Evropska unija

Bugarski je veći za 30%, rumunski takođe skoro duplo.

O drugim zemljama slične populacije kao Srbija to ide i više nego duplo... Grčka, Mađarska, Portugal, Češka, Belgija, Austrija, Švedska, Danska, Finska... mislim, kapirate da postaje smešno.

Pa da, bitan faktor za Rumune, ima ih 20 miliona.

Slican primer su balticke zemlje, posebno Estonija. Oni su 2001. imali 4500$ danas imaju 23000$. Jos malo pa nivou jedne Spanije (27000$) a prestigli Portugal. Slovenija, to vise ne moze ni da se poredi sa nama, kao Italija su.

Al' Srbin ce to sam, jer je u mogucnosti.
 
Pa da, bitan faktor za Rumune, ima ih 20 miliona.

Slican primer su balticke zemlje, posebno Estonija. Oni su 2001. imali 4500$ danas imaju 23000$. Jos malo pa nivou jedne Spanije (27000$) a prestigli Portugal. Slovenija, to vise ne moze ni da se poredi sa nama, kao Italija su.

Al' Srbin ce to sam, jer je u mogucnosti.

Ne naseda Srbin na te fore. Zna on bolje, čuo je u Ćirilici.
 
Ko su glavni u EU? Nemačka pod br.1. To jest, oni koji su je i osnovali.
To nisu bili Britanci. To što je EU od Britanaca tražila se odrekne modernog oblika kolonijanizma, ...na sličan način traže od Srbije priznavanje Kosova, kao nezavisne države. Zar ne? Svaka sila bi da drugima "kroji kapu",ali kako njoj odgovara. Brisel je samo izvršitelj u realizaciji direktiva,...ko Belgiju, inače pita za bilo šta u svetu?

Čime je nemačka zaslužila br 1 i šta ona sem propagande ima da ponudi ostatku?
 
Činjenice su ti sledeće:
Rudna bogatstva
Elektro energetski potencijal
Plodno zemljište
Konfiguracija terena i oblik države
Položaj

Bez kačenja na Srbiju i BiH hrvatska je beda
Ovo joj omogućava EU i zato bez EU nema hrvatske
Privremena NDH nestaje utapanjem u SFREU.
Posle propasti SFREU Italija,Madjarska i Srbija dele opustele teritorije.
Hrvati su otisli u Irsku da budu nova katolicka krv.
 
Najzaduzenija , bez prirodnog prirastaja ,bez resursa,bez energenata deindustrijalizovana

I za gotovo ceo vek industrijskog razvoja ništa nisu uradili revolucionarno
Valjaju SUS motoren i belu tehniku i to je to
Kinezima četvrtinu tog vremena i čudo napravili
USA uspela da sa IT da napravi revoluciju
Rusi imaju preča posla u drugim oblastima
 
Aj pokušaj odgovoriti
Daj mi argument šta to Nemačka ima da ponudi drugima pa da ubira najveću dobit

Ako daš solidne argumentu evo reći ću da sam u zabludi.
Ima, kako ne?

100 miliona stanovnika uredno cipovanih sa qr kodom u RNA i spremnih za svoju NWO ulogu u trecem od tri planirana rata opisana u masonskim planovima
 
Poslednja izmena:
Činjenice su ti sledeće:
Rudna bogatstva
Elektro energetski potencijal
Plodno zemljište
Konfiguracija terena i oblik države
Položaj

Bez kačenja na Srbiju i BiH hrvatska je beda
Ovo joj omogućava EU i zato bez EU nema hrvatske
Ti nisi baš pametna, zar ne?
Hrvatska ima svog plina za otprilike 40% svojih potreba, uskoro možda i 50%. Ima LNG terminal i može opskrbljivati susjedne zemlje plinom preko LNG terminala.
Nafte također imamo za otprilike 50% (čini mi se) svojih potreba.
Što se tiče struje, predviđa se da bi Hrvatska za nekih 10-15 godina mogla i trebala biti samodostatna (neovisna) u električnoj energiji.
Plodno zemljište imamo, dobar položaj imamo, a imamo i more i turizam.
Hrvatska apsolutno za ništa ne treba Srbiju i nema baš nikakvih razloga da se "kači" na nju (kako ti kažeš).

A što to Srbija ima da treba Hrvatskoj? 🤔
 
Ti nisi baš pametna, zar ne?
Hrvatska ima svog plina za otprilike 40% svojih potreba, uskoro možda i 50%. Ima LNG terminal i može opskrbljivati susjedne zemlje plinom preko LNG terminala.
Nafte također imamo za otprilike 50% (čini mi se) svojih potreba.
Što se tiče struje, predviđa se da bi Hrvatska za nekih 10-15 godina mogla i trebala biti samodostatna (neovisna) u električnoj energiji.
Plodno zemljište imamo, dobar položaj imamo, a imamo i more i turizam.
Hrvatska apsolutno za ništa ne treba Srbiju i nema baš nikakvih razloga da se "kači" na nju (kako ti kažeš).

A što to Srbija ima da treba Hrvatskoj? 🤔

Kojih potreba tačno?
Prženje jaja i kuvanje pasulja?

