Eurostat: Srbija četvrta najsiromašnija država u Evropi

Ukrajinu moramo ipak da stavimo na neutralno u ovim poredjenjima jer se odvija rat godinama, i ne moze se meriti drzava u gradjanskom pa onda eskalacija i stanje opsteg rata sa mirnodopskim ekonomijama, bez obzira na kremljobotske mantre, nije posteno poredjenje
Kazem januara 2022 znaci pre rata.Mada bilo je manjeg rata na istoku.I pored toga zemlja napredovala.Svi se pozivaju na minske sporazume i kako ih je samo Zelenski krsio.A Putin nije?Non stop ponavljao da je Krim zavrsena prica.I pored toga trebao da im da autonomiju za Dombas pa da i njega ocepe?
 
Srbija je zemlja koja pali deponiju smeca da bi proizvodila struju.
Plasticne kese, gumu, kojesta i to salje direktno na glavni grad pa jos i subvencionise.

Koja normalna drzava sveta tako nesto radi? Nema takve.

Ljudi subvencionisu vetar, solar a mi plasticne kese i ruski gas.
To mogu samo ludi, oni koji duguju ili oni koji gladuju.
Uzimam da nismo ludi ali druga dva sigurno jesmo.

Samo gladan i duzan moze dopustiti da mu na teritoriji koju zove svojom rade robijasi iz kineskih zatvora.
Koja zemlja pri razumu drzi robijase neke druge drzave? Ja sam cula samo za Katar.

Srbija na sve pristaje jer para ima taman za kradju i da se prezivi koji mesec. A posle cemo da vidimo. Takva situacija se ipak zove siromastvo.

I to je otislo toliko daleko da natrag nije ni opcija.
Skliznula je cela drzava u kukuruz.
Moje je misljenje da ce na veliko izaci.
Treba tu posebno naglasiti lozenje blata u termoelektrani, izvorna ideja SNS vlasnika prodaje cevapa, patent kakvog se niko na svetu nije setio
 
Nece se desiti ni ulazak u EU niti ce ruzni ,ubogi,krezavi i kljasti...ikada smeniti SPS i SNS...drzavna uprava se prenosi sa oca na sina nemoze tamo da udje neki anonimus sa svim desetkama...ko nije zadovoljan da mota kablove i kome se ne svidja penzija od 12-15.000 din nek napusti zemlju...jos kad bi nam vratili vize i uveli sankcije bilo bi jos zanimljivije
To ce biti reseno u sledeca 2 kvartala. Mislim na mogucnost suspenzije sengena, i ukidanje fondova EU, a i povlacenje firmi i investicija
 
Kazem januara 2022 znaci pre rata.Mada bilo je manjeg rata na istoku.I pored toga zemlja napredovala.Svi se pozivaju na minske sporazume i kako ih je samo Zelenski krsio.A Putin nije?Non stop ponavljao da je Krim zavrsena prica.I pored toga trebao da im da autonomiju za Dombas pa da i njega ocepe?
Videcemo dal je zavrsena prica. Be bih zurio.

Sukob ce biti produzen, i moze trajati mrcvarenje godinama. Poput Iraka i Sirije.
Nisu samo Rusija i US zainteresovane za ovo. Kina je donela odluku i pojacala Ruski izvoz da im pomogne rat finansijski
 
To ce biti reseno u sledeca 2 kvartala. Mislim na mogucnost suspenzije sengena, i ukidanje fondova EU, a i povlacenje firmi i investicija
Preterujes ,nece se to desiti. Jedino sto ce otvaranje poglavlja za prijem u EU biti obustavljeno,tj to se vec dogodilo. Nema sankcija zbog neuvodjenja sankcija to je preterano i neprihvatljivo i u EU ali nema ulaska ni u to razvijeno drustvo. Eu ima politiku protiv Rusije i protiv Kine sto se vidi iz aviona ali to su sistemi koji su tamo jedini moguci ,Kina bi se raspala u visepartijskom sistemu na deo sa Han narodom koji je vecinski i mnogo manjih drzava ,Komunisticka partija ih drzi na okupu kao i sto je KPJ drzala Jugoslaviju na okupu.
 
