Quantcast

Eutanazija i ljudozderstvo

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Znam da na prvi pogled ova 2 pojma ne izgledaju da imaju veze, ali reko' kada se vec baca, trosi, mislim arci prostor na forumu, a teme su granicne, - da ih spojim. Elem, jesu li to dostignuca nase savremene civilizacije, ili atavizmi proslosti, to me zanima. Eutanazija je vec legalna, na primer evo slucaja https://www.infowars.com/universal-healthcare-41-year-old-disabled-man-euthanized-by-canadian-gov/ jedan od komentara je da su sredovecnoj zeni zbog depresije dozvolili eutanaziju, pa mi samo malo da pricekamo dok i nas ne proglase bolesnim [nas religiozne, naci cu link, gde se religioznost povezuje sa mentalnom bolescu].
Ljudozderstvo??? Kanibalizam - mislite da je daleko dan legalizacije
CANNIBALISM is being proposed by a Swedish scientist as a possible way to combat the negative impacts of climate change. https://www.thesun.co.uk/tech/9899031/cannibalism-combats-climate-change-claim/ Ja sam skoro citao nesto o mentalnom obolevanju onih koji jedu ljudsko meso [zaboravih sad kako se zove bolest], da li za vreme velikih gladi kao holodomor, ili nekih kriminalnih krugova...

Sta vi mislite, jel se ovo zagovara iz humanih pobuda, da ljudi ne pate, i da se resi problem gladi, ili...?

Vade zive fetuse iz zena, vade organe zivim ljudima, sad ce da jedu one koje ubijaju, i to sve legalno, ozakonjeno, a vi dragi moji i moje, cekate zig 666, i jos prigovarate sto je Bog SZ surov.

Ja Adam, Glava sam kriv za sve, vi svi ste vec izgubili glave, samo vam jos fali vudu vracara da vam kao zakonski priznata svestenica zvanicne religije iscupa srce.

InternetExplorer

Zainteresovan član
Poruka
452
Eutanazija je za sad dozvoljena ponegde samo za samoinicijativne zahteve i u slucaju ogromnih bolova.
Sto se tice kanibalizma, izvor ti je neozbiljan, taj the_sun ti je isti kao i informer i kurir. Uvek ce se naci neki kvazi naucnik i idiot da prica budalastine.
Imas i slucaj jednog idiota koji je podneo inicijativu da se legalizuje "romanticna veza sa osobama starijim od 6-7 godina" nadam se da je taj pedofil zavrsio u zatvoru.
To su sve pokusaji zloupotrebe sistema, i ne mislim da je covecanstvo u stadijumu da ce da prihvati to zlo, ni kanibalizam ni pedofiliju. Mnogo veca opasnost su ti neo liberalni pokreti, ekstremni feminizam, jednakost rezultata umesto jednakosti prilike ... To su trenutni i realni problemi. Na zapadu je sve vise slucajeva laznog prijavljivanja silovanja. Kad neka lezbaca, feministkinja ili trans uzme na zub nekog golegu, ona ga lepo prijavi za seksualno uznemiravanje. Dok to dodje do suda on je ostao bez posla, braka, i ugleda. I kada se na sudu ustanovi da je lazno optuzen, nikom nista.
To su te vrednosti kojih treba da se plasimo. I koje ce da stignu u Srbiju za koju godinu.

InternetExplorer

Zainteresovan član
Poruka
452

south railroad

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.153
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/spopadao-ga-je-neko-vreme-posle-optuzbi-za-zlostavljanje-decaka-za-koje-nije/ptcmtlr
I posle nek me neko pita sto nikad vise necu biti deo ni jedne organizovane religije.
I da se razumemo nikad nije bio problem sto se pojave izopaceni pojedinci. To ga ima i kod JS i kod katolika i kod svih ostalih. Problem je reakcija institucije i nadredjenih, odnosno ne postojanje reakcije.
Nadam se da ce se ovo najzad resiti na jesenjem zasedanju Sabora. Aman vise!!!!

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Eutanazija je za sad dozvoljena ponegde samo za samoinicijativne zahteve i u slucaju ogromnih bolova.
Sto se tice kanibalizma, izvor ti je neozbiljan, taj the_sun ti je isti kao i informer i kurir. Uvek ce se naci neki kvazi naucnik i idiot da prica budalastine.
Imas i slucaj jednog idiota koji je podneo inicijativu da se legalizuje "romanticna veza sa osobama starijim od 6-7 godina" nadam se da je taj pedofil zavrsio u zatvoru.
To su sve pokusaji zloupotrebe sistema, i ne mislim da je covecanstvo u stadijumu da ce da prihvati to zlo, ni kanibalizam ni pedofiliju. Mnogo veca opasnost su ti neo liberalni pokreti, ekstremni feminizam, jednakost rezultata umesto jednakosti prilike ... To su trenutni i realni problemi. Na zapadu je sve vise slucajeva laznog prijavljivanja silovanja. Kad neka lezbaca, feministkinja ili trans uzme na zub nekog golegu, ona ga lepo prijavi za seksualno uznemiravanje. Dok to dodje do suda on je ostao bez posla, braka, i ugleda. I kada se na sudu ustanovi da je lazno optuzen, nikom nista.
To su te vrednosti kojih treba da se plasimo. I koje ce da stignu u Srbiju za koju godinu.
gore sam ostavio link da je sredovecnoj zeni dozvoljena eutanazija zbog depresije, a drugi primer je taj oboleo od cer.paralize, kome nije odobrena potpuna, vec delimicna nega [hokins je bese umro od iste bolesti], te se zato resio na eutanaziju; ostavio je sina za sobom, znaci imao je razloga da zivi

