- Poruka
- 60.291
http://www.smedia.rs/biznis/detalji.php?id=19887 trk u menjachnice
mislim da bi shvajcarac bio najbolja opcija 
mislim da bi shvajcarac bio najbolja opcija 
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
mislim da bi shvajcarac bio najbolja opcija 

Pametni ljudi (tu spadam i ja) su oduvek stedeli u `svajcarcima`.
Mala zanimljivost:
Svajcarski franak je jedina moneta koja nikad nije zabelezila pad od svog uvodjenja![]()


batali se ti ekonomije ... Aham tako su rekli da se uzimaju krediti za stan u svajcarcima pa sad prsli svi
Pametni ljudi (tu spadam i ja) su oduvek stedeli u `svajcarcima`.
Mala zanimljivost:
Svajcarski franak je jedina moneta koja nikad nije zabelezila pad od svog uvodjenja![]()

batali se ti ekonomije ...
inace , u ovom trenutku franak jeste najsigurnija moneta ( papirna ) , ko ima neku znacajniju stednju i ima mogucnosti da kupi zlato ( srebro ) to su najbolja ulaganja u narednih nekoliko godina .
Aham tako su rekli da se uzimaju krediti za stan u svajcarcima pa sad prsli svi
`
Prsli su zbog evra, ne zbog svajcarca, zato sto je evro poceo da pada na svetskom nivou, a svajcarac je bio i ostao stabilan. Kada se svajcarac prevede u evre, onda si iz meseca u mesec morao da dajes vecu ratu nego kad si poceo, upravo zbog tog pada evra. Primer. Rata ti je bila 300 svajcaraca sto je u pocetku bilo, primera radi 120 evra. Evro je pao, pa ti je onda nakon tri meseca rata i dalje bila 300 svajcaraca, samo je to tada bilo 130 evra.



Пошто Швајцарска има ниску инфлацију, онда банке воле да рекламирају кредите са наводно ниским каматама. А у ствари, те камате нису ниске, кад се узме у обзир још много нижа швајцарска инфлација.
Јелашић је упозоравао о том трику, али га нису слушали.
`Genijalan` ti je argument![]()
Izvoli, demantuj me.
Prsli su zbog evra, ne zbog svajcarca, zato sto je evro poceo da pada na svetskom nivou, a svajcarac je bio i ostao stabilan. Kada se svajcarac prevede u evre, onda si iz meseca u mesec morao da dajes vecu ratu nego kad si poceo, upravo zbog tog pada evra. Primer. Rata ti je bila 300 svajcaraca sto je u pocetku bilo, primera radi 120 evra. Evro je pao, pa ti je onda nakon tri meseca rata i dalje bila 300 svajcaraca, samo je to tada bilo 130 evra.
stvarno se nimalo ne razumes u problematiku , ali to te naravno ne sprecava da o istoj " imas cvrste stavove " ... sve valute setaju u odnosu vrednosti jedne na drugu , ne postoji " stabilna " i " nestabilna "( iz milion razloga koje je na nama ekonomistima da znamo a vama bi tbilo bolje da nas slusate , a ne da lupate na osnovu novinskih clanaka i " pouzdanih " informacija od komsije ) .
stvarno se nimalo ne razumes u problematiku , ali to te naravno ne sprecava da o istoj " imas cvrste stavove " ... sve valute setaju u odnosu vrednosti jedne na drugu , ne postoji " stabilna " i " nestabilna "( iz milion razloga koje je na nama ekonomistima da znamo a vama bi tbilo bolje da nas slusate , a ne da lupate na osnovu novinskih clanaka i " pouzdanih " informacija od komsije ) .

Onda da ja proverim... Ako sam kupio evro kada je bio nesto jeftiniji i kupujem ga kad god pojeftini, pa cekam da nesto poskupi i kupim franke, ja u sustini nisam dobio nista ili jesam?![]()
Yebiga, ja nisam ekonomista, ali sam se raspitivao kod nekoliko njih upravo o ovome, i dobio sam ovakva objasnjenja. A nisu neki ekonomisti sa kosovskom diplomom, rade na vrlo ozbiljnim i odgovornim polozajima gde nema provlacenja, vec im se svaka greska vidi, a sudeci po uspesnosti odlicno obavljaju posao.
Tako da vise verujem njima, nego onome sto procitam na forumu![]()
ili te oni nisu lepo ucili ili ti nisi dobro slusao ( razumeo ) sto je verovatnije , posto to sto pricas o nekakvoj " stabilnosti " je APSOLUTNA nebuloza . inace , kao sto rekoh posledica je u svakom slucaju tacna , franak je bio i bice prava stvar .
Nista nisi rekao), a ne argumentova da nisam u pravu.
hoces tacne informacije : sta , gde , kada i zasto ? TO SE PLACA ! 
Dobro bre, maheru, hoces li vise da argumentujes posto sve zivo isprica (a ovaj odgovor gore i objasnjenje koje si dao coveku je do yayaNista nisi rekao), a ne argumentova da nisam u pravu.
Dakle, dokazi da nije tacno da franak nije zabelezio pad nikada. U kakvom god odnosu zelis, prema dolaru, prema marki, prema evru, jenu itd.
I naravno, govorimo o osetnom padu, ne o nekim 0,01 procentima
pa nije bas tako . znam da je jelasic bar 100 puta rekao da se ti krediti NE uzimaju . sad , posto nasi ljudi ne vole skolovane kadrove , niko ga nije **** 2 % . a sad mogu ( i treba ) da kukaju ...