Kshatriya
Iskusan
- Poruka
- 5.041
E, jes, i ja nekad, kad sam bio mnogo mlađi, taman što se vrnu iz rata u 'Rvacku, razmatrao mogućnost da se preselim u 'Olandiju.Ти би некога да следиш ?![]()
![]()
Не можеш ти то ...
Ево како ћеш: кради знања из прикрајка !
Па полако !
И да одеш негде где је клима за тебе добра.
У животу ми је најжалије што мом покојном пријатељу нисам умео да кажем
иди човече у Холандију, тамо су такви као ти нормални.
Овде се такви шиканирају !
Као што се тамо киње овакви као ми.
Ono, vutra dekriminalizovana (nije legalizovana kako mnogi misle), pa mogu i ja da se iskažem u neku veštinu.
Kad već nisam sposoban za druge rabote
Sva sreća te me nešto omete (u razvoju), pa ne odo tamo.
Skapao bi, jadan, u onu nji'ovu kišovitu klimu.
Posle, moja tadašnja devojka, a sadašnja žena i ja, 'tedosmo da se selimo na Kanarska ostrva.
Isto ko 'Olandija, samo cele godine suvo i toplo, a nije vruće. Milina.
A sad, sad mi Grčka najmilija, a od cele Grčke, Krit mi je u srcu posebno
Evo, specijalno za tebe jedna fotka iz moje lične ahive.
Crkva manastira Svetog Nikite, pustinja u podnožju planine Asterusja, 2015.
Ej, 3 sata mi je trebalo peške kroz tu pustinju, nigde ništa, tek poneki grmić trave što ga brste koze,
a iznad tebe kruže lešinari i gledaju ko će pre da odapne - ti il koza
Ja zaboravio i vodu i telefon, a i šta će mi fon kad nema tamo signal.
Kad stigoh u manastir, a tamo ima samo jedan čovek što tu živi i pomaže igumanu, koji ostao jedini od kaluđera.
Pita me taj čovek, oću li da popijem vode, njima isporuka kasni već ceo dan (na 3 dana im dolazi), ali imaju nešto malo.
Idi, bre, gde da ti uzimam i od toga što vam ostalo.
Pita me, oćeš li da ideš u crkvu da se pomoliš, iguman je tamo.
Rekoh, ne bih, neprijatno mi je zbog odevanja, tj. neodevanja - pošo sam, ko ludak, samo u patikama i kupaćem, bez majice.
Ono, ajd sam da uđem, oprostiće Bog posle takvog putešestvija, al mi glupo zbog igumana
Kaže ovaj, ma slobodno idi, vido je taj i veća čuda.
Pitam se ja, kakva to čuda? Kad posle vidim, kroz manastirsko dvorište vodi put da se spustiš dole na plažu.
Kakvu plažu? Pa zna se, kakva plaža mož bude usred pustinje - nudistička.
Eto kakva čuda vide taj iguman.
Samo da preciziram, to samo ovi zapadnjaci se tu skidaju. Dobro, možda i po neki Grk.
Mi Srblji - jok. Možda i zbog toga što sam bio prvi od Srbalja koji je došo tu, makar za znanje toga čoveka što popričasmo.
Uglavnom, crkva ispod stene u manastiru Ag.Nikitas
A tu, na manje od kilometar, usred pustinje mala oaza sa samoniklim kritskim urmama
I naravno, plaža za golaće ispod manastira. Tad baš niko živ ne beše na njojzi.



