• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Evropska unija

Poruka
9.857
Svakako. Međutim koliko će Hrvatska ove godine da plati gas?
Srbija dobija gas po ceni od 350$ na 1000 m3. Srbija troši oko 3 milijarde m3. Znači koštaće nas gas ukupno oko milijardu dolara.
Da smo ga kupovali po 2000$ kao Hrvatska koštao bi nas 6 milijardi.

Znači samo ove sezone Srbija je uštedela 5 000 000 000 dolara.
Koliko gas košta Hrvatsku i ostale članice EU.
Osim toga, Srbija ima strateški interes da ostane u odličnim odnosima sa Rusijom a da ne ulazi u aranžmane sa Zapadom jer imamo pitanje Kosova.
Srbija bi i na referendumu odbacila ulazak u EU.

Dakle postoji mnogo toga što je važnije od novca.

Pogotovo kod Srba a što ti ne možeš da shvatiš postoji kolektivni ponos i pravdoljubivost.
Hrvatima je svakako kao naciji bez poonosa i pravdoljubivosti ispunjeni paganskim ritualima žrtvovanja ljudi, lakše da se snađu u ekonomskom pitanju.
Međutim, Srbi ne bi nikada dobrovoljno se odrekli samostalnosti i suvereniteta.

Takođe Srbi vole da rade drugačije od većine. Velike su šanse da je čitava EU podržala Rusiju u njenoj intervenciji da bi joj Srbi uveli sankcije. :mrgreen:
Evo, iskreno, ne znam koliko će novaca Hrvatska dati ove godine za plin. Niti znam po kojoj cijeni Hrvatska kupuje plin. Ono što znam, to je da Hrvatska ima svog plina za oko 40% svojih potreba, da je skladište plina u Okolima popunjeno oko 85-90% i da imamo taj LNG terminal koji ide u proširenje i da njegov kapacitet uvelike premašuje naše potrebe. Da ćemo s tim LNG terminalom moći plinom opskrbljivati i druge države.
Vjerujem da će ova godina i možda idućih par biti škakljivo, ali riješiti će se i to. Kažem Hrvatska ulaže u nova nalazišta plina i nafte, EU će isto tako povećati svoje izvore, a pronaći će se i novi opskrbni pravci i izvori. Pretpostavljam bliski istok i Afrika. To nije moguće preko noći i zato kažem da će biti par kriznih godina, ali riješiti će se to sve i EU će biti neovisna o Rusiji. Stvari će se vratiti u normalu.

Drug Droid

Buduća legenda
Poruka
47.673
Evo, iskreno, ne znam koliko će novaca Hrvatska dati ove godine za plin. Niti znam po kojoj cijeni Hrvatska kupuje plin. Ono što znam, to je da Hrvatska ima svog plina za oko 40% svojih potreba, da je skladište plina u Okolima popunjeno oko 85-90% i da imamo taj LNG terminal koji ide u proširenje i da njegov kapacitet uvelike premašuje naše potrebe. Da ćemo s tim LNG terminalom moći plinom opskrbljivati i druge države.
Vjerujem da će ova godina i možda idućih par biti škakljivo, ali riješiti će se i to. Kažem Hrvatska ulaže u nova nalazišta plina i nafte, EU će isto tako povećati svoje izvore, a pronaći će se i novi opskrbni pravci i izvori. Pretpostavljam bliski istok i Afrika. To nije moguće preko noći i zato kažem da će biti par kriznih godina, ali riješiti će se to sve i EU će biti neovisna o Rusiji. Stvari će se vratiti u normalu.
Ok ako to je rešenje kako kažem za vas, za nas nije.
Ako je za vas rešenje članstvo u EU za nas nije.
Srbima su uvek bile neke druge stvari važnije inače ne bi pljuvali na ulici nemačkog ambasadora 27.03.1941.

Mi svakako imamo povljan gas. No i to je upitno ukoliko u Bugarskoj preseku dotok.

Srbiji je uvek sve kompikovano.

Poruka
9.857
Ok ako to je rešenje kako kažem za vas, za nas nije.
Ako je za vas rešenje članstvo u EU za nas nije.
Srbima su uvek bile neke druge stvari važnije inače ne bi pljuvali na ulici nemačkog ambasadora 27.03.1941.

Mi svakako imamo povljan gas. No i to je upitno ukoliko u Bugarskoj preseku dotok.

Srbiji je uvek sve kompikovano.
Pa dobro. Svako radi ono što i kako misli da je bolje.
Uglavnom Hrvati i Srbi su drukčiji narodi, drukčiji sklop u glavi, drukčije vrijednosti.

Drug Droid

Buduća legenda
Poruka
47.673
Pa dobro. Svako radi ono što i kako misli da je bolje.
Uglavnom Hrvati i Srbi su drukčiji narodi, drukčiji sklop u glavi, drukčije vrijednosti.
S tim što su sa vrednostima Srbi transcedentni.
Hrvati su bliži paganstvu, obožavanju idola - pape, ritualnim prinošenjem žrtava - Jasenovac, gajenju kulta mržnje - antisrpstvo, negovanju laži kao vrednosti i sl.
Hrvati više podećaju na neko afrićko totemističko pleme sa nekakvim vrhovnim krvožednim vračem kao poglavnikom.
Nadasve opterečeni ovozemaljskim stvarima. Jer paganska religija jeste obožavanje prirode.

Poruka
9.857
S tim što su sa vrednostima Srbi transcedentni.
Hrvati su bliži paganstvu, obožavanju idola - pape, ritualnim prinošenjem žrtava - Jasenovac, gajenju kulta mržnje - antisrpstvo, negovanju laži kao vrednosti i sl.
Hrvati više podećaju na neko afrićko totemističko pleme sa nekakvim vrhovnim krvožednim vračem kao poglavnikom.
Nadasve opterečeni ovozemaljskim stvarima. Jer paganska religija jeste obožavanje prirode.
Ma da, da. Jasno je. Srbi su nema sumnje božanska bića i nepogrešivi.
Kad su Srbi gradili piramide u Egiptu (jer su oni jedini znali pričati (sloviti)), bili su tamo i oni drugi koji nisu znali. Bili su nemi. Pa su tako dobili ime Nemci!
To je dokaz da su Srbi gradili piramide u Egiptu, a ne Egipćani.

Drug Droid

Buduća legenda
Poruka
47.673
Ma da, da. Jasno je. Srbi su nema sumnje božanska bića i nepogrešivi.
Kad su Srbi gradili piramide u Egiptu (jer su oni jedini znali pričati (sloviti)), bili su tamo i oni drugi koji nisu znali. Bili su nemi. Pa su tako dobili ime Nemci!
To je dokaz da su Srbi gradili piramide u Egiptu, a ne Egipćani.
Ништа ја деретићевски нисам рекао за Србе али сам за Хрвате рекао само оно што је историјска чињеница!
Хвала ако имаш тако високо мишљење о Србима.
Примитивни, крволочни, пагани.

Једини прави људи Хрвати су Југословени. Но очито да Тито није довољно изрокао усташа у Блајбургу.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.