Evo zašto ne bi trebalo da nosite telefon sa sobom u toalet

Nikada nisam dezinfikovao ruke.kada dodjem od nekle,idem u kupatilo perem ruke,opet kada izlazim hvatam za tu istu bravu kada sam usao,pa onda opet brava u prostodiju za obed.Kada jedem,opet odem da operem ruke,ali opet isti krug sa bravama.Zena ih briska 2x nedeljno alkoholnim vlaznim maramicama,ali koliko ljudi,ne bas svaki dan,ali ima kada ih dodje poprilicno.kada ih ispratis opet te brave.Ko ce voditi racuna o toma.treba stocati imunitet na te svakodnevne stvari.
 
Ja sam fanatik za cistocu, u dzepu, rancu, na polici,... uvek imam 90% alkohol koji je najbolje najprirodnije sredstvo za dezinfikaciju.
Mozda je nekad i bilo dobro da se "celici" imuni sistem nego vidis ti kakvih sve danas bolesnika i strokavaca ima oko nas?
Moja sestra zamisli, dobila gliste, odrasla zena nije dete. Osecala stomacne tegobe i svrab u rektumu, kad je otisla kod lekara za malo nije pala u nesvest. Kad je vracala film u nazad, setila se da je bila u banji i verovatno je preslo sa posteljine koja nije dobro iskuvana
:D
Kako će gliste dobiti preko posteljine? To je bolest prljavih ruku.
 
Ma ajde jela sa poda. Cak sta vise jako uredna osoba. Doktor joj je to rekao iz iskustva u profesiji. Verovatno jajasca ne mogu da se ubiju ako se posteljina ne iskuva
Nisam mislila da ona nije prala ruke, najćešće se ljudi zaraze u restoranima ako je neko dirao neopranim rukama hranu. Nisam imala pojma da se može prenijeti i preko posteljine...
 
Pojma nemam. Po pravilu se iskuvava na pranju i jos se dodaje neko dezinfikaciono sredstvo u ves masinu. Meni je lek za sve alkohol 90% u flasici sa prskalicom "pofajtam" sve sto mi je sumnjivo
Ma ne trebaš pretjerivati. Osim toga, čemu otkuhavanje posteljine kod kuće? Mijenjam je sedmično, čista legnem u nju. Nije ni svaki materijal a ni svaka boja za otkuhavanje. Ja perem na 60 ali obavezno peglam. I nikada ne možeš sve sumnjivo poprskati alkoholom.
 

Back
Top