Eurostat: Srbija četvrta najsiromašnija država u Evropi

Pogledajte prilog 1271830
Испада да је Румунија достигла Чешку, Шпанију и Словенију, и прешишала све своје суседе.Ирска само 88%.
Obožavam ove mape i besmislene statistike koje možeš mačku o rep okačiti i veze nemaju sa stanjem na terenu. :lol:

Kakva god da je - Srbija je takva zbog Zapada i EU. Mrcvare nas i maltretiraju već 30 godina. Sve smo vlasti izmenjali i mi i mnoge druge evropske siromašne zemlje, svašta pokušavali, ali - niko ništa nije uradio. Zapadu ne treba konkurencija. Upravo im je i super ovako. Siromašne zemlje, ljudi iz njih idu kod njih i rade za crkavicu i još su zadovoljni i zahvalni, sutra će za njih i da ratuju za par stotina evra. Milina! Što bi nam dopustili da se razvijemo?!

Ne znam kako ne shvatate da ovakvim temama ne postižete željeni cilj - da srušite ovu vlast da bi došli ovi što dugo nisu bili na vlasti - da i oni malo pljačkaju :lol: , već izazivate sve veći otpor prema Zapadu i EU?! Ko god dođe na vlast, radiće isto - održavati Srbiju u lošem ekonomskom stanju zarad svojih gospodara sa Zapada.

Stvarno ništa ne znate o Srbima i srpskom mentalitetu! :lol:
 
Uvek se ovakvi rezultati pojave kada Srbija nije baš poslušna

Kad će da objasne da uprkos tolikim zapadnim fabrikama mi smo i dalje siromašni ?


Kako to da onih 70k što rade po nemačkim firmama u Srbiji ne vade prosek ?

Srbija je zemlja koja pali deponiju smeca da bi proizvodila struju.
Plasticne kese, gumu, kojesta i to salje direktno na glavni grad pa jos i subvencionise.

Koja normalna drzava sveta tako nesto radi? Nema takve.

Ljudi subvencionisu vetar, solar a mi plasticne kese i ruski gas.
To mogu samo ludi, oni koji duguju ili oni koji gladuju.
Uzimam da nismo ludi ali druga dva sigurno jesmo.

Samo gladan i duzan moze dopustiti da mu na teritoriji koju zove svojom rade robijasi iz kineskih zatvora.
Koja zemlja pri razumu drzi robijase neke druge drzave? Ja sam cula samo za Katar.

Srbija na sve pristaje jer para ima taman za kradju i da se prezivi koji mesec. A posle cemo da vidimo. Takva situacija se ipak zove siromastvo.

I to je otislo toliko daleko da natrag nije ni opcija.
Skliznula je cela drzava u kukuruz.
Moje je misljenje da ce na veliko izaci.
 
Srbija je zemlja koja pali deponiju smeca da bi proizvodila struju.
Plasticne kese, gumu, kojesta i to salje direktno na glavni grad pa jos i subvencionise.
Beograd kao metropola je jedini grad u Evropi koji kanalizaciju i otpadne vode direktno se pustaju bez ikakvog filtriranja odma u Savu i Dunav...a deponija u Vinci ako u leto 2023 ne explodira nista nismo uradili....al ima tu i jedna pozitivna slika .... u Londonskom metrou je bilo ove godine preko 1000 krivicnih dela - pljacke,djeparenja,ubadanja nozom,vandalizma ...al u Beogradskom metrou za celu godinu 0 (nula) slucajeva
 
Beograd kao metropola je jedini grad u Evropi koji kanalizaciju i otpadne vode direktno se pustaju bez ikakvog filtriranja odma u Savu i Dunav...a deponija u Vinci ako u leto 2023 ne explodira nista nismo uradili

Sredinom januara, po mojim informacijama.

Kao razvrstavace smece...tamo.
Zivo me zanima kako.

Bice da su ostali ludi sto vrse selekciju smeca u svojim domovima. Bice da srpski robot pogledom moze da odvoji plastiku, organski otpad, staklo, boga oca.
Ipak mi se cini da ce paliti sve redom i to krece za manje od mesec dana.

Ako to nije siromastvo...ja ne znam sta jeste.
 
Sredinom januara, po mojim informacijama.

Kao razvrstavace smece...tamo.
Zivo me zanima kako.

Bice da su ostali ludi sto vrse selekciju smeca u svojim domovima. Bice da srpski robot pogledom moze da odvoji plastiku, organski otpad, staklo, boga oca.
Ipak mi se cini da ce paliti sve redom i to krece za manje od mesec dana.