Ok nekako da uštedite i kupite šporet a ostalo?

To što si ti sad napisao zvuči ovako
Kad pomislim da mogu doći baš teška vremena ja koja letujem koje kude, malo malo skoknem do neke strane države, kupujem samo brend kažem sebi ako dođe do gladi imam onaj komad dedine zemlje pa ću se tamo prehraniti i sebe i svoje , ne razmišljam da mogu od toga živeti ka sad
A hrvatska nema ni toliko ona ima otprilike dedinu kuću ali se nada da će joj komšije dati sve drugo

Zato vi tamo imate Jugoslovene još jer oni shvataju da ako se negde ne uvale sa svojom ideologijom nema good life.

I zato je hrvaština a i slovenština poznata kao brozova jugoslovenština parazit na tkivu svega što je ex-yu van EU, a opet i oni su samo mali točak germanske mašine za mlevenje naroda koji pokušavaju da kontrolišu Angli, a Rusi nekad popuste na svoju štetu

Razumeo .
 
Čime je nemačka zaslužila br 1 i šta ona sem propagande ima da ponudi ostatku?
Pa sad,...osim "lapsuza" i ratova koje su vodili ,...zemlja koja je najzaslužnija za razvoj Zapadne civilizacije, one koju mi kao takvu poznajemo. Ako Srbiju posmatraš kao zemlju ratnika i heroja, Nemci su osnivači protestantizma, mozgovi nauke i filozofije, izmislili su klasičnu muziku i širili svoj uticaj na svoje susede.
Pogledaj Austriju, videćeš koliki je tamo uticaj Germanskog naroda. Sve što tamo vidiš,...takoreći je njihovih ruku delo.
Ako neko od naroda, iole polaže "istorijsko pravo" za razvoj Evropske kulture i civilizacije, onda su to s pravom Nemci.
Jedna stvar je njihova kulturološka hegemonija i prevlast u Zapadnom svetu, druga stvar je politizovanje.
Nemačka je osnivač EU i naravno da se prva pita o svemu što se nađe na Evropskom "tapetu".
Ako tako posmatramo stvari,...neka svako sebe (i svoj narod) preispita, čime su oni svet "zadužili" i jesu li?
 
Kojih potreba tačno?
Prženje jaja i kuvanje pasulja?

Ok nekako da uštedite i kupite šporet a ostalo?

To što si ti sad napisao zvuči ovako
Kad pomislim da mogu doći baš teška vremena ja koja letujem koje kude, malo malo skoknem do neke strane države, kupujem samo brend kažem sebi ako dođe do gladi imam onaj komad dedine zemlje pa ću se tamo prehraniti i sebe i svoje , ne razmišljam da mogu od toga živeti ka sad
A hrvatska nema ni toliko ona ima otprilike dedinu kuću ali se nada da će joj komšije dati sve drugo

Zato vi tamo imate Jugoslovene još jer oni shvataju da ako se negde ne uvale sa svojom ideologijom nema good life.

I zato je hrvaština a i slovenština poznata kao brozova jugoslovenština parazit na tkivu svega što je ex-yu van EU, a opet i oni su samo mali točak germanske mašine za mlevenje naroda koji pokušavaju da kontrolišu Angli, a Rusi nekad popuste na svoju štetu

Razumeo .
Ali ga ti možeš lupetati gluposti i stvari koje nemaju veze s mozgom. Vjerojatno ni ti ne znaš što si htjela reći, a ni što si rekla.
 
Pa sad,...osim "lapsuza" i ratova koje su vodili ,...zemlja koja je najzaslužnija za razvoj Zapadne civilizacije, one koju mi kao takvu poznajemo. Ako Srbiju posmatraš kao zemlju ratnika i heroja, Nemci su osnivači protestantizma, mozgovi nauke i filozofije, izmislili su klasičnu muziku i širili svoj uticaj na svoje susede.
Pogledaj Austriju, videćeš koliki je tamo uticaj Germanskog naroda. Sve što tamo vidiš,...takoreći je njihovih ruku delo.
Ako neko od naroda, iole polaže "istorijsko pravo" za razvoj Evropske kulture i civilizacije, onda su to s pravom Nemci.
Jedna stvar je njihova kulturološka hegemonija i prevlast u Zapadnom svetu, druga stvar je politizovanje.
Nemačka je osnivač EU i naravno da se prva pita o svemu što se nađe na Evropskom "tapetu".
Ako tako posmatramo stvari,...neka svako sebe (i svoj narod) preispita, čime su oni svet "zadužili" i jesu li?

Koju nauku tačno ?
SUS motore izmislili Englezi
Elektromotore mislim u USA

Što se muzike tiče ok
Filozofija isto, ali se iz toga izrodila masa devijacija i propaganda koju danas živimo gde je sve upitno je delo njihovo

Mnogo su više zla doneli nego dobra, a nama tek .. svaki stanovnik Balkana bilo koje pripadnosti ako se divi Nemcima je najobičnija budaletina koja veze sa mozgom nema ..oni su unakazili Balkanski prostor.
 

Back
Top