Preterujes ,nece se to desiti. Jedino sto ce otvaranje poglavlja za prijem u EU biti obustavljeno,tj to se vec dogodilo. Nema sankcija zbog neuvodjenja sankcija to je preterano i neprihvatljivo i u EU ali nema ulaska ni u to razvijeno drustvo. Eu ima politiku protiv Rusije i protiv Kine sto se vidi iz aviona ali to su sistemi koji su tamo jedini moguci ,Kina bi se raspala u visepartijskom sistemu na deo sa Han narodom koji je vecinski i mnogo manjih drzava ,Komunisticka partija ih drzi na okupu kao i sto je KPJ drzala Jugoslaviju na okupu.
Cuj blokirano je 110 milijardi za Poljsku do 2027e, clanicu EU i NATO, koja je zila kucavica za transport oruzja u Ukrajinu, i svega ostalog

A sa druge strane nece ta ista EU da razvali dupe Srbiji zbog neposlusnosti

Dal ste vi realni u tim vasim ocekivanjima i procenama, u kom to paralelnom svemiru zivite, zasto Srbija gaji tu mitomaniju da je bitna nekome da ne moze da je izgazi
 
Cuj blokirano je 110 milijardi za Poljsku do 2027e, clanicu EU i NATO, koja je zila kucavica za transport oruzja u Ukrajinu, i svega ostalog

A sa druge strane nece ta ista EU da razvali dupe Srbiji zbog neposlusnosti

Dal ste vi realni u tim vasim ocekivanjima i procenama, u kom to paralelnom svemiru zivite, zasto Srbija gaji tu mitomaniju da je bitna nekome da ne moze da je izgazi
Zasto bi ih izgazio? Mi nismo clan EU I njihove odluke nas ne obavezuju kao npr, Egipat ,Indiju,Brazil Argentinu...da smo clan imali bismo obavezu ali posto nismo ..kad budemo bili sledicemo spoljnu politiku EU sada je glupo jer je neizvesno da li cemo i biti a da porusimo sve mostove zbog EU nije isto bas pametno, Tako polako videcemo,evo danas smo bili u IKEI ,prepuna od toga bar pola antiputinovskih Rusa koji kupuju poklone za NG, Nismo mi ni za Ruse ni za Zelenskog ,smatramo da su obe strane odgovorne.
 
Zasto bi ih izgazio? Mi nismo clan EU I njihove odluke nas ne obavezuju kao npr, Egipat ,Indiju,Brazil Argentinu...da smo clan imali bismo obavezu ali posto nismo ..kad budemo bili sledicemo spoljnu politiku EU sada je glupo jer je neizvesno da li cemo i biti a da porusimo sve mostove zbog EU nije isto bas pametno, Tako polako videcemo,evo danas smo bili u IKEI ,prepuna od toga bar pola antiputinovskih Rusa koji kupuju poklone za NG, Nismo mi ni za Ruse ni za Zelenskog ,smatramo da su obe strane odgovorne.
Nisi u pravu. Pa svedok si pregovora sa EU, tacku po tacku.

Zemlje kandidati imaju tu obavezu, da usaglase spoljnu politiku sa EU, pre zvanicnog datuma ulaska.

Kao sto recimo imaju obavezu da usaglase i zakonodavstvo i ostale oblasti. Na primer Srbija je vec izmenila i izglasala u parlamentu gomilu propisa i zakona u svim oblastima, i identicni su kao zakoni u recimo Irskoj ili Holandiji.

Zato imamo pasose koji ispunjavaju biometrijske uslove po EU standardima a ne po standardima Somalije.

Zato zakone protiv pranja para, trgovine ljudima, ugovore o sengenu za gradjane i milion drugih sitnica, sve isto kao u recimo Madjarskoj i Finskoj.

Sve se usaglasava, pre ulaska u EU. Da bi na dan ulaska, sistem funkcionisao 100%.

Zato EU daje pare Srbiji, iz EU fondova, a nismo clan EU. Pomazu cenu kostanja tih promena i pomazu vec postojece promene. Kad se sve usaglasi, Srbija ce ispuniti uslove za milijarde pomoci iz EU, a ne stotine miliona.

Pravo pitanje je zasto Srbiji treba toliko godina da kaze sebi "covece Belgija ima bolje uredjen zivot i standard gradjana, daj da probamo da uredimo zakone ko oni i zivimo bolje, jebemmumater, bolje je imati platu 2300 umesto 330 dolara"
 

Back
Top