Blues Brothers
Elita
- Poruka
- 21.479
Evropska komisija je zauzela jedinstven stav da u Srbiji ne treba da budu raspisani prevremeni parlamentarni izbori, a u sredu je o tome obaveštena i Srpska napredna stranka, saznaje Danas pozivajući se na izvore bliske komesaru za proširenje Štefanu Fileu. Trenutno nije poznato, piše Danas, samo to da li će Komisija ovu poziciju zvanično obelodaniti i saopštenjem za javnost ili će sve ostati u uskom krugu Brisel-SNS-DS. "Stvar je jasna. Komisija smatra da bi raspisivanje izbora u Srbiji do kraja ove godine samo štetilo reformskim procesima i stabilnosti zemlje, čime bi bila ugrožena, između ostalog, i kandidatura za članstvo u EU", rekao je u sredu popodne Štefan File svojim najbližim saradnicima, koji su to preneli Danasu. Prema pisanju lista, to je zajednički stav Komisije i ljudi iz Evropskog parlamenta, s kojim su upoznati i u Beogradu, pre svih, predstavnici naprednjaka.
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...a=2011&sifra=e6b9af5155ed6c7b451c8e8a4146edf3
Kako li ce samo ovu vest primiti evropski opredeljeni SNS ?! Uostalom zar izbori nisu unutrasnje pitanje drzave...

