• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Eukaliptus guni

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
58.062
Juče sam posadila Eucalytus gunni, koga jos nazivaju azurni, plavi, gorski napolje u bastu :roll:

Kupila sam sadnicu od oko 1m (sa saksijom) u Flora Ekspresu. Deluje zdravo. Cena je 990 din a imaju i vece za oko 3000 din.

Na nasim sajtovima uglavnom kažu da se unosi zimi, drzi u saksijama međutim na nekim stranim sajtovima sam pročitala da može da izdrži i do -14C pa čak i do -20C.

U pitanju je zimzenelo drvo koje ukoliko voli svoje uslove može da raste i po 1m-1,5m godišnje.

Da li ga neko ima i drži napolju?

6108Zfu4ikL._AC_SX425_.jpg

Sensei

Master
Moderator
Poruka
44.635
zavisi sta... neko drvece i cvece se sadi na jesen...a o ovom eukaliptusu stvarno 0 licnog iskustva na nasim sajtovima a ima par clanaka na stranima...
ja mesta u kuci nemam vise...ni za jednu africku ljubicicu...tako da...:mrgreen:
"Uzgajajte eukaliptus u blažim predelima zemlje, na zaštićenom, sunčanom mestu zaštićenom od hladnih vetrova. Posadite u proleće ili rano leto i zalijte tokom sušnih perioda tokom prve sezone rasta."

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.