Evrocentrizam u nastavi istorije

Да, на њега. Аутора овог капиталног дела:

Не зна се ко је гори, ови који су незадовољни што српска историја није историја „нормалне земље” или ви који сте незадовољни што српска историја није историја велике силе.

Из обе групе вришти један те исти комплекс ниже вредности, једино се разликује начин на који се он манифестује.

Не разумем ту потребу неких људи да вређају свој народ онда када им се не свиђају начин на који је тај народ гласао.
Ne vređam svoj narod, samo ističem očiglednu činjenicu koja se tiče ne celog naroda već jednog dela glasačkog tela. Glupi ljudi, potpisujem i stojim iza toga.

Не зна се ко је гори, ови који су незадовољни што српска историја није историја „нормалне земље” или ви који сте незадовољни што српска историја није историја велике силе.

Из обе групе вришти један те исти комплекс ниже вредности, једино се разликује начин на који се он манифестује.
Историја је историја. И не може се фалсификовати. Академик Деретић заслужује поштовање Срба јер је бранио нашу историју од фалсификата.

Ne vređam svoj narod, samo ističem očiglednu činjenicu koja se tiče ne celog naroda već jednog dela glasačkog tela. Glupi ljudi, potpisujem i stojim iza toga.
Несторовић је врстан лекар, интелектуалац и мислилац. Тако да не верујем да за њега гласају глупи људи.

Несторовић је врстан лекар, интелектуалац и мислилац. Тако да не верујем да за њега гласају глупи људи.
Njegovu medicinsku ekspertizu nisam ni spomenuo niti je komentarišem. A to da je intelektualac on sam pobija svojim retardiranim izjavama i stavovima. Itekako glupi ljudi glasaju za taj ološ.

Иначе, тренутно су у афроамеричким „интелектуалним” круговима популарне теорије како је за време Средњег века у Африци постојала цивилизација у којој је владао феудални поредак, и која је била моћнија од европске. Разлог зашто не постоје никакви трагови те цивилизације је наводно тај што су их белци уништили до те мере да буквално није остао камен на камену.

Комплекс ниже вредности par excellence.

Njegovu medicinsku ekspertizu nisam ni spomenuo niti je komentarišem. A to da je intelektualac on sam pobija svojim retardiranim izjavama i stavovima. Itekako glupi ljudi glasaju za taj ološ.
Види,велики Карл Густав Јунг занимао се, поред своје струке, и за окултно, за религију, за телепатију, телекинезу, алхемију, астрологију, писао је о ванземаљцима, симболима, индијанским обичајима, преласцимс кроз време, итд, итд.
Многи су га зато сматрали за шарлатана, али остаје факт да је он био један од највећих мислилаца и интелектуалаца икада.

Иначе, тренутно су у афроамеричким „интелектуалним” круговима популарне теорије како је за време Средњег века у Африци постојала цивилизација у којој је владао феудални поредак, и која је била моћнија од европске. Разлог зашто не постоје никакви трагови те цивилизације је наводно тај што су их белци уништили до те мере да буквално није остао камен на камену.

Комплекс ниже вредности par excellence.
Доказа праве српске историје има свуда,само их треба тражити. Др. Деретић је то радио и објавио у својим књигама.

Види,велики Карл Густав Јунг занимао се, поред своје струке, и за окултно, за религију, за телепатију, телекинезу, алхемију, астрологију, писао је о ванземаљцима, симболима, индијанским обичајима, преласцимс кроз време, итд, итд.
Многи су га зато сматрали за шарлатана, али остаје факт да је он био један од највећих мислилаца и интелектуалаца икада.
Bio je, što ne dokazuje da je bio u pravu u vezi sa svime.

Можда нешто и научиш. ;)

Научио сам одавно.

Као што рекох, постоје Срби који пате што историја Србије није као нпр. хрватска или чешка, и постоје Срби који пате што историја Србије није као нпр. старогрчка или руска.

Ти евидентно спадаш у ову другу групу.

Научио сам одавно.

Као што рекох, постоје Срби који пате што историја Србије није као нпр. хрватска или чешка, и постоје Срби који пате што историја Србије није као нпр. старогрчка или руска.

Ти евидентно спадаш у ову другу групу.
Кажи ми искрено, да ли си прочитао један рад Академика Деретића? Или Олге Луковић Пјановић? Или Светислава Билбије? Или Великог Милоша Милојевића?