Ako to nije siromastvo...ja ne znam sta jeste.
moze kako da nemoze - plastika je u bureku,hlebu,vazduhu...kad se to surdukne u Savu i Dunav to ce da se crnomorskim slivom uvali prljavdura preko nase avlije nasim komsijama na radost i veselje pa nek razvrstavaju....Bangladesh i New Delhi turkis kasaba iz XIX veka
 
Malo cudna statistika,koje zemlje su usle u statistiku? Gde je Moldavija,Belorusija,Norveska,S vajcarska ,Ukrajina ,sta je sa Gruzijom,Jermenijom,Turskom,Azerbejdzanom? Velikom Britanijom? Cini se da su uzete u obzir samo zemlje EU I kandidati. Srbija pravi 62 milijarde evra sto je najvise od svih eks zemalja ali ima ogromne rashode i za Kosovo ,R.Srpsku ,plus investicije u infrastrukturu sto je bolje nego da se gura u potrosnju . Kako bih rekao veliki deo novca ne ide gradjanima u potrosnju vec u investicije. To je razlika. Ako uspemo da izbegnemo sankcije i ratove podicicemo se sigurno jer imamo resurse .Ni jedna zemlja u Evropi nije dozivela takve sankcije kao Srbija ,Ukrajina se razara ali ima pomoc .Mi je nismo imali ,nemamo je ni danas .
 
Na mapi pre nekoliko godina u Ukrajini oko 220 evra prosek plate.A u januaru 2022...

Januar 2022: Prosečna plata u Ukrajini 14 577 grivni​

12. mar. 2022 Andrija Matić 0 Comments
Prosečna neto plata u Ukrajini u januaru 2022.godine iznosila je 14 577 grivni i bila je za 18,2 odsto veća nego u januaru 2021.godine, objavila je zvanična ukrajinska statistika.
Nacionalna banka Ukrajine fiksirala je, posle napada Rusije na tu zemlju, kurs nacionalne valute na 33,17 grivni za evro.
Prosečna neto plata u Ukrajuni je u 2021.godini iznosila 14 014 grivni.
Najveći platu imali su zaposleni u aviosaobraćaju 28 506 grivni, u informatičkoj delatnosti 25 530 grivni, finansijskim uslugama i osiguranju 23 975 grivni.

ekonomskevesti.com.

------------------------------------------------------------------------------------

Sta na ovo ima da kazu putinoljubci.438 evra.Uz to sve je jeftinije tako da im i nije bas los standard bio.Napredovali su i oni.Nije Zelenski los kao sto se prica.
 
Da se nadovezem na vec spomenutog Vesica



Ne znam dal je ovo istina iz objavljenog, ali znam za mnoge druge visokoskolovane koji nisu na primer na celu EPSa a koje smo doveli kod nas, ali ih je tamo zajahao vlasnik pecernjare, iako cak i sam SNS ima brdo skolovanih strucnjaka u svom clanstvu i to sa pravim doktoratima u svojim strukama, ali ipak vlasnici pecenjara, grobari, uciteljice srednje skole sa frizurama, etc vode Srbiju

U bunar, jasno
 
Na mapi pre nekoliko godina u Ukrajini oko 220 evra prosek plate.A u januaru 2022...

Januar 2022: Prosečna plata u Ukrajini 14 577 grivni​

12. mar. 2022 Andrija Matić 0 Comments
Prosečna neto plata u Ukrajini u januaru 2022.godine iznosila je 14 577 grivni i bila je za 18,2 odsto veća nego u januaru 2021.godine, objavila je zvanična ukrajinska statistika.
Nacionalna banka Ukrajine fiksirala je, posle napada Rusije na tu zemlju, kurs nacionalne valute na 33,17 grivni za evro.
Prosečna neto plata u Ukrajuni je u 2021.godini iznosila 14 014 grivni.
Najveći platu imali su zaposleni u aviosaobraćaju 28 506 grivni, u informatičkoj delatnosti 25 530 grivni, finansijskim uslugama i osiguranju 23 975 grivni.

ekonomskevesti.com.

------------------------------------------------------------------------------------

Sta na ovo ima da kazu putinoljubci.438 evra.Uz to sve je jeftinije tako da im i nije bas los standard bio.Napredovali su i oni.Nije Zelenski los kao sto se prica.
Ukrajinu moramo ipak da stavimo na neutralno u ovim poredjenjima jer se odvija rat godinama, i ne moze se meriti drzava u gradjanskom pa onda eskalacija i stanje opsteg rata sa mirnodopskim ekonomijama, bez obzira na kremljobotske mantre, nije posteno poredjenje
 
Mrtva utrka izmedu 4 drzave🙈

Rvacka je barem bolja od Bugarske. Rumunjske, hmmm, mozda. Ne znam kako ide Rumunjima gospodarstvo.🤔
Da je doci na razinu Slovacke. Ceska je jos daaaleko.

