Express Entry / Expression of Interest Canada

Zdravo. I ja da se prijavim, Pripremamo diplome za Wes. ja polozila IELTs, suprug nije. Po kalkulatoru imamo negde oko 410 bodova. Da li ste nakon kreiranja profila poceli odmah da pripremate dokumentaciju ili ste cekali ITA. Znam da moze proci dosta vremena dok ne stigne ITA posebno sa ovako malim brojem bodova ali ja sam spremna danas da se selim :)
 
Mi smo sada u onoj prvoj fazi pozitivnog šoka ... ili ti .. trčiš po kući i skačeš od sreće jer je jedan ooogroman deo završen..
E onda to polako kreće da se stišava i očekuje se da nas pošteno lupi realnost u smislu .. bog te .. treba sve reorganizujemo ..tipaa .. kola..kredit za stan .. moj posao .. ženin posao .. kako će nam ćerka koja za koji mesec puni 5 god skapirati celu priču i kako će sa jezikom tamo .. vrtić .. drugari .. prijatelji .. familija.. boogtee.. :-)

Inače, planiramo Toronto jer kako su nam rekli tu su sedišta skoro svih big-ass kompanija .. plus ja nisam iz IT sektora tako da nam, na žalost, Vankuver otpada...
Ovih dana šaljemo pasoše na viziranje i kada se vrate krećemo da lovimo letove za tamo... Medical nam ističe početkom Jula tako da to tada bi trebalo da sletimo tamo ...

Čisto onako unapred pitanjce .. imaš li neku preporuku preko koga uzeti avio karte .. koji sajt? -kojom kompanijom leteti? -dobio sam info da je Turkish Airways fantastičan za toliki let samo je problem što bi prvo leteli nekih 3h na suprotnu stranu (ka Istanbulu) pa onda odatle za Toronto što je nekih skoro 11h leta .. Daj neki info ako imaš .. thanks ;)

Cestitke na PR-u :)

Mi smo za put do Toronto izabrali Jet Airvais iz razloga jer je bio najjeftiniji :)
Uzeli smo karte u jednom pravcu i leteli smo Air Serbiom preko Amsterdama.
U svakom slucaju nebih preporucio nikome.

Takodje sav novac smo imali kod nas i nije bilo nikakvih problema i sve smo naravno prijavili kao settlement founds.
Iskreno, niko nije trazio dokaz i da prikazujemo novac vec su nam verovali na rec :)

Od kako smo stigli ovde saznali smo da postoje nase agencije peko kojih nasi ljidi kupuju avio karte, ulacuju odmore i takodje zdravstevno osiguranje.
Mi smo uzimali karte preko njih u vise navrata a i zdravstveno osiguranje cim smo stigli na 90 dana i stvarno su povoljni i veoma korektni. Imaju kancelariju i u Beogradu.

Letovi su Air Serbia preko Copenhagen-a ili Londona i onda Air Canada do Toronta.
Oko 3 sata je connection time sto je sasvim ok.
Licno mislim da je bolji let preko Copenhagena jer stize u Toronto oko 2.30 dok je London oko 6 a trebalo nam je skoro 2 sata da zavrsimo sve kada smo prvi put sleteli.

Nisam siguran dali smem da ih "reklamiram" ovde ali mogu ti poslati datalje u PM.

Srecno!!!
 
Boske83, Zer0day, hvala na čestitkama i odgovorima!
Dobili smo PPN Nova Scotia tako da idemo u Halifax. Medical nam važi do 29.juna i idemo krajem maja ili početkom juna. Mnogo sam srećan jer idem iz ove močvare!

Majawins, ako je neko iz vaše porodice živeo u inostranstvu, to jest ako mu treba policijski sertifikat iz inostranstva, preporučujem da to izvadite odmah, jer ako budete čekali ITA imaćete samo 60 dana na raspolaganju što može biti problem. Ostala dokumenta možete pribaviti i prevesti brzo.
 
Ok. To znaci da ako sa mojih jadnih 405 stagniram neko vreme (2 mesecna draw), mogu da probam nominaciju i nekih drugih provincija pa cemo videti. Nego jel neko poveo psa sa sobom. Jasno mi je d aje to skup sport u kanadi ali ja imam dyukca vec 10 godina i pre bi se odrekla 95 % familije pre nego psa. Jel zna neko kako to ide ?

