Evolucija religije i ljudi

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Kroz evoluciju ljudi su vidjali svakakve prirodne pojave i prepisivali ih humanoidnim bogovima, tako da smo dobili politeizam.
Vremenom iz politeizma religija je evoluirala u monoteizam, sto znaci da se broj bozanstava sa razvojem ljudi smanjuje, tako da se pitam, da li je sledeci korak ateizam?

otvori oci i pogledaj oko sebe...
Meni se nekako čini da čovek što više ima i što lagodnije živi - sve više kuka kako mu je teško i kako je sve propalo. Kada je jedini cilj golo preživljavanje, onda nema vremena za kukanje... kad sediš u fotelji ispred kompa, nisi ni gladan ni žedan ni bolestan, onda imaš vremena i da kukaš. (ništa lično, mislim da to svi ponekad radimo)

Ono sto u posledenje vreme govorim je da nama nije sve losije i losije, nego sve bolje i bolje se zalimo.

Lollol:
Vremenom iz politeizma religija je evoluirala u monoteizam, sto znaci da se broj bozanstava sa razvojem ljudi smanjuje, tako da se pitam, da li je sledeci korak ateizam?
Neo The Chosen One:
covek ne evoluira nego degradira i duhovno i fizicki...
Hoces da kazes da je monoteizam prudukt duhovne degradacije coveka?

Meni se nekako čini da čovek što više ima i što lagodnije živi - sve više kuka kako mu je teško i kako je sve propalo. Kada je jedini cilj golo preživljavanje, onda nema vremena za kukanje... kad sediš u fotelji ispred kompa, nisi ni gladan ni žedan ni bolestan, onda imaš vremena i da kukaš. (ništa lično, mislim da to svi ponekad radimo)

sto lagodnije zivi sve manje koristi mozak i ne vodi racuna o svom duhovnom zdravlju i onda mu mozak atrofira i zavoli propast prema kojoj neumitno se covecanstvo krece...

Ono sto u posledenje vreme govorim je da nama nije sve losije i losije, nego sve bolje i bolje se zalimo.

Hoces da kazes da je monoteizam prudukt duhovne degradacije coveka?

politeizam je degradacija sistema vrednosti koji je monotiezam uveo.a to je porodica i brak....a mnogi zele da zive ko zivotinje u coporu i da se pare sa zenkama....mada mudzosi kao monoteisti su recimo degradirali totalno....

ne pije vodu...zato sto tvrdis da izricito monotreizam promovise instituciju braka. a sam si naveo primer muslimana , a tu su nam i dragi nam moroni koji zive u poligamnim zajednicama..
ja zaista ne znam kako je to politeizam propovedao poligamiju? ajde navedi primer.
institucija braka se izvitoperuje jer ljudi ne zele da razumeju jedne druge. ljudi u braku zapostavljaju svoje seksualne nagone suoceni sa obavezama koje brak namece. kako se danas zivi lagodnije nego ranije te obaveze koje ti se odjednom nametnu deluju kao sok. pri tom partner ne moze da shvati zbog cega je drugi partner nerozan. a kad je neko neurozan nece ni da se....to jejedan razlog. drugi razlog je taj sto se zena/muz uzimaju zdravo za gotovo. ludi misle da ako potpisu nekipapir da im je to garancija za dozivotnog saputnika. te prestaje trud koji je bio prisutan dok se mlada/mladozenja "vabio" za brak. da ne shvatis ovo kako ne treba, pre potpida uvek postoj mogucnost raskida, jer raskid je uobicajena pojava medju mladima koji se zabavljajau. ali razvod e t je vec velika stvar. dalje i najvaznije partner ne moze da razume partnera u njegovim seksualnim zahtevima i zeljama. niti se trudi da istrazi to polje. jednostavno onaj papir mu garantuje dozivotni redovan seks. koji zbog takvog shvatanja prerasta u neredovni,a znas sta to povlaci. ljudi su puni predrasuda i tabua koji stvara jednu distancu od istinskogpoznavanja zivotnog saputnika. da bi se to dovelo u red covek prvo treba sebe da dovede u red.
brate mogla bih da elaboriram na tu temu.