sto se tice sun-a, izvor mi je bio drugi, ali se izgubio, pa mi je preostalo da iskopam odnekle - sad gledam objavili i msn, fox itd, znaci msm
Stockholm School of Economics professor and researcher Magnus Soderlund reportedly said he believes eating human meat, derived from dead bodies, might be able to help save the human race if only a world society were to “awaken the idea.”
takodje, ne znam da li vam je poznato, ali iduci mic po mic, ne treba biti mnogo pametan, pa videti gde su naumili - prvo da ozakone da budemo hrana biljkama, tj. djubrivo
Composting human bodies to turn them into soil will soon be legal in one US state — part of a growing green death trend. Washington state just became the first in the US to legalize human composting, an alternative to traditional burial and cremation methods.
posle ce da nas jedu drugi ljudi, zivi bili... tj. nisam tako mislio, Gogili ne zezaj... poenta je da idemo u proslost, i zato sam ja Adam prisutan, a dogadjaji/stvarnost potvrdjuje da sam ja u pravu

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639

InternetExplorer

Zainteresovan član
Poruka
452
kazu ljudi FETIS, pa ako seto radi, a znamo da ni srbija ne zaostaje,zasto mislis da je ovo iznad 1 lasta tek, manje zlo?
https://www.infowars.com/new-sexual-fetish-couples-getting-pregnant-and-having-multiple-abortions/
ajde neka mi neko kaze sta uopste znaci MANJE ZLO, ja Adam sam glup da to shvatim.
Kazem ti samo da izuzetke ne mozes uzimati za pravilo i naznaku apokalipticnih vremena, to je odlika kultova. Confirmation bias sto bi rekli englezi.
Nemoj samo da ispadne da ja ovde zastupam te bolescine, samo zelim da ti ukazem na to da je uvek bilo izopacenosti, ali nije bilo interneta pa da mogu svi da primete.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Kazem ti samo da izuzetke ne mozes uzimati za pravilo i naznaku apokalipticnih vremena, to je odlika kultova. Confirmation bias sto bi rekli englezi.
Nemoj samo da ispadne da ja ovde zastupam te bolescine, samo zelim da ti ukazem na to da je uvek bilo izopacenosti, ali nije bilo interneta pa da mogu svi da primete.
to isto i ja mogu da kazem - uvek je bilo glupavih apokalipticara, samo nije bilo interneta da reklamiraju njegove gluposti
pitanje je koliko je pravilo, koliko izuzetak, veliko pitanje, koje se ljudi stalno pitaju, ili je nesto pravilo ili izuzetak, to zahteva posebnu temu da se detaljno analizira masom primera da bi ljudi shvatili zasto se to uopste pitaju [to pitanje sledi odmah iza pitanja o manjem zlu]

KninGrad

Aktivan član
Poruka
1.879
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/spopadao-ga-je-neko-vreme-posle-optuzbi-za-zlostavljanje-decaka-za-koje-nije/ptcmtlr
I posle nek me neko pita sto nikad vise necu biti deo ni jedne organizovane religije.
I da se razumemo nikad nije bio problem sto se pojave izopaceni pojedinci. To ga ima i kod JS i kod katolika i kod svih ostalih. Problem je reakcija institucije i nadredjenih, odnosno ne postojanje reakcije.
Znaci ajmo pljuvati na 99.99% monaha i vladika jer ima nekoliko (2) sto su gresnici. Ajmo reci da ima i vise ali je to mnogo manje nego sto se desava u nasem drustvu. Ljudi koji sada postaju monasi i popovi dolaze iz tog drustva. Vjernici imaju obavezu da ispravljaju nepravdu i to se od pravoslavaca ocekuje, a ne samo da slepo prate popove ili vladike.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Znaci ajmo pljuvati na 99.99% monaha i vladika jer ima nekoliko (2) sto su gresnici. Ajmo reci da ima i vise ali je to mnogo manje nego sto se desava u nasem drustvu. Ljudi koji sada postaju monasi i popovi dolaze iz tog drustva. Vjernici imaju obavezu da ispravljaju nepravdu i to se od pravoslavaca ocekuje, a ne samo da slepo prate popove ili vladike.
hehe, sam sebi je vec odgovorio [vidite da znam kako da vas vracam u nazad, to mi je namera, - vraticu vas sve do raja, ja Adam vam obecavam, ostavicete lazno otkrivenje, laznu apokalipsu iza ledja, kao smrdljiv sir]

InternetExplorer

Zainteresovan član
Poruka
452
Sta tebe zulja, sto sam okacio vest? Sta ti nije jasno? Da ponovim: Problem je reakcija institucije i nadredjenih.