Mozes da probas koliko hoces nominacija u isto vreme, cam fed i provincijski program u isto vreme.
Mi smo doveli psa, nije neka preterana komplikacija. Pregled kod veterinara i vadjenje pasosa (mada nama osim potvrde o besnilu nista nisu trazili).
Veci problem je ako je pas star i veliki pa mora dole u kargo. Veliki je rizik, bilo je primera da ne prezive, na zalost :(. Ako je mali pas, onda u kabinu i sve je mnogo lakse.
 
Zdravo imam dilemu oko WESa. Kada treba da se posaje smo diploma srednje skole u required documents pise samo diploma
1. Graduation Certificate

For example: Diploma o Stechenom Srednem Obrazovaniu
I predvod diplome ali nigde ne pise da treba neki dodatni dokument. Da li je neko slao samo srednju skolu?
Sto se mastera tice nemam dilemu, Ako je master zavrsen na jednom fakultetu a osnovne studije na drugom salje se samo master (drugarica koja je u Kanadi je zvala da proveri i potvrdili su joj). e sad ne znam da li cu dobiti mozda vise bodova ako posaljem i master i bachelor ili je isto?
 
Pozdrav svima, planiram da izvucem porodicu iz ovog uzasa, pa bi mi svarno puno znacilo ako biste mogli da mi date par nekih saveta i misljenja. Situacija je ovakva

1. imam 36 godina, zena 34, imamo jedno dete od 5, drugo na putu- za mesec dana akobogda
2. oboje smo zavrsili visu skolu, trogodisnju, 180 bodova ali posto u tom trenutku jos bolonja nije bila zvanicno pocela, imamo diplome ekonomiste sa nekim dodatkom diplomi. Do 2014 smo mogli da dobijemo i bachelor diplome, ali onda je zakon promenjen i sad je to tako kako je. Da li postoji ikakva mogucnost da mi WES prizna bachelor ili da ne pokusavam uopste vec da idem na diplomu koju imam
3. Poslednjih 7 godina radim kao tehnicar CNC masina, iako sam po diplomi ekonomista. U medjuvremenu sam isao na obuke u maticnu firmu u Nemacku 8 (radim za dilera) i imam par diploma sa tih obuka. Da li je moje zanimanje po NOC http://noc.esdc.gc.ca/English/noc/Profile.aspx?val=2&val1=2233&ver=16? Da li je problem sto je diploma ekonomiste, a radno iskustvo u drugoj struci?
4. IELTS polazem sad u martu, nadam se bar sedmicama, ako je sudecu po probnim ispitima
5. Ako sam dobro razumeo, trebalo bi mi za cetvoroclanu porodicu da imam oko 16.000 evra na racunu? Koliko dugo ta suma treba da bude na racunu da bi se uzela u obzir?
6. Da li su mi vece sanse ako apliciram sam, pa posle idem na spajanje porodice, obrzirom da je supruga radila kao sekretarica , a sad zbog ovoga sa bebom i nema bas vremena da se posveti spremanju IELTS
7. Sta cenite, imamo li sanse?

Unapred se izvinjavam ako su odgovori na neka pitanja u prethodnim postovima, citam sve i svasta po internetu zadnjih meseci, pa sam malo sludjen zbog svega :)

Hvala svima
 
Pozdrav svima, planiram da izvucem porodicu iz ovog uzasa, pa bi mi svarno puno znacilo ako biste mogli da mi date par nekih saveta i misljenja. Situacija je ovakva

1. imam 36 godina, zena 34, imamo jedno dete od 5, drugo na putu- za mesec dana akobogda
2. oboje smo zavrsili visu skolu, trogodisnju, 180 bodova ali posto u tom trenutku jos bolonja nije bila zvanicno pocela, imamo diplome ekonomiste sa nekim dodatkom diplomi. Do 2014 smo mogli da dobijemo i bachelor diplome, ali onda je zakon promenjen i sad je to tako kako je. Da li postoji ikakva mogucnost da mi WES prizna bachelor ili da ne pokusavam uopste vec da idem na diplomu koju imam
3. Poslednjih 7 godina radim kao tehnicar CNC masina, iako sam po diplomi ekonomista. U medjuvremenu sam isao na obuke u maticnu firmu u Nemacku 8 (radim za dilera) i imam par diploma sa tih obuka. Da li je moje zanimanje po NOC http://noc.esdc.gc.ca/English/noc/Profile.aspx?val=2&val1=2233&ver=16? Da li je problem sto je diploma ekonomiste, a radno iskustvo u drugoj struci?
4. IELTS polazem sad u martu, nadam se bar sedmicama, ako je sudecu po probnim ispitima
5. Ako sam dobro razumeo, trebalo bi mi za cetvoroclanu porodicu da imam oko 16.000 evra na racunu? Koliko dugo ta suma treba da bude na racunu da bi se uzela u obzir?
6. Da li su mi vece sanse ako apliciram sam, pa posle idem na spajanje porodice, obrzirom da je supruga radila kao sekretarica , a sad zbog ovoga sa bebom i nema bas vremena da se posveti spremanju IELTS
7. Sta cenite, imamo li sanse?

