Quantcast

excel kako racunati?

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
74.550
Imam sledeci problem.
Recimo na listu 1 imam tabelu.
Kao na slici (ono pod bojama su naslovi)

i tabela je popunjena sa brojevima.
E sad. Ono sta mene zanima je kako bih mogao da napravim da recimo u listu 2 napisem b16 i on da mi nadje vrednost (u mom primeru 56) koju recimo hocu da racunam sa c 18 (i on nadje i tu vrednost (u mom slucaju) 51.
Znaci ne klasicno racunanje nego mogucnost da ja proizvoljno napisem.
recimo u a1 sheeta 2 napisem c14 a u a2 napisem a18 i on da mi u a3 pomnozi vrednosti koje se nalaze u ukrstanjima toga sta sam napisao (54*4).. Znaci jos jednom. Nemam fiksne vrednosti da racunam odredjene celije nego u zavisnosti sta napisem on ce to racunati tako da recimo vec sledeci put u a1 napisem c16 a u a2 napisem b14 i on opet to pomnozi u a3 (56*54).
Ako nisam bio dovoljno jasan pitajte.
Naravno ono sta je pod roze (brojevi) ne moraju da budu brojevi ako ce ga to zbunjivati. Moze da bude i tekst.

silvesters

Obećava
Poruka
77
Ne znam to sa različitim listovima, ali u okviru jednog lista možeš da upisuješ promenljive vrednosti i da ih računaš. Zakačio sam jedan primer koji sam napravio za računanje vrednosti telefonskog računa na osnovu broja impulsa pa ga prouči.

Prilozi

• Telefonski racun.zip
    2,5 KB · pregledi: 13

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
74.550
pogledao sam tvoj primer. Na zalost to nije to.
Ti imas racunanje fiksnih celija sta nije problem. Meni treba da nadje presek horizontale i vertikale i da tu vrednost izabere za racun.
Kao sto sam rekao.Da mu negde napisem b16 a on da nadje da se u preseku b reda i kolone 16 nalazi broj 56
slova i brojevi (b16) nemaju veze sa obelezavanjem kolona i redova.vec sam ja tako izmislio tabelu (mogla su da budu imena i proizvodi)

?

Elita
Banovan
Poruka
15.015
tab503:
ma vidim ali ne razumem pitanje. Malo bolje objasni. sta mislis pod tim "kako sam izmislio tabelu"???

kako napravis tu tabelu sto si je nacrtao, ima u excelu opcija da pravis tabelu
Data -> Table -> i onda pita row input cells i column input cells i to ne razumem sta pita

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.