InternetExplorer

Zainteresovan član
Poruka
452
hehe, sam sebi je vec odgovorio [vidite da znam kako da vas vracam u nazad, to mi je namera, - vraticu vas sve do raja, ja Adam vam obecavam, ostavicete lazno otkrivenje, laznu apokalipsu iza ledja, kao smrdljiv sir]
Izuzetak je slucaj Pahomija kao pedofila. Sistemski problem je to sto nije sankcionisan. To sto nije sankcionisan nije nikakav izuzetak.

Poslednja izmena:

KninGrad

Aktivan član
Poruka
1.879
Sta tebe zulja, sto sam okacio vest? Sta ti nije jasno? Da ponovim: Problem je reakcija institucije i nadredjenih.
Sve vjesti koje su istinite treba non stop ponavljati. Ne treba odbacivati Crkvu zarad nekoliko gresnika. Ne ulazim dalje u ovu pricu jer ne znam mnogo sta se dogadjalo i ko je odgovoran ako je taj covek kriv a ostavljen da bude na istoj poziciji ili clan crkve.

InternetExplorer

Zainteresovan član
Poruka
452
Sve vjesti koje su istinite treba non stop ponavljati. Ne treba odbacivati Crkvu zarad nekoliko gresnika.
Da je crkva sankcionisala pedofila ne bih vest ni pomenuo. Jesi li uopste procitao vest, u pitanju je novi slucaj.
Vi vernici bi trebali da budete vise okrenuti bogu i veri a ne organizaciji i crkvi. Ja nikad necu drzati stranu onima koji zmure na na ovako odvratne stvari.

KninGrad

Aktivan član
Poruka
1.879
Da je crkva sankcionisala pedofila ne bih vest ni pomenuo. Jesi li uopste procitao vest, u pitanju je novi slucaj.
Vi vernici bi trebali da budete vise okrenuti bogu i veri a ne organizaciji i crkvi. Ja nikad necu drzati stranu onima koji zmure na na ovako odvratne stvari.
Tvoj odgovor nema smisla jer se ja i ti slazemo. Za tebe Crkva znaci nekoliko vladika, za hriscane Crkva znaci svi vernici. Ti na nju gledas kao organizaciju nekoliko ljudi, vernici ne. Rekao sam da ne znam puno o tom coveku potom ne mogu da ga proglasavam krivim ili nekrivim. Ako se dokaze da je pedofil ili ***** ili sta vec ne bi trebalo da bude na toj poziciji, a sto se tice kazi to je do drzave i Boga.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Izuzetak je slucaj Pahomija kao pedofila. Sistemski problem je to sto nije sankcionisan. To sto nije sankcionisan nije nikakav izuzetak.
Ma jasno mi je sve, razmisljaju sta je jedan ili par njih u odnosu na mnostvo kod rimokatolika - mnogo manje zlo, pa sam ja zato i naveo to da razmatramo u mojoj pretposlednjoj replici na tvoje Confirmation bias
1. manje zlo
2. pravilo ili izuzetak
eto, te dve teme

Poslednja izmena:

InternetExplorer

Zainteresovan član
Poruka
452
A sto se tice kazi to je do drzave i Boga.
Drzava je pustila da slucajevi zastare. Njegovi nadredjeni u organizaciji su propustili da ga razaluju sa pozicije. Crkva bi trebalo da budu svi vernici, ali pravoslavna crkva kao i katolicka kao i svaka druga ima jasno uredjenu unutrasnju hijerarhiju koja vodi te vernike.
Svaka uredjena hijerarhija ima unutrasnje mehanizme sankcionisanja.
Cutanje, i ignorisanje i ne preduzimanje istrage, kako drzavne tako i unutar crkve za mene nije prihvatljivo.

Sta znaci to kad kazes da ne poznajes coveka? Da ne bi trebali komentarisati dok se slucaj ne istrazi? Da svi cutimo dok se drzava i visoki predstavnici crkve ne odluce da preduzmu neku vrstu akcije? Slazem se da treba sacekati. Koliko tacno vremena treba da prodje pre nego sto postane prihvatljivo komentarisati celu situaciju?

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Konačno da čujem da čovek ima pravo da odlučuje o svom telu, čudi me da ne mora da unajmljuje advokate i dobije odobrenje od komisije.
Inače, vrlo zanimljiva tema.
je l' se ti to salis? to ja, Adam nisam bio hrana svim zivotinjama u raju, ali ima nacina da budes oglodan do kostiju, nece te zveri pitati uopste za tvoje pravo, vec samo treba da budu gladne - koje zveri, mislio sam ZAKONODAVAC.