Unapred se izvinjavam ako su odgovori na neka pitanja u prethodnim postovima, citam sve i svasta po internetu zadnjih meseci, pa sam malo sludjen zbog svega :)

Hvala svima

Rekao bih da je tvoj NOC 9417 i za to se trazi srednja strucna sprema.
Potrebno ti je 23.542.00 kanadskih dolara, dobro je imati ih na racunu 6 meseci unazad od dana slanja alikacije (AOR).
Prioritet traba da ti bude IELTS. Rezultati donose dosta bodova i stvarno mogu da naprave razliku.
Potrazi na netu "federal skilled trades program", mozda mozes i preko toga.
U svakom slucaju mogao bi i posao da trazis, nije nemoguce da ti ga neko ponudi jer su operatori masina u Kanadi trazeni.
Srecno.
 
Rekao bih da je tvoj NOC 9417 i za to se trazi srednja strucna sprema.
Potrebno ti je 23.542.00 kanadskih dolara, dobro je imati ih na racunu 6 meseci unazad od dana slanja alikacije (AOR).
Prioritet traba da ti bude IELTS. Rezultati donose dosta bodova i stvarno mogu da naprave razliku.
Potrazi na netu "federal skilled trades program", mozda mozes i preko toga.
U svakom slucaju mogao bi i posao da trazis, nije nemoguce da ti ga neko ponudi jer su operatori masina u Kanadi trazeni.
Srecno.

Najpre, hvala za odgovor.
Ja sam u tehnicar za masine za drvnu idustriju, cnc obradni centri, formatizeri itd, tako da ne verujem da spadam bas pod kategoriju operatera, posto radim dosta komplikovanije stvari od njih. Sa druge strane u NOC nigde nema kategorija woodworking machinery technician ili slicno, dok na primer za metal ima. Pregledao sam sve, ali mi najpribliznije deluje 2243 Industrial instrument technicians and mechanics. Kontaktirao sam NOC centar preko sajta ali mi je stigao samo uopsten mail da sve tu pise, pogledaj opise duznosti, potrebne kvalifikacije itd
 
25 februara uvece poslala sam dokumenta u wes post expresom. Trosak 360 rad. Danas su promenili status na sajtu i napisali da su primili dokumenta. Cca 20 dana. Mozda ce nekome za buducnost znaciti ova info

je l' provereno dozvoljeno da primaju dokumenta koja posalje onaj ko aplicira, a ne institucija?

imam i ja pitanje - je l' neko slao WESu listing polozenih ispita (dakle, ne diplome)? na sajtu imaju u Q&A sekciji da rade evaluaciju i "in-progress studies", pa me zanima kako to ide. poslao sam im mejl i objasnio situaciju sto krace, a opet, sto bolje moguce, ali su mi odgovorili nekim glupavim copy/paste odgovorom i zapravo nista nisu objasnili. problem je sto imam 216 ESPB od 240 koliko nosi cela diploma, pa me zanima kako bi oni to racunali? je l' bi to bio Bachelor's od 3 godine (jer sam prebacio 180 poena) ili ne bas? hvala!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,
mi smo na pocetku procesa, odnosno tek treba da prevedemo diplome i posaljemo ih a vec tu imam jedno pitanje.
Kome saljete diplome? Da li postoji vise tih "agencija" ili je jedna osnovna i koliko kosta da se to uradi?
Hvala na odg.

Pozdrav...

Postoji par agencija koje rade akreditaciju diploma .. ili ti Educational Credential Assessment (ECA) kako oni to vole da kažu.

Pogledaj odgovor na tvoje pitanje ovde:
http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre/answer.asp?qnum=681&top=29

U praksi, najviše se koristi WES i IQAS.
Ja sam slao preko WES-a ... pogledaj par strana unazad videćeš detaljan opis (step-by-step) šta i kako na tu temu ...

Srećno ..
 

Back
Top