Evropska unija

limunada

Buduća legenda
Poruka
31.890
Pade mi na um jedno laicko pitanje,iako je mozda ta tema prezvakana stotinu puta.
Sta se konkretno pozitivno dobija pristupom EU?
Pri tom ne mislim na zapadne zemlje,nego nas na brdovitom Balkanu.
Koliko vidim u Hrvatskoj kukaju kako je sve poskupilo,narod se masovno seli u Irsku,seljaci moraju da imaju posebne kartice za kupovinu djubriva,kontrola svega i svacega..
Ne vidim da nesto bolje zive nego prije,niti da nesto na veliko izvoze u tu Uniju.
Ni Rumuni,ni Bugari se nisu nesto proslavili ulaskom.
Sta bi Srbija dobila time,osim da narod jos lakse ode?
 
ne znam kad su nam zadnji put darivali neki polovni bus mada možda ne pratim. možda je to što smo kao OK s rusijom nismo ih išutirali baš
tako da možda bismo dobili neki kontigent polovnih lepih buseva
mada pravimo valjda i svoje u beogradu


mislim na gradski saobraćaj, mada opet možda mi se čini, možda su i dali, sad mislim da opet tu malo kriziramo
šta bismo još dobili, možda neke kredite dodatne, lakše "pomažu" kad prigusti, ali to su opet neki krediti

ne znam kažu da je ukrajina procvetala ali ovde piše da ih je US držao samo tolko da prežive https://thedreizinreport.com/2021/12/11/ukraine-of-the-brain-a-case-study-in-losing/ oni su se možda nakačili na evro bili?
(nisu ušli u EU ali valjda su počeli više da ih kreditiraju ili tako nekako)
 
Pade mi na um jedno laicko pitanje,iako je mozda ta tema prezvakana stotinu puta.
Sta se konkretno pozitivno dobija pristupom EU?
Pri tom ne mislim na zapadne zemlje,nego nas na brdovitom Balkanu.
Koliko vidim u Hrvatskoj kukaju kako je sve poskupilo,narod se masovno seli u Irsku,seljaci moraju da imaju posebne kartice za kupovinu djubriva,kontrola svega i svacega..
Ne vidim da nesto bolje zive nego prije,niti da nesto na veliko izvoze u tu Uniju.
Ni Rumuni,ni Bugari se nisu nesto proslavili ulaskom.
Sta bi Srbija dobila time,osim da narod jos lakse ode?
Pa dobijaš puno toga. Bolje zakone, više novaca, bolju infrastrukturu, kvalitetniji život.
Nema čarobnog štapića, eto ušli smo u EU i odmah će sve biti super i sređenije, plaće odmah 2000€...
U Hrvatskoj je sad puno bolje nego pred 9 godina kad smo ušli u EU. OK, bila je korona i sad ovaj rat u Ukrajini. Ali bolje je svakako i to puno bolje.
 
Pa dobijaš puno toga. Bolje zakone, više novaca, bolju infrastrukturu, kvalitetniji život.
Nema čarobnog štapića, eto ušli smo u EU i odmah će sve biti super i sređenije, plaće odmah 2000€...
U Hrvatskoj je sad puno bolje nego pred 9 godina kad smo ušli u EU. OK, bila je korona i sad ovaj rat u Ukrajini. Ali bolje je svakako i to puno bolje.
U cemu je bolje konkretno?
I kad je toliko bolje,zasto se mladi iseljavaju masovno?
Sta je bolje tebi licno,na primer?
 
nekako valjda se lakše šlepaš o bogati deo EU nego kad si izvan. e sad ni kod babe nema džabe

a oni dobiju vodoinstalatere iz poljske i tako nešto
?
i zakoni, možda manje možeš da vrdaš sa zakonima nego kad si izvan? da li je to tako? da li može da prođe čuveno kršenje ustava ako si u EU?

više ti pomognu jer si njihov ali treba da uvedeš sankcije rusiji nema meseci lufta, što nekima ne smeta
npr bila sam na krfu, na vidu osim srpskog mauzoleja ima jedna ruska tabla, oni su nešto pomagali grcima u nekoj bici tipa 18. vek, i imaju spomen-tablu.
i sad stoji tu grčka zastava a drugo koplje prazno, možda su skinuli rusku zbog sankcija
i nije im neko povrće u samoposlugama, u grčkoj. inače deluje da se lepo živi

ne veurjem da grci imaju neki hejt na ruse koji su tu i turisti ali eto mora se
 
U cemu je bolje konkretno?
I kad je toliko bolje,zasto se mladi iseljavaju masovno?
Sta je bolje tebi licno,na primer?
Bolji su zakoni, usklađeni sa EU. Bolje su plaće, više se radi, više projekata, povlače se novci iz EU, npr. Pelješki most 85% novaca za njega dala je EU. I takve stvari.
Mladi se iseljavaju jer mogu, nema ograničenja nikakvih.
Ja osobno. Pa to što je svima bolje, bolje je i meni. Rastu plaće, bolji je standard, kvalitetniji život.
 
U cemu je bolje konkretno?
I kad je toliko bolje,zasto se mladi iseljavaju masovno?
Sta je bolje tebi licno,na primer?
Ma mani se.

