ЕУ ВРАЋА ГРАНИЦЕ ИЗМЕЂУ ДРЖАВА ???

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.177
RIM 27. 04. 2011
PRESS
traŽi se Reforma Šengenskog sporazuma
EU vraća granice između država?

Prvi korak - Francuska i Italija traže da se u Šengenski sporazum uvrsti klauzula koja bi omogućila da se granice u Evropi vrate u slučaju ozbiljne krize, jer imaju problema sa izbeglicama iz severne Afrike
s
1206-reuters.jpg


Nisu dobrodošli...
Više od 30.000 izbeglica iz Tunisa, Libije i Egipta stiglo je na italijansko ostrvo Lampeduza




Predsednik Francuske Nikola Sarkozi i italijanski premijer Silvio Berluskoni zatražili su od Evropske unije (EU) reviziju Šengenskog sporazuma kako bi granice između zemalja potpisnica sporazuma lakše mogle da budu vraćene.


1204-ap.jpg

Dogovorili se... Berluskoni i Sarkozi


Dve zemlje ne žele da primaju izbeglice iz nemirima zahvaćene severne Afrike, koje u sve većem broju dolaze u Evropu, pa predlažu da se u Sporazum uvrsti klauzula koja dopušta uvođenje nacionalnih graničnih kontrola u slučaju ozbiljne krize. Analitičari smatraju da je to prvi korak ka ponovnom vraćanju granica u Evropi.


Francuzi su već prekršili Šengenski sporazum iz 1997. postavivši pogranične punktove na granici sa Italijom, što je dovelo do napetosti između dve države.

Sarkozi je juče posle sastanka sa Berluskonijem u Rimu izjavio da Francuska i Italija žele da promene Sporazum, jer su trenutno u pitanju vanredne okolnosti.


- Želimo da šengen opstane, ali da bi opstao u ovakvoj situaciji mora da bude reformisan - rekao je Sarkozi, koji je Berluskoniju ponudio veću pomoć u zaštiti zajedničkih evropskih granica putem Agencije za zaštitu spoljnih granica EU „Fronteks", koja bi trebalo da dobije veća ovlašćenja i veća finansijska sredstva.
Izbeglička kriza

Premijer Italije izjavio je da EU zbog izbegličke krize treba da donese izmene Šengenskog sporazuma.


- Sve zemlje koje izlaze na Sredozemno more suočene su s prilivom imigranata iz severne Afrike, zbog rata u Libiji i nestabilne situacije u Egiptu i Tunisu. Pritisak na zajedničke granice ima posledice za sve članice Unije - naglasio je Berluskoni.
a
Propast šengena

Stručnjaci kažu da bi, ukoliko predlog Francuske i Italije bude usvojen, Šengenski sporazum mogao da propadne. Oni naglašavaju da bi u tom slučaju moglo da se dogodi da svaka zemlja bez pravog razloga postavi granicu. Analitičari navode primer Nemačke, koja je dosad dva puta postavila granicu, ali opravdano.


- Nemačka je dosad dva puta privremeno suspendovala slobodni prelaz granice - za vreme Svetskog prvenstva u fudbalu, ali i uoči sastanka G9 pre nekoliko godina. Francuska sada takve izuzetke hoće da pretvori u pravilo - navodi neimenovani stručnjak.




Inače, prema Šengenskom sporazumu nijedna zemlja članica EU nema pravo da nadgleda granične prelaze, a moguće je ponovo uspostaviti graničnu policiju samo u slučaju kada je ugrožena bezbednost zemlje. Evropski zvaničnici su se ranije u toku meseca složili da u slučaju Francuske definitivno nije reč o tome. Međutim, Francuzi smatraju da nisu prekršili nijedan od ključnih pravnih dokumenata EU. Pariz navodi da su Francuska i Italija, nekoliko nedelja pre usvajanja Šangenskog sporazuma 1997, potpisale takozvani Šamberi sporazum, na osnovu kojeg Francuzi imaju pravo da hapse i proteruju sve izbeglice iz Italije.
Privremena boravišta

Inače, oko 30.000 izbeglica iz Tunisa, Egipta i Libije došlo je na italijansko ostrvo Lampeduza otkako su počele revolucije u arapskom svetu. Nemoćna da se izbori sa velikim brojem pristiglih ljudi Italija je tražila pomoć EU, ali je odbijena. Premijer Italije je iz revolta rešio da izbeglicama sa severa Afrike izda boravišne dozvole na period od šest meseci, sa obrazloženjem da oni žele da posete svoje rođake u Francuskoj. Dosad je izdato oko 8.000 privremenih dozvola, a pretpostavlja se da će taj broj porasti na najmanje 11.000. Međutim, ta dozvola će ljudima izbeglim od haosa u severnoj Africi omugućiti da se slobodno kreću po svim zemljama šengena, što je naišlo na negodovanje cele EU, a naročito Nemačke i Francuske.


Francuska je, ipak, otišla korak dalje, pa je predsednik Nikola Sarkozi rešio da postavi privremenu granicu između dve države. Tako je pre izvesnog vremena sa francuske granice u Italiju vraćen voz pun afričkih izbeglica, a dosad je na graničnom punktu uhapšeno više od 700 ljudi.
Ag.


********************************************************************************************


Ето, пуче шенген као празна тиква...ццц..... чиме ће сада да се хвале као "великим успехом" жута банда...



