Evo kako deca vide svoje pijane roditelje

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
16.595
Kako deca vide pijane roditelje

Kao čudovišta!

Jedna finska organizacija je objavila video koji prikazuje kako deca vide roditelje koji previše
konzumiraju alkohol...

Alkohol pretvara roditelje u čudovišta, poruka je video snimka koji je objavila finska organizacija
"Krhko detinjstvo".

Video prikazuje decu koja preplašeno gledaju u nešto...

Na kraju snimka se ispostavlja da deca gledaju čudovišta:
ogromnog izobličenog zeca, zombija, zastrašujućeg Deda Mraza i strašnog klovna.

Screenshot_3.jpg

Međutim, ta čudovišta su, zapravo, njihovi pijani roditelji.

Screenshot_11.jpg

POGLEDAJTE VIDEO:

Udruženje "Krhko detinjstvo" (Fragile Childhood) je osnovano 1986. godine u Finskoj sa ciljem
da utiče na svest roditelja o štetnosti alkohola, pre svega u njhovom odnosu sa decom, da im
mogu nauditi više nego što se misli...

Screenshot_16.jpg

Mnogi od nas su imali takvo nesretno iskustvo u svom detinjstvu, tako da moramo da razmišljamo o tome
da slučajno mi ne ponovimo grešku naših roditelja...

:cistinaocare::cistinaocare::cistinaocare:

Poslednja izmena:
Kako deca vide pijane roditelje

Kao čudovišta!

Jedna finska organizacija je objavila video koji prikazuje kako deca vide roditelje koji previše
konzumiraju alkohol...

Alkohol pretvara roditelje u čudovišta, poruka je video snimka koji je objavila finska organizacija
"Krhko detinjstvo".

Video prikazuje decu koja preplašeno gledaju u nešto...

Na kraju snimka se ispostavlja da deca gledaju čudovišta:
ogromnog izobličenog zeca, zombija, zastrašujućeg Deda Mraza i strašnog klovna.

Pogledajte prilog 1439473

Međutim, ta čudovišta su, zapravo, njihovi pijani roditelji.

Pogledajte prilog 1439474

POGLEDAJTE VIDEO:

Udruženje "Krhko detinjstvo" (Fragile Childhood) je osnovano 1986. godine u Finskoj sa ciljem
da utiče na svest roditelja o štetnosti alkohola, pre svega u njhovom odnosu sa decom, da im
mogu nauditi više nego što se misli...

Pogledajte prilog 1439477

Mnogi od nas su imali takvo nesretno iskustvo u svom detinjstvu, tako da moramo da razmišljamo o tome
da slučajno mi ne ponovimo grečku naših roditelja...

:cistinaocare::cistinaocare::cistinaocare:
Nazalost,ja sam ponovio gresku,ali sam ubrzo prestao da pijem,jer sam uvideo da me se deca plase kada sam pijan,iako nikada nisam viknuo na njih,ili ih grdio kada sam bio pijan.Najvise me je zabolelo jednom,kada nisam bio dovoljno pijan,ali zagrejan i kada sam pokusao da pomilujem kcerku,a ona je toliko uplaseno pobegla od mene,da mi se cini da sam se iz momenta istreznio.Nema niceg goreg od takvih stvari,da te se dete plasi.

Nazalost,ja sam ponovio gresku,ali sam ubrzo prestao da pijem,jer sam uvideo da me se deca plase kada sam pijan,iako nikada nisam viknuo na njih,ili ih grdio kada sam bio pijan.Najvise me je zabolelo jednom,kada nisam bio dovoljno pijan,ali zagrejan i kada sam pokusao da pomilujem kcerku,a ona je toliko uplaseno pobegla od mene,da mi se cini da sam se iz momenta istreznio.Nema niceg goreg od takvih stvari,da te se dete plasi.
Divan si otac!
Hvala ti što si nam ispričao ovaj detalj...
:vzagrljaj:

Moj stari cijeli svoj život ima problem s alkoholom.
Taman pije "na mjeru", da svojim ponašanjem sve izludi i otjera u grob, a opet sebi i svojim organima na naškodi.
Takvog je fizičkog zdravlja da će uhvatiti 90+ godina, za to ruku u vatru dajem, prije ću ja u grob nego on.
Znam o čemu pričaš... I ja sam u porodici imala alkoholičara...

Znam o čemu pričaš... I ja sam u porodici imala alkoholičara...
Veruj mi da mi je jako zao.I dan dans me zena zeza po tom pitanju,ali iako,jer se slatko ismejemo.Ona je iso puno podnosila,samo sto me je gladala tkavog.mada ni na nju nikada nisam vikao,niti je maltretirao,ali kad covek dodje kuci pijan,samo moze da bulazni,a nece da legne da spava.

Veruj mi da mi je jako zao.I dan dans me zena zeza po tom pitanju,ali iako,jer se slatko ismejemo.Ona je iso puno podnosila,samo sto me je gladala tkavog.mada ni na nju nikada nisam vikao,niti je maltretirao,ali kad covek dodje kuci pija,samo moze da bulazni,a nece da legne da spava.
Ima i onih koji postanu grubijani, ili bi da pričaju do sutra...