Naprotiv broj bogova se povecava, samo hriscanski bog postoji u oko 11 000 verzija. Sledeci korak jeste prihvatanje sekularnog humanizma kao osnove na kojoj se treba graditi drustvo i odbacivanje pojava koje generisu mrznju i podelu, a religija, posebno bih izdvojio jevrejsku mitologiju i njene izvode u vidu hriscanstva i islama, sire izuzetno snaznu poruku mrznje. Neverovatno je koliko mnogo govore o ljubavi, opet govorim o hriscanstvu i islamu, a poseduju toliko mnogo mrznje u sebi.

ne pije vodu...zato sto tvrdis da izricito monotreizam promovise instituciju braka. a sam si naveo primer muslimana kojki su ateisti, a tu su nam i dragi na moroni koji zive u poligamnim brakovima.
ja zaista ne znam kako je to politeizam propovedao poligamiju? ajde navedi primer.
institucija braka se izvitoperuje jer ljudi ne zele da razumeju jedne druge. da budem konkretna uglavnom je koren problema u seksu. ljudi u braku zapostavljaju svoje seksualne nagone suoceni sa obaveszama koje brak namece. kako se danas zivi lagodnije nego ranije te obaveze koje ti se odjednom nametnu deluju kao sok. pri tom partner ne moze da svati zbog cegaj e drugi partner nerozan. a kad je neko neurozan nece ni da se....to jejedan razlog. drugi razlog je taj sto se zena/muz uzimaju zdravo za gotovo. ludi misle da ako potpisu nekipapir da im je to garancija za dozivotnog saputnika. te prestaje trud koji je bio prisutan dok se mlada/mladozenja "vabio" za brak. da ne shvatis ovo kako ne treba, pre potpida uvek postoj mogucnost raskida, jer raskid je uobicajena pojava medju mladima koji se zabavljajau. ali razvod e t je vec velika stvar. dalje i najvaznije partner ne moze da razume partnera u njegovim seksualnim zahtevima i zeljama. niti se trudi da istrazi to polje. jednostavno onaj papir mu garantuje dozivotni redovan seks. koji zbog takvog shvatanja prerasta u neredovni,a znas sta to povlaci. ljudi su puni predrasuda i tabua koji stvara jednu distancu od istinskogpoznavanja zivotnog saputnika. da bi se to dovelo u red covek prvo treba sebe da dovede u red.
brate mogla bih da elaboriram na tu temu.

koji to politeizam je promivisao brak kao svetu instituciju i temelj drustva?svi politeisticki sistemu su promovisali orgijanje kao nacin bogosluzenja..svi kultovi su trazili ljudske zrtve..pogledaj maje,rim,grke.....hinduse,pa i budizam.....jkedino je u hriscanstvu naglaseno da je preljuba greh....uzmi citaj novine pa vidi koliko je zlocina pocinjeno zbog preljube....uzmi gledaj koliko ljudi strada zbog svoje gordosti..zbog svog srebroljublja....zbog neumerenosti u hrani i picu....zbog sexulane izopachenosti....
muslimani imaju bolestan sistem religije..oni sebe posmatraju kao robove bozje...mi pravoslavni na boga gledamo kao prijatelja,patnera...kamenom se ne iskorenjuje greh vec obrezanjem srca tj pokajanjem....
cini drugome sta zelis da drugi tebi cine..ako varas s kojim pravom se ljutis ako si prevaren....
brak se zida na kamenu(ljubavi) dva partnera a ne na pesku( interesu)...zato se i danasnji brakovi raspadaju jer dune vetar i temelj ode.....
ako partner maltretira drugog partnera i u porodici nema ljubavi i razumevanja onda je razvod neminovan i niko to neosporava....pravoslavna crkva dozvoljava razvod ako nema ljubavi....

Naprotiv broj bogova se povecava, samo hriscanski bog postoji u oko 11 000 verzija. Sledeci korak jeste prihvatanje sekularnog humanizma kao osnove na kojoj se treba graditi drustvo i odbacivanje pojava koje generisu mrznju i podelu, a religija, posebno bih izdvojio jevrejsku mitologiju i njene izvode u vidu hriscanstva i islama, sire izuzetno snaznu poruku mrznje. Neverovatno je koliko mnogo govore o ljubavi, opet govorim o hriscanstvu i islamu, a poseduju toliko mnogo mrznje u sebi.

bog mrzi na greh ne na gresnika...

