilu ne propuštajte ovu priliku. Ako sad ne odete kajaćete se celog života, to vam je zagarantovano. Da se ne lažemo, u Srbiji bolje neće biti narednih 30 godina a vi morate da mislite na sebe i potomstvo. U svakom slučaju iz Kanade se uvek možete vratiti.
Takođe, ako ne umete sami da se izborite, nađite nekog dobrog psihologa koji će vam objasniti kako stoje stvari, dati vam ideje kako da se postavite i kako da se oduprete emocionalnim ucenama vaših bližnjih.
Meni lično je teško sve ovo, napuštam posao i kakvu takvu platu, ljude koje volim i poznat teren da bih otišao u tri lepe, gde moram sve od nule. Ali verujem da moramo na sve ovo gledati dugoročno. Verovatno će i nama i vama biti teško, i gore nego u Srbiji, prvih godinu, dve, tri....ali za 10 godina? Za 20? Ja verujem da na duže staze Kanada pobeđuje.

U potpunosti se slažem sa ovim... Još ću samo dodati da ne mora da bude ni godinu/dve goreg života nego u Srbiji.
Mi smo se na primer, napatili samo prvih 4m dok ja nisam dobio posao. Sa 1.poslom nam je došao standard kao u Srbiji, sad već sve ide na još bolje... Bar se nadam.
A što se matoraca tiče, mi smo našima objasnili da je to normalno, idemo da probamo ako ne uspe vraćamo se itd. U ostalom čujemo se svaki dan, skajpovi viberi WhatsApp-ovi i ostale pi*ke strinine.
Moja keva je u fazonu da se nismo nikad u životu toliko često čuli
 
Pozdav svima. Trebam pomoć ako neko zna.
Ovako, šta raditi, suprug je dobio radnu vizu za Kanadu a supruga i deca imaju HR pasoše ( ne treba im viza) da li da idu zajedno pa da spajanje porodice urade i čekaju iz Kanade ili da ostanu kući i čekaju spajanje porodice preko Beča?
Koliko se dugo čeka spajanje porodice?
I treće da li suprug treba da ima povratnu kartu koja vredi max nekoliko meseci i propada jer je viza na 2 god. ili da kupi kartu u jednom pravcu?
Hvala
Zdravo,zasto ne predate za vas za open work vizu a za decu study vize.Mi smo tako dosli u Kanadu,jer ako dodjes na Hr.pasos ovde nemozes raditi a za decu moras platiti skolu,a na studijskim vizama deca imaju sva prava kao i Kanadska deca.
 
Pozdav svima. Trebam pomoć ako neko zna.
Ovako, šta raditi, suprug je dobio radnu vizu za Kanadu a supruga i deca imaju HR pasoše ( ne treba im viza) da li da idu zajedno pa da spajanje porodice urade i čekaju iz Kanade ili da ostanu kući i čekaju spajanje porodice preko Beča?
Koliko se dugo čeka spajanje porodice?
I treće da li suprug treba da ima povratnu kartu koja vredi max nekoliko meseci i propada jer je viza na 2 god. ili da kupi kartu u jednom pravcu?
Hvala
Povratnu kartu bi trebao uzeti jer na imigracionom traze, to je kao sigurnost ako se ne snadje da bi imao povratnu kartu.I mom suprugu i deci su propale povratne karte,ali nema veze isplati se.
 
Drugari ... jedno malo "uncommon" pitanje ... (copy/paste sa thread-a Život u Kanadi - pitanja i odgovori)

Kapiram da je svačija priča oko samog odlaska u Ca priča za sebe ... ali mene zanima kako ste prebrodili jedan maleni ali izuzetno bitan detalj ... ?

Naime, kada ste saopštili svojima da planirate da idete .. ili da ste sve već sredili (PR viza, karte.. ne i posao) i da za koji mesec zaista odlazite preko bare .. kako stehe hendlovali vaše matorce kada su bili u fazonu "vi idete a ja ostajem ovde sam kao panj" -sa sve ono .. gušenje u suzama, plač i depra sl. na samu pomisao našeg odlaska ili pominjanja reč Canada?

Totalno neočekivano nas je zadesila ta situacija pre koji dan, da je svu onu pozitivnu euforiju oko odlaska za Ca (za manje od, sad, 2 meseca) dovela do pitanja da li uopšte i da idemo (žena, ja i naša ćerka od 5 god.) ili da batalimo svu tu priču jer će ovi naši jako brzo da svisnu od tuge ako mi odemo.

Ajd ako može neki help na tu temu .. kako ste vi tu stvar rešavali?

Hvala unapred za svaki info ..
Nece im nista biti,navici ce se vremenom.Mi smo od oktobra u Kanadi a suprug sada u maju godinu dana.Svi su plakali prva dva,tri meseca a sada im je vec lakse jer se cujemo svada dva,tri dana i gledamo kao da smo s njima.Zato ne odustajte jer ce sve doci na svoje mesto i sva ta zrtva ce se isplatiti kasnije.
 
Mm je završio srednju i WES-u smo slali kopije njegove diplome i sva 4 svedočanstva, naravno s prevodom. Ja sam slala WES-u dokumenta i za master i bachelor diplomu zato što dobijaš više poena ako dobro znaš jezik + 2 post secondary diplome.
Mozes li mi reci da li treba ici u srednju skolu da oni potvrde i potpisu ili si samo odradila prevode i poslala.Za fakultet znam kako treba ali me buni kako za srednju skolu ide.
 

Back
Top