"Ево ме брате у нашој српској престолници у Београду "

Мени је у интересу да Србима у БиХ буде добра канализација, добри путеви, високе плате, јака привреда и везе, јер онда неће напуштати своје куће и домове и неће долазити у Србију да се пресељавају, не зато што их ја мрзим или не волим, већ зато што треба да остану на својој земљи где живе вековима.

Ali vidiš njih nekako više interesuje kanalizacija u Beogradu nego tamo gde žive

Ali vidiš njih nekako više interesuje kanalizacija u Beogradu nego tamo gde žive
Интересује и мене како функционишу градови по БиХ. Зашто? Зато што ако они не функционишу и ако тамо нема услова за живот, сав тај народ ће или да се исели за Немачку или ће да дође овде.

Друга ствар, "грађанисти" се подсмевају Републици Српској, називајући је "мањи ентитет" или "шумска", а никако да кажу да у БиХ Срби живе и ван РС, као нпр. у Дрвару и Босанском Грахову.

Ја сам и за разлику од "патријота" и "грађаниста" био у БиХ и гледао како се тамо живот стварно одвија. Градови све више и више пропадају, тако да данас имају мање становника, него што су имали крајем рата. Добар пример тога је Вишеград, који је опустео и који више нема ни аутобуску станицу, а који је слабо повезан са местима у Србији близу границе. Да не говорим колико је пропала Бијељина и др. места.

Само нек се подсмевају. Моја савест је чиста.

Интересује и мене како функционишу градови по БиХ. Зашто? Зато што ако они не функционишу и ако тамо нема услова за живот, сав тај народ ће или да се исели за Немачку или ће да дође овде.

Друга ствар, "грађанисти" се подсмевају Републици Српској, називајући је "мањи ентитет" или "шумска", а никако да кажу да у БиХ Срби живе и ван РС, као нпр. у Дрвару и Босанском Грахову.

Ја сам и за разлику од "патријота" и "грађаниста" био у БиХ и гледао како се тамо живот стварно одвија. Градови све више и више пропадају, тако да данас имају мање становника, него што су имали крајем рата. Добар пример тога је Вишеград, који је опустео и који више нема ни аутобуску станицу, а који је слабо повезан са местима у Србији близу границе. Да не говорим колико је пропала Бијељина и др. места.

Само нек се подсмевају. Моја савест је чиста.

Ja se ne podsmevam, ja želim da se pomogne RS ali svakako nije način da oni pristaju da budu kupljeni glasovi za unutarpolitičku borbu u Srbiji

Ja se ne podsmevam, ja želim da se pomogne RS ali svakako nije način da oni pristaju da budu kupljeni glasovi za unutarpolitičku borbu u Srbiji
Знаш о чему се ради?

Не знам да ли си пратио шта сам постављао на другим темама, али Додик је присутан у Србији као неко ко подржава власт већ дужи низ година. "Грађанима" смета то што Додик подржава СНС, али им није сметало то што је подржавао ДС. Ја никада нисам видео да се неко од "грађана" побунио против тога пре 2012. године.

Са друге стране, шта Србија ради за РС? Да ли људи одавде иду тамо?

Трећа ствар:

Кажу да је огроман број људи аутобусима дошао за претходне изборе из БиХ да гласа на бирачким местима у Србији. Чиме су ти људи дошли? Ти аутобуси би морали да буду примећени. У један аутобус стаје 50 људи. Колико аутобуса је било потребно да довезе све те људе који су наводно дошли?

Колико је тачно сада било људи из БиХ који су дошли у Србију?

Шта имаш заједничко са неким из Шибеника или из Шкабрње?
Za početak, imamo istu državu, iste zakone, ista pravila.
Navijamo za istu repku, kada Hrgović dobije batina u boksu nam je malo krivo iako ne podnosimo bahatu budalu, pijemo na zidiću istu pivu koju smo platili istom valutom.

Back