koji to politeizam je promivisao brak kao svetu instituciju i temelj drustva?svi politeisticki sistemu su promovisali orgijanje kao nacin bogosluzenja..svi kultovi su trazili ljudske zrtve..pogledaj maje,rim,grke.....hinduse,pa i budizam.....jkedino je u hriscanstvu naglaseno da je preljuba greh....uzmi citaj novine pa vidi koliko je zlocina pocinjeno zbog preljube....uzmi gledaj koliko ljudi strada zbog svoje gordosti..zbog svog srebroljublja....zbog neumerenosti u hrani i picu....zbog sexulane izopachenosti....
muslimani imaju bolestan sistem religije..oni sebe posmatraju kao robove bozje...mi pravoslavni na boga gledamo kao prijatelja,patnera...kamenom se ne iskorenjuje greh vec obrezanjem srca tj pokajanjem....
cini drugome sta zelis da drugi tebi cine..ako varas s kojim pravom se ljutis ako si prevaren....
brak se zida na kamenu(ljubavi) dva partnera a ne na pesku( interesu)...zato se i danasnji brakovi raspadaju jer dune vetar i temelj ode.....
ako partner maltretira drugog partnera i u porodici nema ljubavi i razumevanja onda je razvod neminovan i niko to neosporava....pravoslavna crkva dozvoljava razvod ako nema ljubavi....
brak bi trebalo da se zida na razumevanju.
u takvom braku prevara ne postoji jer je izgradjen na razumevanju i iskrenosti. takoda partneri nece jedan od drugog da kriju svoje zelje i misli iz straha da ne budu odbacni, neshvaceni, iz straha da partner nece moci da razume.
ljubav vrlo lako preraste u ljubomoru i posesivnost ako nema razumevanja.

brak bi trebalo da se zida na razumevanju.
u takvom braku prevara ne postoji jer je izgradjen na razumevanju i iskrenosti. takoda partneri nece jedan od drugog da kriju svoje zelje i misli iz straha da ne budu odbacni, neshvaceni, iz straha da partner nece moci da razume.
ljubav vrlo lako preraste u ljubomoru i posesivnost ako nema razumevanja.

pa kad volis nekog onda ga i razumes...ljubav nije strast,pozuda...vec briga o onome kog volis ili sta volis...

dal ces ti da pokazes razumevanje recimo ako ti tvoje dete mama svi se drogiraju,to je sjajno hocu i ja da se drogitram kao i moji drugari ,to je sad in?ako je to za tebe ljubav onda smo skroz skrenuli sa zdravoga puta i razuma....

pa ti zaista ne znas sta znaci razumevanje.
ako nekoga razumes razumeces uzroke njegovog ponasanja. nazalost jako retkose desi da se dvoje ljudi medjusobno razumeju. kada bi tako bilo bilo bi idealno.
glup ti je primer. ako nekoga razumes to ne znaci da ga opravdavas, a jos manje znaci da zelis da budes kao on.

pa ti zaista ne znas sta znaci razumevanje.
ako nekoga razumes razumeces uzroke njegovog ponasanja. nazalost jako retkose desi da se dvoje ljudi medjusobno razumeju. kada bi tako bilo bilo bi idealno.
glup ti je primer. ako nekoga razumes to ne znaci da ga opravdavas, a jos manje znaci da zelis da budes kao on.

ne,ne..kazi mi kako bi ti u toj situaciji pokazala majcinsku ljubav i razumevanje za detetovu zelju?to mene interesuje.....

ne,ne..kazi mi kako bi ti u toj situaciji pokazala majcinsku ljubav i razumevanje za detetovu zelju?to mene interesuje.....

naravno da bih pokazala razumevanje jer svi smo kao mladji bili iskusavani na taj nacin. a ako bih ga zaista razumela znala bih pravim recima da mu objasnim zasto to nije dobro. i verovatno bi shvatio bolje nego da mu npr calac zapreti batinama, kaznama i sl.

sta mislis neo kakav efekat bi u takvoj situaciji pokazalo nerazumevanje, vika,ukor, kazna, pretnje? jer ako ne razumes javljanje te zelje to je logicna reakcija, tako se ponasaju ljudi koji ne razumeju.
ja cu da ti kazem - buntovnistvo.
p.s. ljudi su razliciti zato jeste jako bitno razumetinekako da bi znao na koji nacin da mu pomognes. jer ako mu pomazes na pogresan nacin to je kao da ga guras u vatru.

Back