Европо евееееееееме

Дали Србија треба у Е.У

  • НЕ

    glasova: 18 43,9%
  • ДА

    glasova: 18 43,9%
  • Нисам сигуран-а

    glasova: 5 12,2%

  • Ukupno glasova
    41
  • Anketa je zatvorena .
Poruka
22.423
kos4.jpg

“Су чим ћете изаћ пред Милоша

и пред друге српске витезове

који живе доклен сунце грије”


kuca1.jpg



Европски ПУТ СРБИЈЕ, СЛИКА И ПРИЛИКА.
Иако све могуће чињенице и докази иду у корист евроскептика, поједини Србски политичари су убеђени да је европа наша будућност, из тога само може да изникне мисао да ће читава Србија проћи као КиМ када уђе у Е.У.
Дали Срби могу опстати међу непријатељским западним хришћанима и источним мухамеданцима.


255.jpg

 
Увек је актуелна, тема мислим, због преговора о КиМ. Пошто чујем неке птице цвркућу да је отпис дугова и још неког кеша прдујам за КиМ.
veKsla Србине, самим тим што хоћемо Е.У ми смо себи душмани.
 
cekaj....
onim slikama sto si poslao ti kazes da ne treba da idemo u evropu zato sto nemacko oklopno vozilo i tenk prolaze pored zapaljene kuce, ili zato sto sahranjuju nekoga?

inace, ja mislim da je najbolje da odemo u neku dzunglu i da tamo pravimo drzavu....
 
"eremita"
Могу се сложити са тобом, али:
"King 7" рече паметније ИСТОК ЗАПАДУ,ЗАПАД ИСТОКУ
и наравно на крају СРЕДЊИ ПРСТ ЕВРОПИ И ЗАТВОРИМО ГРАНИЦУ СА ЊИМА. Гле азије и Африке, колико тржиште, те Јужна Америка милина.

„Благо човеку који се свагда боји; а ко је тврдоглав, упада у зло".
(Приче Сол. 28:14)
 
Duh Sekire:
Е сада већина неће или није баш сигурна...
А док ми дођемо на дневни ред биће та Европа смешна к'о цртани филм. Паз'те шта вам кажем.

Ma kako je krenulo raspašće se ta EU dok mi stignemo do njenih vrata. ;) Što po mom, skromnom, mišljenju uopšte nije loše! :D
 
milentisha:
Ma kako je krenulo raspašće se ta EU dok mi stignemo do njenih vrata. ;) Što po mom, skromnom, mišljenju uopšte nije loše! :D
ma da,kako da ne-raspasce se eu,amerika ce izgoreti,muslimani se poubijati,kinezi ce vladati svetom,a evo,stizu i 4 jahaca apokalipse,uskoro ce i smak sveta,pa cemo svi biti spaseni...tj.mi srbi jedini ostajemo zivi,da vladamo svetom...
stalno imamo te price,samo sto se nije desilo,pa,kao sto vidimo,sve i dalje ostaje isto,samo se neki nesto nadaju...
 
Petar_FPN:
ma da,kako da ne-raspasce se eu,amerika ce izgoreti,muslimani se poubijati,kinezi ce vladati svetom,a evo,stizu i 4 jahaca apokalipse,uskoro ce i smak sveta,pa cemo svi biti spaseni...tj.mi srbi jedini ostajemo zivi,da vladamo svetom...
stalno imamo te price,samo sto se nije desilo,pa,kao sto vidimo,sve i dalje ostaje isto,samo se neki nesto nadaju...

Изругивање и убацивање речи.
Најозбиљније анализе говоре о томе да време доминације Америке и ЕУ неумитно пролази. На једној другој теми је дат линк на једну веома јаку анализу. Ја тај линк нећу понављати док сам ту анализу не обрадим.
А у међувремену бих волео да ми овај Пера-Којот-Геније објасни како мисли да Европа има перспективу са фертилитетом 1,4 ако је за просту биолошку репродукцију неопходан фертилитет од 2,1. Ако Пера-Којот-Геније уопште зна шта је фертилитет???
 
Значи ти не схваташ да Европа постаје друштво декадентних стараца. Твој проблем.
А нови играчи ће доћи, не зато што стари то воле, већ зато што не могу да спрече. И нови играчи ће преузети игру.
 
da, u Europu odmah, sto pre, dupetom napred, ali samo posle Svajcarske ;-)

salu na stranu - ali ozbiljno pitanje: zasto jedna Svajcarska nije u EU ?
cak verujem da bi mnogi iz EU rado presli u Svajcarsku :-)

znaci jacati, preuzimati od sveta samo ono sto je dobro za nas (jer nije sve sto je dobro za Lamera dobro i za naske), i na kraju odluciti sta i gde.

bogatog ili jakog zele svi, a sirotinju ako i uzimaju uzimaju samo za konjusare (kao sto su nasa bivsa braca uvek hrlila u austrijske stale, a ondaK se grcevito borile da se iz tEga izvuku :-) )
 
Борба за веру

Свети Владика Николај Жички и Охридски



I



Србине брате, теби се обраћам, да те нешто питам. Не устављај волове твоје, и не задржавај плуг твој. На питање моје можеш одговорити и орући. Не питам те за пут, да би морао дићи руку са плуга и показати ми пут. Не иштем ти воде, да би морао престати с орањем и повести ме на извор. Гле, ти цео дан ореш и цео дан мислиш, и мисли твоје остају затворене унутра у теби. Хоћу да те упитам о нечем што је унутра у теби, на што ми можеш одговорити држећи руке на плугу и корачајући лагано браздом за воловима.

Да ли још гори кандило вере унутра у души твојој? Да ли имаш довољно уља у кандилу твоме,и да ли ти је светло унутра у души твојој? Србине брате, гори ли у теби кандило вере?

То је моје питање, и то сам хтео да те питам, али не у име моје. Не питам те у име моје него у име родитеља твојих који те вером Христовом крстише и крвљу Христовом причестише;

и питам те у име ђедова и прађедова твојих, који из препуног и пламеног кандила вере своје налише и зажегоше кандило вере у души твојој;

и питам те у име оних даљих предака твојих, који у ропству од пет стотина година под Турцима не дадоше да се кандило вере у њима угаси; када се за пола хиљаде година беше угасила српска слобода и држава, једино што они одржаше неугашено то је кандило вере у душама њиховим;

и питам те у име оних твојих предака који јуначки примише смрт за веру своју на коцу и конопцу, као бесправни робови, у мраку робовања;

и питам те у име оних још даљих предака твојих који с честитим кнезом Лазаром на Косову битку бише и за Крст Часни живот свој положише;

и питам те у име оних твојих славних и честитих кнежева, благоверних царева и благочестивих царица, опет предака твојих, који окитише ову земљу твоју славним задужбинама, белим црквама и манастирима, одакле су сви нараштаји српски после њих доливали уља у кандила своја и зажегали треперави пламен вере свете;

и питам те у име светих Патријараха српских, часних свештеника и монаха, који кроз векове борбе, и муке, и искушења и таме чуваше онај свети огањ вере у Србину да се не угаси, као прави светлоносци и духоносци;

и питам те, најзад, у име оног најсветијег духовног праоца твога, у име оног моћног и милог Саве, оног неустрашивог мужа и плачљивог молитвеника, који је исплакао срце своје пред живим небесима, да би се у народу српском до конца векова очувао свети пламен вере.

У име те велике и племените војске твојих благородних предака, чију си крв и дух и веру и ти наследио као законити наследник, у име њихово а не у име моје ја те питам, племенити Србине брате: да ли још гори кандило вере унутра у души твојој?
 

Back
Top