Quantcast

EVO IDEJA ZA BEZIDEJNU VLADU???

kristiansand

Veoma poznat
Poruka
10.393
Evo ovako, bicu skroz iskren, nisam pripadnik ni jedne politichke partije, da se pitam najradije bih ukinuo instituciju politichke partije u ovoj drzavi jer sam siguran da bi sitvacija bila mnogo bolja

https://www.facebook.com/note.php?note_id=137775739611186

ALI!!! posto znam da to u ovoj drzavi nije moguce jer postoji mnogo ljudi koji ne
zele da se promeni politicki i drustveni sistem u drzavi i spremni su da ubiju ako
neko pokusha da ga izmeni, hteo bih da predlozim neke "SITNE" stvari koje se
mogu izmeniti u sistemu i uochljivo popraviti sitvaciju u budzetu drzave a samim time i socijalno ekonomsku sitvaciju.
Dakle najradije bih da ne bude politichkih partija ali ako mora onda cu iskreno priznati da sam ideoloshki najblizi pre svih Demokratskoj Stranci za koju smatram da je trenutno najmanje politichko zlo na politichkoj sceni Srbije, jer svi ostali ne mogu i nece nishta izmeniti na bolje osim ako im neko sa strane ne pruzi povecu kolicinu zelenog pardon PLAVOG-naseg evropskog novca(Ameri rade sa zelembacima a mi sa plavacima).
Dakle u toj stranci sam uochio najvishe ljudi koji odgovaraju mom senzibilitetu i najblizi su mojim ideoloshkim ubedjenjima, kako na drzavnom nivou tako i ovde kod mene u regionu 026, za cije se jedinstvo takodje zalazem.
DAKLE GOSPODINE CVETKOVICU!, AKO NEMATE IDEJA SHTA TREBA DA URADITE A ZELITE DA OVA VLADA OPSTANE I DA NAJBOLJIM MOGUCIM MIRNIM PUTEM UGUSHITE "STIROPOR REVOLUCIJU", EVO JA CU VAM PREDLOZITI PAR IDEJA IZ MOG TEXTA "TOPLA VODA" ZA KOJE I AKO SKORO DA NEMAM POJMA O EKONOMSKIM ZAKONITOSTIMA, SAM SIGURAN DA CE DATI OUCHLJIVE REZULTATE (POSHTO VAS VEROVATNO KAO I PROSECHNOG SRBIJANCA MRZI DA CHITATE ROMAN KOJI SAM NAPISAO NA GORENAVEDENOJ FACEBOOK STRANIICI), A KOJE NECE OSHTETITI ONE KOJI SE PROTIVE PROMENAMA DRUSHTVENOG SISTEMA.
dakle da ne duzim vise EVO VAM IDEJA:

1. SMANJITI BROJ POSLANIKA U SKUPSHTINE SA 250 NA 170 KOLIKO TRENUTNO IMA OPSHTINA U C.SRBIJI I VOJVODINI(SA POVRATKOM KIM ZA PAR GODINA POVECACEMO I BROJ POSLANIKA).
1 poslanik drzavu kosta 400+ hiljada dinara(plata+putni troskovi+rezija tj papiri, dokumenti, clanci,, casopisi+propratna radna snaga kojom je poslanik okruzen tj kuvarice, sekretari, kuriri i ostalo sve to neka bude 400 hiljada a siguran sam da je vishe od toga na mesechnom nivou)

400000din x 80poslanika x 12meseci = 384000000(384 miliona dinara : 100 =
3,84 miliona eura),...DAKLE!!! 3,84 miliona eura ustede za GODINU DANA, sto mi dodje 200 novih kuca u Kraljevu, izgradnja oprema jedne skromne bolnice a Mirosavljevic sredjuje par takvih vec sto godina i josh nije zavrshio), stipendija za polovinu BG univerziteta, stimulacije za 384 NIVIH RADNIH MESTA u Pirotu i Vranju, ......):dash:

2.Smanjiti broj ministarstava sa 27 na 15, nisam rachunao ali ushtedelo bi se godishnje MINIMUM 30-50 MILIONA EURA(200 kuca x 10 = 2000 kuca, mesto u kome zivim je jedno od najvecih sela u Srbiji i ima oko 650-700 kuca PA VI SADA VIDITE STA TREBA URADITI):rtfm::dash::besna:

3.Zatvoriti sve AGENCIJE koje sluze za udomljavanje partijskih ljudi a iste prebaciti da dele radno vreme sa ljudima iz svoje struke koji imaju puno posla kao shto su INSPEKCIJE kojih je premalo za Srbiju i to koliko se krshe zakoni u Srbiji, dakle starosedelac bi radio 4 umesto 8 sati dnevno i primio recimo 10% manju platu dok bi novo pridosli primao takodje istu platu kao starosedelac i radio nesto korisno za drzavu.:dash:

4.OVO CE TESKO PROCI jer se uglavljeni funkcioneri u Vojvodini nece sloziti a to je:
UKINUTI PARLAMENT U VOJVODINI kakav je sada, a poslanike vojvodjanskog parlamenta kakav je sada zameniti onima koji ce vec sedeti u drzavnoj skupstini a koji su dosli iz vojvodjanskih opstina(iz svake po jedan). USTEDA...PA MINIMUM 5-10 MILIONA EURA ZA GODINU DANA!!!.:(

5. Zasto drzava scve ocekuje od stranaca, zasto sama ne gradi fabrike za reciklazu djubreta koga u Srbiji ima na sve strane u neogranicenim kolicinama. Na radju sam slusao da nekog drzavnog funkcionera za ekologiju koji kaze da Kinezi preko rumunske luke Konstance uvoze iz Srbije NE-recikliran otpad i od njega prave kompijutere koje nam prodaju (N) x (desetostruko) skuplje od otpada koji smo im prodali. Zasto im ne prodati obradjen otpad i smanjiti gubitak u trgovinskoj razmeni.

6. Na televizijama sa nacionalnom frekvencijom treba da gostuju obichni ljudi i predstavnici lokalnih vlasti kako bi se chuo njihov glas i problemi kao i nachini na koje bi iste reshavali odnosno zahtevi drzavnoj vladi za odgovaarajucu podrsku u resavanju istih a ne stranachki lideri, politichki analitichari koji presipaju iz shupljeg u prazno i potpomazu shirenju staranchkih zabokrechina po Srbiji.

A KOLIKO SAMO IMA OVAKVIH "SITNIH" STVARI KOJE SE MOGU IZMENITI
A KOJE VELJA ILIC I NJEMU SLICNI LJUDI (KAKVIH IMA I U DEMOKRATSKOJ STRANCI) ZOVU DEMAGOGIJOM :think::sad2: I KOLIKO SE SAMO MOZE USTEDETI U OVOJ ZEMLJI A DA SVI DOBIJU NE MNOGO ALI DOVOLJNO DA KAZU DA IM JE BOLJE I DA OVA VLADA NESTO RADI NABOLJE, ZA DESETAK GODINA OVAKVE POLITIKE.... smanjicu slova izvinjavam se adminima....bi se doslo do toga da ama bash svako u Srbiji!!! ima bar 350 eura mesecno a dobar deo i vise.NE TREBAJU VAM I NAM EXPERTI ZA TO SIGURNO:rtfm:

Eto, sta vi mislite o ovome, dali je moguce ovo sto sam naveo sprovesti ili nam trebaju dugotrajne ekonomske expertize i diskusije kako bi se ovo i mnogo shto shta slichno sprovelo u delo:think:.
ETO molim administratore da mi odobre ovu temu i ako pitanje i nije bas neko iskreno.

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.