Ceska ima mislim oko 10 godina prednosti u clanstvu EU i isto toliko ekonomske prednosti u razvojnim fondovima EBRD

A imaju i znatno vecu populaciju

Slovacka je mnogo bliza populacijom, i mnogo je bolja po parametrima za poredjenje, ali i ona ima znatnu prednost u koristenju EU fondova ispred Hrvatske

I Srbija ako udje u EU jednog lepog dana, kad narod krezavi konacno smeni SNS i SPS, verovatno nikad, mozda ustane iz blata i postane malo manja crna ovca Evropske familije, i bude kao neke od tih zemalja sa malim lagovanjem od 10, 20 godina
 
Ja sam samo fascioniran svim tim kompetancama koje ima jedan srpski politicar..
Putin je dobar za nas nećemo se sad igrati da vam je stalo do Ukra .
Pa ako je Putin dobar za vas, zasto niste organizovali neki referendum da budete clanica Ruske federacije, sad dok Putin prima nove clanice, pa da vidimo na cemu ste, koliko podrske ima ta politicka ideja, dal prelazi cenzus od 5%

Jel ste vi braca i rod najrodjeniji sa Cecenima i Rusima, ili niste

Mozete da udjete pod taj nuklearni kisobran, da otvorite vojne baze, benzinske stanice i pecenjare, Bog da vas vidi

Gde je zapelo?
 
Pa ako je Putin dobar za vas, zasto niste organizovali neki referendum da budete clanica Ruske federacije, sad dok Putin prima nove clanice, pa da vidimo na cemu ste, koliko podrske ima ta politicka ideja, dal prelazi cenzus od 5%

Jel ste vi braca i rod najrodjeniji sa Cecenima i Rusima, ili niste

Mozete da udjete pod taj nuklearni kisobran, da otvorite vojne baze, benzinske stanice i pecenjare, Bog da vas vidi

Gde je zapelo?
O čemu ti to ..kakve veze ima članstvo u RF sa jeftinim resursima koje EU kupuje od njih .. .Ima li ko od vas vise od 4g mozga..
 
Malo cudna statistika,koje zemlje su usle u statistiku? Gde je Moldavija,Belorusija,Norveska,S vajcarska ,Ukrajina ,sta je sa Gruzijom,Jermenijom,Turskom,Azerbejdzanom? Velikom Britanijom? Cini se da su uzete u obzir samo zemlje EU I kandidati. Srbija pravi 62 milijarde evra sto je najvise od svih eks zemalja ali ima ogromne rashode i za Kosovo ,R.Srpsku ,plus investicije u infrastrukturu sto je bolje nego da se gura u potrosnju . Kako bih rekao veliki deo novca ne ide gradjanima u potrosnju vec u investicije. To je razlika. Ako uspemo da izbegnemo sankcije i ratove podicicemo se sigurno jer imamo resurse .Ni jedna zemlja u Evropi nije dozivela takve sankcije kao Srbija ,Ukrajina se razara ali ima pomoc .Mi je nismo imali ,nemamo je ni danas .
Valjda rade statistiku o državama članicama i onima koji žele to postati tj. nekako su povezani sa EU.
Srpski BDP je nešto niži od slovenskog i dosta niži od hrvatskog. Srbija je u društvu kojem pripada i s kojim je ista, Otvoreni Balkan.
 
Valjda rade statistiku o državama članicama i onima koji žele to postati tj. nekako su povezani sa EU.
Srpski BDP je nešto niži od slovenskog i dosta niži od hrvatskog. Srbija je u društvu kojem pripada i s kojim je ista, Otvoreni Balkan.
Nije nizi vec je nesto veci i od Slovenije i od Hrvatske ,Ali kada raspodelis na 2 m.Slovenaca i 3,8 m Hrvata njihov proizvod PO COVEKU je veci. To ti je ono GDP per capita. Jos jednostavnije 2 m.Slovena pravi nesto malo manje od 3,8m Hr vata a 3,8m Hrvata pravi nesto manje od 6,7 m. Srba.
 
ne nije od Hrvatske

Srbija 63 milijarda
Hrvatska 67

Slovenia 61.5
(sto ce reci 3 puta efikasniji od Srba koji znaju da otvore samo kladionicu i menjacnicu)
Da ali su to zemlje koje su u EU. Sta bi bilo da je Srbija u EU? Garant jedno 200milijardi . Srbija od zemalja kandidata najbolje stoji. Slovenija i Hrvatska su dobile milijarde evra od EU da bi se razvile Srbija dobije po 150 miliona maks.
 
I Srbija ako udje u EU jednog lepog dana, kad narod krezavi konacno smeni SNS i SPS, verovatno nikad, mozda ustane iz blata i postane malo manja crna ovca Evropske familije, i bude kao neke od tih zemalja sa malim lagovanjem od 10, 20 godina
Nece se desiti ni ulazak u EU niti ce ruzni ,ubogi,krezavi i kljasti...ikada smeniti SPS i SNS...drzavna uprava se prenosi sa oca na sina nemoze tamo da udje neki anonimus sa svim desetkama...ko nije zadovoljan da mota kablove i kome se ne svidja penzija od 12-15.000 din nek napusti zemlju...jos kad bi nam vratili vize i uveli sankcije bilo bi jos zanimljivije
 

Back
Top