Quantcast

Европа? Шта је европа и где се Европа налази?

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.333
Уколико се не варам у школама су нас учили (а тако је нацртано и у свим географским атласима) да се европа простире од Британских острва па до Урала и од Лапоније па до Босфора.
Међутим, у последње време могу да приметим да је за појединце Европа само где се налази плаво парче платна са жутим звездицама (мада се и ту праве изузеци).
А са друге стране Израел који ама баш нема никакве везе са Европом уредно учествује у разним евровизијама, европским првенствима....
Даље....Русија, Србија, Рватска, Молдавија......Шта је то ако није европа?
Дакле, да ли је Европа постао појам који се мери евентуалним стандардном, плавом крпом са звездицама и сличним фрустрацијама разних девијантних личности?
Ко је или Шта је део Европе који није у ЕУ прогласио за нешто друго?
Каквим се мерилима служе ти ликови који пласирају те небулозе и да ли они имају тапију на Европу и европејство?
Да ли је Белигијанац већи европљанин од Украјинца? Није.

Дакле, чему та накарадна подела?

Милунка Савић

Buduća legenda
Poruka
36.021
Знао сам да је украо неки западњак...
Само да то не прикаче нама Србима....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Западњак је само насликао.

А приказао је на слици "Отмицу Европе", од стране бога Зевса, прерушеног у бика.
;)

I_am_what_I_am

Aktivan član
Poruka
1.867
vidi ovo,osim balkanerosa i turaka su svi u eu.e, bjedo i bogu si teska..
Šta ćemo sa Švajcarskom i Norvežanima :think:

Btw, Evropa kao kontinent u geografskom smislu i ne postoji, ili je makar diskutabilna, zbog svoje evidentne povezanosti sa Azijom. Status kontinenta više zahvaljuje svojoj kulturno-istorijskoj izoliranosti od Azije (daleke, naravski, što bi ujedno i bio odgovor na pitanje o vezama Evrope i ostalih mediteranskih zemalja, ne samo Izraela), civilizacijskoj razvijenosti i unikatnosti.

EU se, dakako, često meša sa Evropom, ali to nije ništa drugo do navika koja se odomaćila, baš kao što (neko gore spomenu) se često meša Amerika sa SAD, Britanija sa Engleskom i slično... Tako da je čitava ova tema evidentna demagogija postavljača koji na jeftin način pokušava da afirmiše svoje političke stavove, nekim hendikepiranim teorijama zavere...

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.333

Btw, Evropa kao kontinent u geografskom smislu i ne postoji, ili je makar diskutabilna, zbog svoje evidentne povezanosti sa Azijom. Status kontinenta više zahvaljuje svojoj kulturno-istorijskoj izoliranosti od Azije (daleke, naravski, što bi ujedno i bio odgovor na pitanje o vezama Evrope i ostalih mediteranskih zemalja, ne samo Izraela), civilizacijskoj razvijenosti i unikatnosti.

EU se, dakako, često meša sa Evropom, ali to nije ništa drugo do navika koja se odomaćila, baš kao što (neko gore spomenu) se često meša Amerika sa SAD, Britanija sa Engleskom i slično... Tako da je čitava ova tema evidentna demagogija postavljača koji na jeftin način pokušava da afirmiše svoje političke stavove, nekim hendikepiranim teorijama zavere...
Некако се подразумева да су Швајцарска и норвешка део Европе и ако нису у ЕУ.

П.С.
Братац,
Теорију завере само ти видиш, лечи се.... а ја сам само поставио питање због чега многи само пола европе називају Европом.........на то ниси одговорио већ се бавиш ситним пљуцкањима.

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.808

Bas si im lijepo objasnio.

Ja bih dodao da recimo ovi Rusi koji su rodjeni i zive u azijskom dijelu Rusije ne pripadaju Evropi - nisu Evropljani. Oni su Azijati.

I_am_what_I_am

Aktivan član
Poruka
1.867
Некако се подразумева да су Швајцарска и норвешка део Европе и ако нису у ЕУ.

П.С.
Братац,
Теорију завере само ти видиш, лечи се.... а ја сам само поставио питање због чега многи само пола европе називају Европом.........на то ниси одговорио већ се бавиш ситним пљуцкањима.
Formulisao si to na takav način, da ja to vidim kao: "Aha, demoNkrate koriste izjednačavnje pojmova EU i Evropa za približavanje svojih ciljeva daljih EU integracija, jer tobož, mi nismo Evropa, ako nismo u EU". Ispravi me ako grešim, ali mi se čini da je to ono što se krije iza tvog posta. :D

I_am_what_I_am

Aktivan član
Poruka
1.867
da i jedni i drugi hoce sutra bi ih primili.mi hocemo,a nesmjemo(nemozemo).tu je bitna razlika.i opet stoji,nema gore bijede od balkanerosa...
Treba se zapitati zašto ooni neće? :think: Da li je EU baš toliko civilizacijsko dostignuće, da mi postajemo, njenim postojanjem, necivilizovani barbari sa njenih istočnih granica? ;)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.