Da, super je u Cro. 1991 ili druge bilo ih 4 i po miliona, sad mislim ispod 4. I da je 4 ravno, na tako malu naciju, katastrofa. Kad sam 2018. bla godinu dana tamo, i kad sam čula ljude šta pričau, to je bilo bogu za plakati, šta im se desilo s primorjem i gde novci odatle odlaze. Da ne pričam o "sitnicama" koje EU striktno zabranjuje, kao što su stvari na koje je svak u Srbiji sviknut.
Jeste, veća plata, ali CRO je zadužena duplo više od Srbije koja nije u EU. Tuđman je prvih godina samo iz kredita finansirao ne samo državu, već i milion odjednom izniklih bojovnika koji za veka nisu videli pušku a danas još uvek imaju penzije - do pre desetak godina, JAKO dobre penzije. I milion neki povlastica. Iz čega, iz neverovatnbo uspešne Cro ekonomije? Mda. Ne, iz kredita.
Pola im je bivših poitičara u zatvoru, Sanader kao najpoznatiji. ŠTO NIJE LOŠE, obzirom da bi kompletna naša vlada trebala bit na istom mestu - samo želim reći da se korupcija, oligarhija i pljačka naroda nije zaustavila ulaskom u EU, niti će. To su priče za malu decu. Sin ili ima neki svoj biznis, nešto što je od oca nasledio, ili je programer, ili državni posao, ili je previše mlad da seli u Irsku. Ili ima kuću na moru koju iznajmljuje. Obzirom da ne znam šta bi mimo toga mogao raditi u Cro pa da mu bude toliko sjajno.
Doduše, možda ima jako malo prohteve, sasvim moguće.
 
Pade mi na um jedno laicko pitanje,iako je mozda ta tema prezvakana stotinu puta.
Sta se konkretno pozitivno dobija pristupom EU?
Pri tom ne mislim na zapadne zemlje,nego nas na brdovitom Balkanu.
Koliko vidim u Hrvatskoj kukaju kako je sve poskupilo,narod se masovno seli u Irsku,seljaci moraju da imaju posebne kartice za kupovinu djubriva,kontrola svega i svacega..
Ne vidim da nesto bolje zive nego prije,niti da nesto na veliko izvoze u tu Uniju.
Ni Rumuni,ni Bugari se nisu nesto proslavili ulaskom.
Sta bi Srbija dobila time,osim da narod jos lakse ode?
Izgleda da nisi nikad bila nigde "preko"? Jos 2012te kad sam bio u Nemackoj bili su svetlosnim godinama pre nas....Kvalitet puteva, cistoca, kultura ponasanja, cene/pristupacnost tehnike pa cak i hrane-pa i kvalitet iste. Sistem sam po sebi-drugfar u Swici jos pre 5-6 godina-kad treba da produzi dokument neki-oni njega nazovu telefonom, on plati nesto online NE MAKNE iz kuce i sve zavrsi! A kod nas? Cekanje u redovima....Zakoni koji su u stvari virtuelni...Cistoca gradova, ponasanje ljudi-nema u Nemackoj deranja po ulici, psovanja, mahanja/pretnji kroz prozor automobila, itd. itd. Mi zivimo u pecinskom dobu za njih VERUJ MI! Zatpo nas tako i tretiraju...
 
Ma mani se.

Da, super je u Cro. 1991 ili druge bilo ih 4 i po miliona, sad mislim ispod 4. I da je 4 ravno, na tako malu naciju, katastrofa. Kad sam 2018. bla godinu dana tamo, i kad sam čula ljude šta pričau, to je bilo bogu za plakati, šta im se desilo s primorjem i gde novci odatle odlaze. Da ne pričam o "sitnicama" koje EU striktno zabranjuje, kao što su stvari na koje je svak u Srbiji sviknut.
Jeste, veća plata, ali CRO je zadužena duplo više od Srbije koja nije u EU. Tuđman je prvih godina samo iz kredita finansirao ne samo državu, već i milion odjednom izniklih bojovnika koji za veka nisu videli pušku a danas još uvek imaju penzije - do pre desetak godina, JAKO dobre penzije. I milion neki povlastica. Iz čega, iz neverovatnbo uspešne Cro ekonomije? Mda. Ne, iz kredita.
Pola im je bivših poitičara u zatvoru, Sanader kao najpoznatiji. ŠTO NIJE LOŠE, obzirom da bi kompletna naša vlada trebala bit na istom mestu - samo želim reći da se korupcija, oligarhija i pljačka naroda nije zaustavila ulaskom u EU, niti će. To su priče za malu decu. Sin ili ima neki svoj biznis, nešto što je od oca nasledio, ili je programer, ili državni posao, ili je previše mlad da seli u Irsku. Ili ima kuću na moru koju iznajmljuje. Obzirom da ne znam šta bi mimo toga mogao raditi u Cro pa da mu bude toliko sjajno.
Doduše, možda ima jako malo prohteve, sasvim moguće.
A što ljudi pričaju? Kud novci odlaze? Što to EU zabranjuje? Plaće su dosta veće nego u Srbiji, cijene podjednake.
Ne bi vaši ljudi dolazili u Hrvatsku i išli u EU da ne valjaju.
 
Pade mi na um jedno laicko pitanje,iako je mozda ta tema prezvakana stotinu puta.
Sta se konkretno pozitivno dobija pristupom EU?
Pri tom ne mislim na zapadne zemlje,nego nas na brdovitom Balkanu.
Koliko vidim u Hrvatskoj kukaju kako je sve poskupilo,narod se masovno seli u Irsku,seljaci moraju da imaju posebne kartice za kupovinu djubriva,kontrola svega i svacega..
Ne vidim da nesto bolje zive nego prije,niti da nesto na veliko izvoze u tu Uniju.
Ni Rumuni,ni Bugari se nisu nesto proslavili ulaskom.
Sta bi Srbija dobila time,osim da narod jos lakse ode?

Ma da bre, u Srbiji se bolje živi, kakva Evropa...

Reče Dule ispred prodavnice, pre nego što je prosuo malo iz zidarskog za dušu
 

Back
Top