Али нико не каже за њега да је шарлатан. Исто је и са Др. Нестором.
Šališ se, zar ne? Mnogi su kritikovali Junga čak i tokom njegovog života i smatrali ga šarlatanom ili prevarantom, da ne govorimo o kasnijem periodu. Neki psihoanalitičari, posebno oni koji su povezani sa ortodoksnim frojdovskim taborom, smatrali su da je njegovo udaljavanje od psihoanalize i njegovo isticanje duhovnosti i misticizma nenaučno i neosnovano. Sam Frojd, koji je nekada bio Jungov blizak prijatelj i mentor, smatrao ga je otpadnikom i odbacio mnoge njegove ideje.

Кажи ми искрено, да ли си прочитао један рад Академика Деретића?

Зашто бих читао ишта из пера паћеника који мора да се теши причама да је Александар Македонски био Србин како би могао да се погледа у огледало?

Мени улепшавање стварности не треба.

Српска историја је добра оваква каква је.

Šališ se, zar ne? Mnogi su kritikovali Junga čak i tokom njegovog života i smatrali ga šarlatanom ili prevarantom, da ne govorimo o kasnijem periodu. Neki psihoanalitičari, posebno oni koji su povezani sa ortodoksnim frojdovskim taborom, smatrali su da je njegovo udaljavanje od psihoanalize i njegovo isticanje duhovnosti i misticizma nenaučno i neosnovano. Sam Frojd, koji je nekada bio Jungov blizak prijatelj i mentor, smatrao ga je otpadnikom i odbacio mnoge njegove ideje.
Сматрали су га његови савременици, али данас је он признат научник и аналитичка психологија се изучава свуд по свету.
То је факт.

А што се тиче Фројда, многе Фројдове тезе су данас одбачене у науци.

Зашто бих читао ишта из пера паћеника који мора да се теши причама да је Александар Македонски био Србин како би могао да се погледа у огледало?
Значи, ниси читао а знаш да је све написано тамо нетачно?
Е па не иде то тако. Најгоре је кад ставове о другим људима и њиховим делима заснивао на неким трећим тумачењима, а не на њиховим радовима.
Мени улепшавање стварности не треба.
Нема никаквог улепшавања.
Српска историја је добра оваква каква је.
Није лоша, али није потпуна. Сакривено је од наше деце много из наше историје.

Сматрали су га његови савременици, али данас је он признат научник и аналитичка психологија се изучава свуд по свету.
То је факт.
I Nestorović je priznati pulmolog i to nema veze s tim što priča gluposti o drugim stvarima. Ne kapiraš da jedno ne mora nužno da utiče na drugo.

А што се тиче Фројда, многе Фројдове тезе су данас одбачене у науци.
Neki aspekti Frojdovih teorija su kritikovani i odbačeni od strane moderne psihologije, drugi koncepti su integrisani i utiču i danas na ovu oblast. Njegove psihoanalitičke ideje kao što su nesvesni um, odbrambeni mehanizmi i uloga iskustava iz ranog detinjstva i dalje se proučavaju i izučavaju iako su modifikovani i prošireni od strane kasnijih psihologa. Ali šta s tim? Niko ne govori ovde o Frojdovim tezama.

Nije tebi logika baš najjača strana.

Е па не иде то тако. Најгоре је кад ставове о другим људима и њиховим делима заснивао на неким трећим тумачењима, а не на њиховим радовима.

Интервју у ком је изложио своје теорије није „треће тумачење”.

Нема никаквог улепшавања.

:lol:

Рецимо то да је Александар Македонски био Србин. :lol:

Ja sam čitao. I mnogi drugi su čitali. Zato i znamo da je, ne sve ali većina napisanog tamo, netačno.

1703323744150.png

Интервју у ком је изложио своје теорије није „треће тумачење”.
Јел си погледао интервју?
Рецимо то да је Александар Македонски био Србин. :lol:
Да, на пример. Или да је чувени освајач Сербо Макаридов био Србин.

Шта је нетачно? У поменутој књизи Деретић даје рефенце и изворе и не измишља напамет.
Pokaži mi referencu ili izvor za podatak da je ikada postojao iko s imenom Serbo Makaridov. Pošto si pročitao tu knjigu, verujem da je imaš i da to ne bi trebalo da predstavlja problem.

Poslednja izmena:

Back