ЕУ је потпуно пропала, преварантска творевина коју треба заобилазити у великом кругу.:rtfm:
 
pa kad im je losa obuka u vojsci i nisu svoje ` mirovne trupe` naucili da treba svaki cilj smrtno da pogode..tada bi napadnuti bili sravnjeni sa zemljom i izbeglica ne bi bilo..
svakom agresoru su izbeglice potrebne u manjoj kolicini da bi pred ostatkom `nesvrstanog` sveta imali opravdanje za svoju agresiju..
sve ostale izbeglice moraju da budu kolateralna steta prilikom napada, jer ko je lud to da izdrzava..
a ovaj talas `stetocina` koji se domogao italijanske teritorije je ocigledan dokaz ili nesposobnosti njihovih vojnika ili dokaz nesavrsenosti savremenog oruzja..
 
Nemoćna da se izbori sa velikim brojem pristiglih ljudi Italija je tražila pomoć EU, ali je odbijena. Premijer Italije je iz revolta rešio da izbeglicama sa severa Afrike izda boravišne dozvole na period od šest meseci, sa obrazloženjem da oni žele da posete svoje rođake u Francuskoj.

Берлускони легендо :hahaha::hahaha::hahaha:
 
E pa to je tako, dok je Francuska pola Afrike držala u kolonijalizmu i tako crpila njene resurse tada su afrikanci valjali, čak su
bili i dobri robovi, a sada kada su ti isti afrikanci došli ne bi li dobili bar delić onoga šta im je vekovima otimano, sada ne valjaju.

Тек ће будућност показати право лице свих тих квази-космополитских држава у којима полако али сигурно расте револт у "домородачком" делу популације и разбуктава се национализам, као последица осећања угрожености од стране дошљака. Превише различитих култура и менталитета на једном простору неизбежно доводе до немира и конфликта и кад тад испровоцирају долазак на власт фашистичких елемената.
Ни мало ми није жао свих тих ЕУ-домородаца који су деценијама и вековима уживали лагодан живот, а све то давајући подршку својим колонијалистички настројеним владарима, који су неретко газили преко лешева потчињених народа. Сада полако долази време да се сведу рачуни и то неће бити ни мало пријатно, поготово ако се узме у обзир наталитет (бивших?) робова у сопственом дому. Коло среће се окреће и немогуће је да огромна количина неправде остане некажњена.
 
Тек ће будућност показати право лице свих тих квази-космополитских држава у којима полако али сигурно расте револт у "домородачком" делу популације и разбуктава се национализам, као последица осећања угрожености од стране дошљака. Превише различитих култура и менталитета на једном простору неизбежно доводе до немира и конфликта и кад тад испровоцирају долазак на власт фашистичких елемената.
Ни мало ми није жао свих тих ЕУ-домородаца који су деценијама и вековима уживали лагодан живот, а све то давајући подршку својим колонијалистички настројеним владарима, који су неретко газили преко лешева потчињених народа. Сада полако долази време да се сведу рачуни и то неће бити ни мало пријатно, поготово ако се узме у обзир наталитет (бивших?) робова у сопственом дому. Коло среће се окреће и немогуће је да огромна количина неправде остане некажњена.

Da li to kolo važi i za nas?
Jer ako ćemo pošteno, nama bi trebalo da svane konačno.
 
Ето, пуче шенген као празна тиква...ццц..... чиме ће сада да се хвале као "великим успехом" жута банда...



ЕУ је потпуно пропала, преварантска творевина коју треба заобилазити у великом кругу.:rtfm:

nisam primetio da isto pričaš i za Rusiju i Belorusiju :think: toliko o objektivnosti :roll:
 
Ја мислим да овим покушавају мало да се оправдају због ситуације која је настала досадашњом политиком према досељеницима. Само, да није мало касно?

Домородачки народи су малте не пред нестајањем. Погледајте колико има правих (староседелаца) Француза у Француској, Енглеза у Енглеској...
Кад гледате француску репрезентацију, помислите да је ники тим из Африке.

Такође мислим да је оваква политика намерно вођена, али о томе се не сме говорити, експресно бисте били проглашени за расисту, па онда санкције.... па, ко зна...?
 
EU se svakim danom pokazuje kao vrlo skup eksperiment koji pokazuje ozbiljne nedostatke.Prvo se zaleću u Afriku,a onda se tek sete koje će biti posledice.Dok je to bila samo ekonomska zajednica građani zemalja članica su i onako putovali bez pasoša iz jedne zemlje u drugu.E,od kada je to postala država u nastanku stvari ,naravno izgledaju drugačije.Sve njihove šarene laže,pa i Šengenska laža se otkrivaju.Ako,nije to loše.
 

:cepanje:

opet usfalilo tabletica, a :per:

Shta se ti smejesh nesreco, Shvabe, Italijani i Austrijanci su vam tako reci oteli drzavu. Nemate vishe ni jednu svoju banku. Sve shto je iole vredelo maznuli su vam za bagatelu koju je opet neko spich.kao na ku,rve i gudrovinu. U dugovima ste do gushe a ovamo se kur.chite nekim "standardom". Koji standardom? Anketiraj bilo koga na ulici i reci ce ti da bi dao sve da moze da se vrati u vreme kada je ziveo u SFRJ.
Sutra cesh biti srecan i presrecan shto cesh imati posao za 200EU mesechno a radicesh kao konj. Zar mislish da cesh biti na istom nivou sa Shvabom, Austrijancem? :lol: Bicesh njihova jeftina radna snaga.
Sad poshto ste deo NATO-a ne samo da ce te debelo da placate krsheve od njihovog plastichnog naoruzanja nego ce i deca da vam ginu po drzavama koje necete umeti da nadjete na karti...
Da sam na tvom mestu (srecom nisam) ja bih prvo pocheo da se bavim problematikom u svojoj otadzbini.
 

Back
Top