EURONEWS: RASTE BES MEDJU SRBIMA KOJI SE BORE ZA PREŽIVLJAVANJE

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716

Protivljenje pro-Evropskoj vladi u Srbiji raste svakodnevno u svetlu rasta nezaposlenosti i ekonomskih teškoća...širi se talas štrajkova zaposlenih u javnom sektoru i sve više i više ljudi izražava svoje frustracije....u subotu su održane najveće demonstracije koje su vidjenje prošlih decenija kada se okupilo 70,000 ljudi ispred parlamenta. Bile su organizovane od strane opozicione Napredne stranke koja je dala rok vladi da organizuje izbore do aprila ili da se suoči sa još protesta

Prilog Euronewsa o političko-ekonsomskoj situaciji u "Proevropskoj Srbiju".

Spremte se spremte pa stiropor u šake...
 
Poslednja izmena:
Pisane vesti Euronews-a:


SRPSKA OPOZICIJA ODRŽAVA OGROMNI MITING PROTIV VLADE

Демонстранти су у суботу одржали у Србији највећи митинг против владе у последњих неколико деценија и траже превремене изборе.

Полицијска да је процена 70.000 присталица марширало кроз главни град Београд да позове председника Бориса Тадића да одржи превремене изборе.

Речено је су да је углавном мирно, са само неколико хапшења због пијаног понашања.

Томислав Николић, лидер главне опозиционе Српске напредне странке, рекао Срби су несрећни због високе стопе незапослености и ниских плата.

"Србија не заслужује да буде мучена од сопствене владе", рекао је он маси.

Деветнаест одсто радно способног становништва у Србији је без посла.

Они који у раде зарађују просечно нето зараду од 390 евра месечно.

У јануару, Влада је подигла цене субвенционисаних ставки као што су уље, гориво, млеко, кафа, шећер, грејања и јавног превоза, и додатно подстиче незадовољства.

Николићева националистичка опозициона партија је у порасту у анкетама док Србија се бори да се опорави од глобалне економске рецесије, док су бирачи бесни на про-европску владу вођену Мирком Цветковићем.

http://www.euronews.net/2011/02/06/serbia-opposition-hold-huge-anti-government-rally/
 
Каква донација кад Обама трчи у Кину да зајми за своје!?[/QUOTE]

----------
Lud si k'o struja, ali mene prodje *umor;)
:) Dargo mi je da ne boli više :)

Ne zezam se inače: pozajmio je 744 milijardi od Kineza. Trenutno, SAD duguju SAMO KINEZIma, 744 milijarde Doalra. To je 744.000.000. 000 $

Obama says U.S. can't keep borrowing from China
http://www.reuters.com/article/2009/05/14/us-obama-china-debt-idUSTRE54D58Q20090514
 
Meni (kako je umela da prenese moja druga majka), kaze da je "neko iz EU' rekao da se ne mogu otpustati prosvetari i da imaju pravo na strajk, to manje-vise znamo, nego kaze da je gostovao u Kaziprstu "onaj sto je pre bio za onog bradonju"(Vlajko Senic) i da je skoro plakao i govorio (dok ga je voditeljka bukvalno isledjivala, posto znam da je ostra na jeziku i beskompromisna) rekavsi nesto ovako: Treba nesto uciniti brzo, dok je ta velika stranka postojala bilo je u redu, :),
 
Poslednja izmena:
Mislim da se cak ni Nikolic nije nadao onolikom narodu (ni ja, isrkreno) i sto je bio miran, dostojanstven, bez arlaukanja, bez razbijanja, lomljenja mesto gde se odrzavalo je pocisceno za desetak minuta, dakle, pun pogodak, i osmisljen je da takav bude, kazem ti, niko nije slep vise da ne vidi sta se desava, dobro je sto su prestali da cute, ni dosad oni nisu bili slepi, ali su cutali, dakle, krenulo je...
 
Poslednja izmena:
Mislim da se cak ni Nikolic nije nadao onolikom narodu (ni ja, isrkreno) i sto je bio miran, dostojanstven, bez arlaukanja, bez razbijanja, lomljenja mesto gde se odrzavalo je pocisceno za desetak minuta, dakle, pun pogodak, i osmisljen je da takav bude, kazem ti, niko nije slep vise da ne vidi sta se desava, dobro je sto su prestali da cute, ni dosad oni nisu bili slepi, ali su cutali, dakle, krenulo je...

Da, mislim da se nisu nadali. Posebno što je narod počeo masovno da se okreće protiv vlasti i d se odriče svoje četargije.
Počeo je da se diže i traži svoja prava- poziva na odgovornost.
 
:) Dargo mi je da ne boli više :)

Ne zezam se inače: pozajmio je 744 milijardi od Kineza. Trenutno, SAD duguju SAMO KINEZIma, 744 milijarde Doalra. To je 744.000.000. 000 $

Obama says U.S. can't keep borrowing from China
http://www.reuters.com/article/2009/05/14/us-obama-china-debt-idUSTRE54D58Q20090514


Imaju Kinezi u svom džepu još skoro 2000 milijardi pa bi i to mogli da im pozajme .... a baš su se bili naši u problemu kako da se ratosiljaju valute keja propada !!!

Interesuje me da li će amerikanci da im sada prodaju države Vašington sa glavnim gradom, Vajoming, Južnu i Severnu Karolinu, Teksas, Kaliforniju,Vajoming, Arizonu, Nevadu, Nju Meksiko ..... ili će samo da im zavladaju kompletno ekonomijom.

Ma baš briga amerikance ... oni će samo da se potrpaju i presele na svoje nosače aviona i da nastave svoj bogati život na njima. Imaće pistu od 300 metara da se i dalje vozikaju u Mazdama, Tojotama, Nisanima..... samo na smenu .... jedan po jedan.
 
Poslednja izmena:


Biće to još jedan propali miting

Sećaš se kada ste 2008. organizovali "svakodnevne demonstracije protiv izručenja heroja dr Dabića Viska."
Broj mitingaša se vremenom sveo na 12, pa na 6, 2, i onda 0.

No ne znam koliko se sećaš 2008. jer tada si još bio Tadićkal

Nemoj da se nadaš- tada je narod verovao da može da bude bolja situacija, da ima neku budućnost- sada su ogorčeni i traže da neko odgovara za to.
 

Back
Top