Ima i onih koji postanu grubijani, ili bi da pričaju do sutra...
Nazalost,poznavao sam i poznajem takve.To je propast.Najgore je kada dodju kuci i isteraju i zenu i decu napolje.ne mogu to da shvatim.Mnogo puta mi je se desavalo da odem kod njega kuci i da ga izudaram,jer je u mom komsiluku,ali me zena zaustavi.Srecom pusti decu i zenu u kucu,posle izvesnog vremena.

Nazalost,poznavao sam i poznajem takve.To je propast.Najgore je kada dodju kuci i isteraju i zenu i decu napolje.ne mogu to da shvatim.Mnogo puta mi je se desavalo da odem kod njega kuci i da ga izudaram,jer je u mom komsiluku,ali me zena zaustavi.Srecom pusti decu i zenu u kucu,posle izvesnog vremena.
Sreca za tebe i tvoju porodicu pa si stao na vrijeme. Alkohol je zlo i unisti svakoga.

Moj stari cijeli svoj život ima problem s alkoholom.
Taman pije "na mjeru", da svojim ponašanjem sve izludi i otjera u grob, a opet sebi i svojim organima na naškodi.
Takvog je fizičkog zdravlja da će uhvatiti 90+ godina, za to ruku u vatru dajem, prije ću ja u grob nego on.
И отац мога сина. Не алкохол колико све друго.
Атомска бомба да падне и све нас сравни он би само прашину са рамена стресао. Бубашваба.

И отац мога сина. Не алкохол колико све друго.
Атомска бомба да падне и све нас сравни он би само прашину са рамена стресао. Бубашваба.
Pa to je poput onih ljudi koji puše po dvije kutije cigareta, počeli su s osam godina i umru u 93.
Nađe se netko "pametan" i kaže: "Koliko bi tek živio da nije pušio."
Pa jednako toliko koliko i da je pušio rekao bi, ima ljudi kojima jednostavno ne smeta.
Alkohol, masna hrana i cigarete neke ljude jednostavno ne dotiču, takvi su im valjda metabolizam i genetika.
Što reče Keith Richards, tu mu se uvijek moram nssmijati: "Nikada nisam imao problema s drogom, jedino s policijom."

:mrgreen:

Pa to je poput onih ljudi koji puše po dvije kutije cigareta, počeli su s osam godina i umru u 93.
Nađe se netko "pametan" i kaže: "Koliko bi tek živio da nije pušio."
Pa jednako toliko koliko i da je pušio rekao bi, ima ljudi kojima jednostavno ne smeta.

Не смета им да битишу, али када живот удеси да им је потребно све оно што произилази из доброг здравља, онда им смета за све паре.

Не смета им да битишу, али када живот удеси да им је потребно све оно што произилази из доброг здравља, онда им смета за све паре.

На крају крајева, није битно колико си времена провео у животу већ на шта је то време личило. Боље је живети тридесет година као сила од човека него деведесет година као ходајући мртвац.

А најбоље је живети деведесет година као сила од човека. :D

Očigledno nema on problem sa alkoholom.
Kako nema kad unazad 45 godina dan nije prošao da ne popije?
Ne kažem da je svaki dan pijan, nekad popije čašu, dvije, nekad pripit, nekad pijan, a što je stariji sve češće pod gasom.
Problem je taj što je 100% funkcionalan, alkohol mu tijelu uopće ne smeta, ima jetru i građu osobe od 20 godina, mogao bi volu rep iščupati, ali mu je alkohol ostavio trag na ponašanje, izmijenio ga je psihički.

Kako nema kad unazad 45 godina dan nije prošao da ne popije?
Ne kažem da je svaki dan pijan, nekad popije čašu, dvije, nekad pripit, nekad pijan, a što je stariji sve češće pod gasom.
Problem je taj što je 100% funkcionalan, alkohol mu tijelu uopće ne smeta, ima jetru i građu osobe od 20 godina, mogao bi volu rep iščupati, ali mu je alkohol ostavio trag na ponašanje, izmijenio ga je psihički.
Pa da.
To sam i ja kazo.
Tako isto i ja.
Svako jutro rakijica pre doručka, ondak ništa do 16 h pošto vozim.
Kad dođem kući, pre ručka još jedna, a posle ručka pivo, nekad dva.
Uveče gledamo slagalicu i popijemo po polak litre vina.

Nikad nisam ni blago pripit osim vikendom kada idem u kafanu da sviram, ondak popijem još po sedam osam uz rad.

Isto ne budem pijan nego taman kao klijenti kojima sviram.

Tako preko tridesetak godina.

Deca su me viđala pijanog(nikad nasilnog).

Smatram da je to nešto što je doprinelo da budu zrelije ličnosti koje umeju da prepoznaju i ponašaju se u situacijama u koje ih život može lako dovesti.

Spomenik da mu podigneš.
Ja sam sebi digo za života.

Poslednja izmena:

Back